Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Komentavimas internete ir jo kontrolė
 
 

Komentavimas internete ir jo kontrolė

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(2) 2019-08-07 32
„Interneto troliai“ – tai gana neseniai atsiradęs terminas apibūdinantis asmenį, kuris skelbia neapykantą kurstančias, grubias ar įžeidžiančias žinutes įvairiose naujienų svetainėse arba socialiniuose tinkluose. Žinoma, tai dažniausiai yra daroma ne be reikalo – tokiu būdu yra siekiama išprovokuoti kitus asmenis bei nutraukti įprastą diskusiją tame puslapyje.
(10) 2018-08-29 10
2015-aisiais Eduardas Nikitinas pasidalino socialiniuose tinkluose juokeliu apie Rusijos niūrią ateitį. Po trejų metų jam buvo pareikšti kaltinimai terorizmu.
(1) 2018-04-10 8
Būdami nuolat žeminami, žmonės nebenori aktyviai reikštis socialiniuose tinkluose, todėl interneto balsų ir nuomonių įvairovė laipsniškai mažėja. Ir neatrodo, kad ši tendencija sloptų, portalo bbc.com rubrikoje „Future“ rašo britų žurnalistė, knygų autorė Gaia Vince. Įprastoje kasdienėje aplinkoje daugelis mūsų su nepažįstamaisiais bendraujame mandagiai ir pagarbiai. Tačiau internete staiga tampame visiškai kitokie. Kodėl?
(50) 2018-02-26 49
„Interneto troliai“ – terminas, gimęs dar praėjusiame amžiuje, bet pastarajame dešimtmetyje įgavęs kiek kitokią prasmę. Kažkada palyginus nekalti tyčiniai diskusijų nukreipimai, vartotojų erzinimai ir panašūs socialinės psichologijos žaidimėliai tapo rimtu politiniu ginklu, ypač dažnai pasitelkiamu geopolitinėse kovose – štai JAV iki šiol būgštauja, kad Rusijos „troliai“, pateikę gerai nutaikytą propagandą „Facebook“ ir kitose socialinėse interneto erdvėse, galėjo įtakoti JAV prezidento rinkimus.
(1) 2017-07-13 5
Interneto „trolių“, kurie rašo įžeidžiančius ir provokuojančius komentarus, nemėgsta niekas, tačiau jų atkaklumas – nepalaužiamas.
(28) 2016-03-25 16
Komentatorius-rekordininkas. Tokio titulo neabejotinai nusipelnęs kaunietis Arūnas Gaudžiūnas dabar sako daugiau nebekomentuosiantis interneto portaluose straipsnių, kuriuose minima Rusija.
(51) 2016-03-23 42
Reklamos agentūrai vadovaujantis lietuvis Mindaugas kartu su dar šimtais bendraminčių stojo į kovą su Rusijos propaganda ir Kremliaus platinamais melais. Interneto trolius triuškinanti lietuvių komanda save pavadino elfais, pasakoja „The Daily Beast“ žurnalistas Michaelis Weissas, kuris neseniai lankėsi Lietuvoje.
(3) 2015-06-29 27
Draudimais besidrabstanti Putino šutvė rado dar vieną auką. Rusijoje uždrausta prieiga prie svetainės „Internet Archive“. Pretekstas – pagalba terorizmui. O kaipgi – juk naudodamiesi šios pelno nesiekiančios organizacijos siūlomu įrankiu „Wayback Machine“ svetainės lankytojai gali pamatyti kaip tiksliai atrodė ir kas tiksliai buvo rašoma bet kurioje pasaulio svetainėje bet kuriuo laiku. Atrodo istoriją isteriškai perrašinėjančiam putinizmui tai baisiau už tikrus teroristus.
(10) 2015-06-24 10
Įsivaizduokite Kiniją, Pekino universiteto studentas Mingas dalyvauja didelėje demonstracijoje prieš Kinijos valdžią. Sugrįžęs namo, savo įspūdžius jis paskelbia savo bloge ir įrašu pasidalija socialiniame tinkle Renren (Facebook atitikmuo Kinijoje). Dėl viso pikto jis visą informaciją nusiunčia ir savo draugui, gyvenančiam Londone. Deja, šis laiškas nepasiekia draugo, o Mingo vėlesni bandymai prisijungti prie blogo nesėkmingi. Kinijoje naudojama paieškos sistema Baidu taip pat nesuranda nuorodos į Mingo blogą, o jo paskyra Renren tinkle nebeprieinama. Kas nutiko su Mingo informacija? Kodėl jis nebegali jos pasiekti internete?
(3) 2014-09-20 3
Ryšių su visuomene agentūrų asociacijos nariai pasirašė susitarimą, kuriuo atsiribojo nuo anoniminių komentarų internete. Tokia paslauga klientams nebebus teikiama.
(31) 2014-06-10 2
Europos žmogaus teisių fondas (EFHR) džiaugiasi, kad LR institucijos ir teisėsauga vis atsakingiau nagrinėja nusikaltimus padarytus internetinėje erdvėje. EFHR jau kelerius metus vykdo kampaniją prieš diskriminuojančius komentarus internete, kurios tikslas yra sugriauti įsigalėjusią nuomonę, kad žmonės, kurie virtualiojoje erdvėje įžeidžia kitų orumą, yra nebaudžiami. Džiaugiamės, kad teisėsauga vis aktyviau įsitraukia į kovą su nusikaltimais internete.
(3) 2014-03-28 0
Maskvos (Rusija) miesto Dūmos deputatai siūlo bausti tinklaraštininkus, kurie „kursto ksenofobiškas nuotaikas, kalbant apie santykius su Krymo gyventojais“. Šiuo atveju siūloma bausti už ekstremizmą, numatant baudas ir galimybę pasodinti į kalėjimą iki ketverių metų.
(0) 2014-03-12 1
Internetas nepripažįsta sienų, taigi būtų logiška manyti, kad Pasaulinio Voratinklio vartotojai nebijo tiesiai pasakyti savo nuomonę virtualioje erdvėje. Tačiau jei tikėti kompanijos Ericsson ConsumerLab atlikta apklausa, taip nėra. 68% vartotojų baiminasi laisvai išsakyti tai, apie ką galvoja.
(38) 2013-10-08 0
Kaunietis R. M., pagarsėjusio tinklalapio kantas.net autorius, siunčiamas už grotų dėl internete platintų komentarų apie Lietuvos valstybę ir valstybės veikėjus.
(11) 2013-09-02 0
Vilniaus miesto apylinkės prokuratūroje iškelta baudžiamoji byla ir atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl įžeidžiančių ir šmeižiančių buvusį Nepriklausomos Lietuvos atkūrimo akto signatarą, europarlamentarą Aloyzą Sakalą skaitytojų komentarų.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos