Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Kūnų apimties evoliucija
 
 

Kūnų apimties evoliucija

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2016-12-14 11
Naujo tyrimo rezultatai rodo, kad žmonėms uodega „nelimpa“ – mūsų ankstyvieji protėviai uodegas „nusimetė“ ne vieną, o net du kartus, rašo livescience.com.
(1) 2016-11-28 7
Herry Gatesas ne vienerius metus it koks Hamletas praleido mąstydamas apie kaukoles ir vieną dieną jį aplankė nušvitimas. Jis, paleontologas iš Šiaurės Karolinos valstijos universiteto, atkreipė dėmesį, kad tik ant didžiausių rūšių dinozaurų kaukolių buvo iškilimai, rageliai ir neįprasti gūbriai. Ir staiga jam nušvito, kad tokie kaukolių „ornamentai“ nebuvo tiesiog šalutinis reiškinys - netiesiogiai jie ir skatino dinozaurų didėjimą.
(1) 2016-10-05 19
Nors dideli ir maži gyvūnai atrodo labai skirtingai, jie turi daugiau bendra, nei įsivaizduojate.
(0) 2014-02-04 0
Vieną dieną žiurkės gali užimti reikšmingą Žemės rūšių populiacijos dalį ir išaugti didesnės už karves, prognozuoja Lesterio universiteto (Jungtinė Karalystė) mokslininkas Janas Zalasiewiczius. Bauginamas scenarijus tikrove gali tapti, kai ateis metas išmirti didiesiems žinduoliams.
(3) 2014-01-20 0
Dauguma vyriškosios lyties žinduolių turi varpikaulius (lot. baculum). Nauji tyrimai parodė, kad vaisinguoju periodu pelių patelės dauginasi su keliai partneriais (pelių poligamija) ir daugiau palikuonių susilaukia tie patinėliai, kurių varpikaulis yra storesnis. Ši koreliacija rodo, kad lytinio organo morfologijai daugiausia įtakos turi seksualinė atranka.
(18) 2012-06-05 1
Panašu, jog paukščiai buvo vienas iš esminių evoliucijos veiksnių, nulėmusių vabzdžių dydį – kad skraidantys nariuotakojai neišaugo iki 1 m dydžio, dėkoti reikia paukščiams.
(7) 2012-02-01 0
Žinduoliams prireikė 24 milijonų kartų́, kad jie evoliucionuotų nuo pelės iki dramblio dydžio, atskleidė tyrimas. Tačiau gyvūnų mažėjimas yra daug greitesnis procesas. Tam, kad gyvūnas iš didelio taptų nykštukiniu, užtenka apie 100 tūkst. kartų́, rašo telegraph.co.uk.
(1) 2011-03-07 0
Ankstyvieji šiuolaikinių arklių protėviai greičiausiai mito vaisiais, kuriems sukramtyti nereikėjo aštrių krūminių dantų.
(9) 2010-09-08 3
Manote, kad gyvūnų milžinų laikai baigėsi, kai išnyko dinozaurai? Klystate. Dienraštis "Lietuvos žinios" išvertė Lenkijos žurnalistės Olga Woźniak parengtą interviu su profesoriumi Jerzy Trammeriu, paleontologą, kūnų apimties evoliucijos specialistą.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos