Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Kompiuterio ir smegenų sąsajos
 
 

Kompiuterio ir smegenų sąsajos

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2014-06-04 14
Naujajame tyrime Kalifonijos universiteto mokslininkai (JAV) ištrynė, o vėliau vėl suaktyvavo prisiminimus, simuliuodami neuronus specialiai tyrimui sukurtų žiurkių organizmuose su šviesos žybsniais, kurie, kaip rodė ansktesni tyrimai, gali sustiprinti arba susilpninti jungtis tarp smegenų ląstelių.
(4) 2014-05-06 1
Lietuvos kino teatrus jau pasiekęs naujasis trileris su mokslinės fantastikos elementais „Viešpatavimas“ (angl. „Transcendence“) – tikras manifestas technologijų procesui ir puiki proga diskusijai apie galimas dirbtinio intelekto grėsmes. Vienas bene įdomiausių klausimų, ar žmogaus sąmonės perkėlimas į kompiuterį apskritai įmanomas tikrame gyvenime? Kaip atrodytų tokio galingo proto evoliucija?
(0) 2014-04-01 1
Smegenų skenerių pagalba mokslininkai sugebėjo perskaityti žmonių mintis: magnetinio rezonanso vaizduoklyje (MRV) buvo sėkmingai identifikuoti ir itin tiksliai rekonstruoti veidai, apie kuriuos tiriamieji tuo tarpu galvojo.
(6) 2014-01-22 3
Kas jeigu galėtumėte kontroliuoti savo sapnus? Košmarus paversti trokštamomis fantazijomis, perskristi visą pasaulį ar net nukeliauti į kosminę erdvę, ir visa tai patirti per vieną naktį? Naujo sapnų valdymo prietaiso „Aurora“ kūrėjai bei projektų rėmimo platforma Kickstarter pažada jums padėti panirti į vadinamąjį „sąmoningą sapną“ (ang. Lucid dream) jau greitai.
(1) 2013-12-22 0
Animaciniame filme „Aukštyn“ (UP) galima matyti šunis, ant kurių uždėti „kalbos“ interpretatoriai (dabar aišku, kodėl šunys kartais staigia pasuka galvą – jie ieško voverių). Ir tai nėra fantastika – greitai tokius įrenginius bus galima įsigyti patiems.
(1) 2013-12-03 2
JAV federalinė Vaistų ir maisto administracija (FDA) leido klinikiniais tikslais naudoti neurostimuliatorių „NeuroPace“, kuris implantuojamas į žmogaus kaukolę ir mikroelektrodais sujungiamas su atitinkamomis smegenų žievės sritimis. Šis prietaisas skirtas epilepsija sergantiems pacientams.
(0) 2013-11-01 0
JAV kariuomenės mokslo laboratorijos DARPA futurologai nusprendė atsitraukti nuo tipinių projektų – autonominių robotų ir dirbtinio intelekto valdomų kompiuterių – ir nukreipti dėmesį į šį bei tą „artimesnio žmogui“. Praėjusią savaitę agentūra paskelbė apie savo naujausią iniciatyvą – 70 mln. JAV dolerių vertės projektą, kurio tikslas - sukurti implantuojamą elektronikos įrenginį, kuriuo galima būtų gydyti kai kurias neurologines ligas.
(0) 2013-10-31 0
Mokslininkų grupė iš Kėjo universiteto (Japonija), vadovaujama profesoriaus Yasue Mitsukura, dar prieš metus pradėjo eksperimentuoti su bekontakčiu smegenų aktyvumo registratoriumi.
(1) 2013-08-29 1
Vašingtono universiteto (JAV) mokslininkai sukūrė jų įsitikinimu pirmą pasaulyje neinvazinė žmogaus-žmogaus smegenų sąsają. Naudojantis šia sąsaja vieno žmogaus smegenų signalą galima internetu perduoti kitam mokslininkui, taip kontroliuojant jo rankų judesius.
(0) 2013-08-21 0
Pritaikius matematinį modelį kompiuteris, analizuojantis smegenų funkcinio magnetinio rezonanso (fMRI) vaizdus, tiriamų žmonių mintis sugeba rekonstruoti kaip niekada tiksliai – Radboud universiteto (Olandija) mokslininkai sugebėjo nustatyti, apie kokias raides galvoja tiriamieji savanoriai.
(17) 2013-08-04 3
Šiuolaikinis mokslas dar nepasiekė tokių aukštumų, kad leistų į galvą įsmeigti kištuką ir tiesiogiai į smegenis perkelti reikiamą informaciją bei žinias, nors fantastiniuose filmuose tai tapo kasdienybe. Vis tik mokslininkai darbuojasi dirbtinio smegenų aktyvumo skatinimo srityje, o tokią stimuliaciją galintys atlikti įrenginiai greitu metu pasirodys prekyboje.
(4) 2013-08-01 0
Harvardo universiteto mokslininkai sukūrė pirmą neinvazinę smegenų tarpusavio sąsają (BBI, brain-to-brain interface) tarp žmogaus ir... žiurkės.
(18) 2012-12-06 17
Pitsburgo universiteto (JAV) specialistai sukūrė į smegenis implantuojamą neuroninę sąsają, kurią galima prijungti prie pavienių neuronų.
(2) 2012-09-14 0
Žmonės, turintys tam tikrų neurologinių sutrikimų, gali prarasti gebėjimą kalbėti. Sudėtinga komunikacija kelia aibę nepatogumų ir labai vargina, tad mokslininkai ieško įvairiausių būdų palengvinti jų dalią. Viena originaliausių išeičių, pasiūlyta prancūzų mokslininko, yra „rašyti akimis“, rašo nbcnews.com.
(17) 2012-05-26 3
Du mokslininkai iš Niujorko sukūrė miego kaukę, tariamai leidžiančią žmonėms valdyti jų sapnus. Nors ji atrodo kaip įprasta miego kaukė, joje yra įtaisytas specialus įrenginys, greitojo miego fazėje (REM) leidžiantis suvokti, kad sapnuoji.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos