Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Kolibriai
 
 

Kolibriai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2019-12-16 7
Daugiau nei prieš 30 milijonų metų kolibrius primenantys paukščiai gėrė nektarą iš gėlių Europoje – žemyne, kuriame šie paukščiai turėjo būti išnykę dar gerokai seniau. Vokietijoje buvo rastos šių paukščių fosilijos, kurios žymiai pratęsia šių paukščių egzistavimą laiką.
(0) 2019-09-10 24
Kolibriai - tai mažiausių pasaulio paukščių rūšių šeima, gyvenanti Amerikos žemyne. Šie paukščiai žinomi dėl savo akrobatinių gebėjimų, greičio, dydžio ir įstabių spalvų. Tačiau mūsų kraštuose jie negyvena, todėl apie juos žinome nedaug. Štai 7 įdomūs faktai apie kolibrius, kurių galbūt nežinojote.
(0) 2011-05-04 0
Dar XIX a. pirmoje pusėje buvo iškelta prielaida, jog, iš žiedų rinkdami nektarą, kolibriai savo liežuvėlius naudoja kapiliariniu principu, t. y., nektaras absorbuojamas pro liežuvėlio poras. Tačiau šis sulėtinto vaizdo siužetas liudija visai ką kita. Pasirodo, kolibris nektarą ne siurbia, o dinamiškai semia liežuvėliu.
(23) 2011-01-03 0
Kolibriai yra išskirtiniai ne vien savo dydžiu (tiksliau – mažumu), bet ir ypatingais sugebėjimais pleventi. Priklausomai nuo jų rūšies, jie geba plastelti sparnais net iki 90 kartų per sekundę, taip sukeldami triukšmą, panašų į bitės zvimbimą. Maža to, šie miniatiūriniai sparnuočiai moka skristi atbulyn – to nesugeba joks kitas paukštis. Natūralu, kad mokslininkai nori išsiaiškinti, kaip gi šiems paukščių pasaulio nykštukams tai pavyksta – geresnis kolibri...
(6) 2009-06-12 3
Kolibrių patinai, bandydami sužavėti pateles, gali skraidyti „greičiau nei naikintuvai“, teigiama naujame tyrime.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos