Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Kompiuterio ir smegenų sąsajos
 
 

Kompiuterio ir smegenų sąsajos

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(3) 2010-10-28 0
Mūsų sapnai yra vienas sunkiausiai paaiškinamų žmogaus psichologijos mechanizmų, tačiau JAV mokslininkai įsitikinę, jog ateityje sapnus pavyks ne tik interpretuoti, bet ir įrašyti elektroniniu būdu. Žinoma, tokiame įraše videofilmo neišvysime, tačiau atskiras mintis atspėti įmanoma jau dabar.
(5) 2010-09-27 0
Su JAV karinių tyrimų organizacijos DARPA skirta 5,6 milijono dolerių parama, Southern Methodist universitetas (Dalasas, Teksasas) ruošiasi įsteigti Neurofotonikos tyrimų centrą, kuris turės vienintelę užduotį - sukurti biologiškai su žmogaus organizmu suderinamą optinio pluošto jutiklį, kuriuo būtų galima perduoti pavienių neuronų signalus iš ir į smegenis.
(1) 2010-09-22 0
Dėl smegenų pažeidimų visiškai paralyžiuoti, bet sąmoningi pacientai netrukus galės bendrauti su kitais ir valdyti motorizuotus vežimėlius mintimis. Jų galvos smegenų signalus fiksuos ir atpažins specialūs davikliai, skelbia britų dienraštis „Daily Mail“.
(1) 2010-08-31 0
Pasaulyje pamažu atsiranda įvairių žmogaus ir mašinos sąsajų, leidžiančių mintimis kontroliuoti robotus arba kitokius elektroninius įtaisus. Tačiau visos šios sąsajos skirtos konkrečioms komandoms perduoti ir robotui nepaaiškinsite, ar jis alaus turi atnešti vakarėliui surengti, ar jūsų širdgėlai nuraminti. Tačiau situacija keičiasi - atsiranda priemonių emocinei būklei perteikti.
(10) 2010-06-09 0
Artėja tas momentas, kada dėl kokių nors priežasčių gebėjimą judėti praradę žmonės galės valdyti robotizuotus protezus ir egzoskeletus, ir darys tai taip lengvai, tarsi šie mechanizmai būtų jų pačių kūno dalis. Šiuo metu tokie eksperimentai jau atliekami su beždžionėmis. Nors atrodo kiek neįtikėtina, tačiau minėti gyvūnai gan sparčiai pripranta prie mintimis valdomų manipuliatorių.
(12) 2010-04-23 0
Japonijos verslo įmonės bei mokslo instucijos ims kurti „mintis skaitančius“ robotus ir mintimis valdomus vartotojams skirtus elektroninius prietaisus. Tikimasi, kad prekyboje jie pasirodys po dešimtmečio.
(9) 2010-04-02 0
JAV sukurtas „NeuroPhone“ mobilusis telefonas moka skaityti savo šeimininko mintis: jis automatiškai renka žmonių, kuriems norima paskambinti, numerius.
(18) 2010-03-01 0
Per 1000 dienų NASA gali išlaipinti Mėnulyje mokslininkų „avatarus“ – nuotoliniu būdu jų valdomus humanoidus. Tokį projektą parengė Johnsono kosminio centro Inžinerijos direktoratas.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos