Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Kompiuterio ir smegenų sąsajos
 
 

Kompiuterio ir smegenų sąsajos

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2014-12-23 26
Prieš daugiau nei 40 metų Leslis Baughas neteko abiejų savo rankų. Po nelaimingo atsitikimo su elektra, medikams teko jas amputuoti iki pečių. Tačiau, dėka moderniųjų medicinos technologijų, Leslis vėl gali naudotis rankomis.
(0) 2014-11-30 4
Kompanija Hitachi prisijungė prie tų gamintojų, kurie darbuojasi prie smegenų aktyvumą nustatančių daviklių. Panašios sistemos gali padėti mokymosi srityje, taip pat bevieliu būdu valdant elektronikos įrenginius: išmaniuosius telefonus, planšetes, televizorius ir t.t.
(4) 2014-11-11 19
JAV mokslininkai atliko eksperimentą, kurio metu šešių dalyvių smegenis nuotoliniu būdu sujungė į poras. Tai vienam iš poroje esančių žmonių leido akimirką valdyti kito žmogaus judesius vien mintimis. Šis tyrimas – jau antras panašaus pobūdžio mokslininkų komandos darbas. Pirmą kartą prieš metus tyrėjai iš JAV parodė, kad impulsus iš smegenų į smegenis galima perduoti nuotoliniu būdu, o dabar priartino tyrimą prie pritaikymo praktikoje, rašo „Sciencealert.au“.
(0) 2014-07-23 15
<p style="font-style:italic">Trans­plan­tuo­ta at­min­tis ir min­ti­mis kon­tro­liuo­ja­mi ne­įga­lių­jų ve­ži­mė­liai jau rea­ly­bė – da­bar ho­ri­zon­te im­plan­tai,
(0) 2014-06-28 32
Ohajo universiteto (JAV) medicinos centro mokslininkai pirmą kartą pasaulyje suteikė galimybę paralyžiuotam žmogui mintimis valdyti savo ranką. Tuo tikslu į jo smegenis buvo implantuota neurokompiuterinė sąsaja, sakoma universiteto pranešime.
(0) 2014-06-04 14
Naujajame tyrime Kalifonijos universiteto mokslininkai (JAV) ištrynė, o vėliau vėl suaktyvavo prisiminimus, simuliuodami neuronus specialiai tyrimui sukurtų žiurkių organizmuose su šviesos žybsniais, kurie, kaip rodė ansktesni tyrimai, gali sustiprinti arba susilpninti jungtis tarp smegenų ląstelių.
(4) 2014-05-06 1
Lietuvos kino teatrus jau pasiekęs naujasis trileris su mokslinės fantastikos elementais „Viešpatavimas“ (angl. „Transcendence“) – tikras manifestas technologijų procesui ir puiki proga diskusijai apie galimas dirbtinio intelekto grėsmes. Vienas bene įdomiausių klausimų, ar žmogaus sąmonės perkėlimas į kompiuterį apskritai įmanomas tikrame gyvenime? Kaip atrodytų tokio galingo proto evoliucija?
(0) 2014-04-01 1
Smegenų skenerių pagalba mokslininkai sugebėjo perskaityti žmonių mintis: magnetinio rezonanso vaizduoklyje (MRV) buvo sėkmingai identifikuoti ir itin tiksliai rekonstruoti veidai, apie kuriuos tiriamieji tuo tarpu galvojo.
(6) 2014-01-22 3
Kas jeigu galėtumėte kontroliuoti savo sapnus? Košmarus paversti trokštamomis fantazijomis, perskristi visą pasaulį ar net nukeliauti į kosminę erdvę, ir visa tai patirti per vieną naktį? Naujo sapnų valdymo prietaiso „Aurora“ kūrėjai bei projektų rėmimo platforma Kickstarter pažada jums padėti panirti į vadinamąjį „sąmoningą sapną“ (ang. Lucid dream) jau greitai.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos