Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Kompiuterio ir smegenų sąsajos
 
 

Kompiuterio ir smegenų sąsajos

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2013-12-22 0
Animaciniame filme „Aukštyn“ (UP) galima matyti šunis, ant kurių uždėti „kalbos“ interpretatoriai (dabar aišku, kodėl šunys kartais staigia pasuka galvą – jie ieško voverių). Ir tai nėra fantastika – greitai tokius įrenginius bus galima įsigyti patiems.
(1) 2013-12-03 2
JAV federalinė Vaistų ir maisto administracija (FDA) leido klinikiniais tikslais naudoti neurostimuliatorių „NeuroPace“, kuris implantuojamas į žmogaus kaukolę ir mikroelektrodais sujungiamas su atitinkamomis smegenų žievės sritimis. Šis prietaisas skirtas epilepsija sergantiems pacientams.
(0) 2013-11-01 0
JAV kariuomenės mokslo laboratorijos DARPA futurologai nusprendė atsitraukti nuo tipinių projektų – autonominių robotų ir dirbtinio intelekto valdomų kompiuterių – ir nukreipti dėmesį į šį bei tą „artimesnio žmogui“. Praėjusią savaitę agentūra paskelbė apie savo naujausią iniciatyvą – 70 mln. JAV dolerių vertės projektą, kurio tikslas - sukurti implantuojamą elektronikos įrenginį, kuriuo galima būtų gydyti kai kurias neurologines ligas.
(0) 2013-10-31 0
Mokslininkų grupė iš Kėjo universiteto (Japonija), vadovaujama profesoriaus Yasue Mitsukura, dar prieš metus pradėjo eksperimentuoti su bekontakčiu smegenų aktyvumo registratoriumi.
(1) 2013-08-29 1
Vašingtono universiteto (JAV) mokslininkai sukūrė jų įsitikinimu pirmą pasaulyje neinvazinė žmogaus-žmogaus smegenų sąsają. Naudojantis šia sąsaja vieno žmogaus smegenų signalą galima internetu perduoti kitam mokslininkui, taip kontroliuojant jo rankų judesius.
(0) 2013-08-21 0
Pritaikius matematinį modelį kompiuteris, analizuojantis smegenų funkcinio magnetinio rezonanso (fMRI) vaizdus, tiriamų žmonių mintis sugeba rekonstruoti kaip niekada tiksliai – Radboud universiteto (Olandija) mokslininkai sugebėjo nustatyti, apie kokias raides galvoja tiriamieji savanoriai.
(17) 2013-08-04 3
Šiuolaikinis mokslas dar nepasiekė tokių aukštumų, kad leistų į galvą įsmeigti kištuką ir tiesiogiai į smegenis perkelti reikiamą informaciją bei žinias, nors fantastiniuose filmuose tai tapo kasdienybe. Vis tik mokslininkai darbuojasi dirbtinio smegenų aktyvumo skatinimo srityje, o tokią stimuliaciją galintys atlikti įrenginiai greitu metu pasirodys prekyboje.
(4) 2013-08-01 0
Harvardo universiteto mokslininkai sukūrė pirmą neinvazinę smegenų tarpusavio sąsają (BBI, brain-to-brain interface) tarp žmogaus ir... žiurkės.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos