Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Koraliniai polipai - Anthozoa
 
 

Koraliniai polipai - Anthozoa

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2019-06-10 6
Kinijos mokslininkai, dirbantys į pietus nuo giliausios pasaulio vietos Marianų lovyje naujos kartos povandeniniame tyrimų laive „Kexue“ aptiko beveik dešimt skirtingų vadinamųjų jūros dugno sodų.
(0) 2017-11-07 3
„Žydroji ola“ („Blue Hole“) yra gili povandeninė ola arba urvas, esantis Didžiajame barjeriniame rife netoli šiaurės rytų Australijos pakrantės, nutolęs daugiau kaip 200 kilometrų nuo Daydream salos.
(2) 2016-08-16 23
Į redakciją kreipėsi moteris, nustebinta savo dukros radinio – mergaitė rado įdomų „akmenuką“, itin panašų į fosiliją. Pasirodo, kad šiam radiniui gali būti 460-420 mln. metų.
(5) 2015-10-12 44
Jūrų aktinijos dažnam labiau primena augalus, o ne gyvūnus, tačiau iš tiesų šie spalvingi minkštakūniai netgi turi šį tą bendro su žmonėmis. Be to, tyrėjai nustatė, kad šie padarai saugo amžino gyvenimo paslaptį.
(5) 2014-08-05 19
Žmonės, lyginant su dauguma mūsų planetoje egzistuojančių organizmų, galėtų pasigirti gyvenimo trukme, rašo savaitraštis „Šiauliai plius“. 70 metų lašalui ar katei gali pasirodyti neįtikėtinas laiko tarpas, tačiau kai kuriems Žemės gyventojams mes atrodome lyg musytės.
(0) 2014-04-04 4
Iš kieto, negyvo skeleto išsiskleidžiantys minkšti, plunksnuoti čiuptuvai, atsiveriančios ir vėl užsiveriančios burnas primenančios angos, besimainančios spalvos ir keisti pulsuojantys paviršiai. Tokie ir panašūs vaizdai atsiveria tyrinėjant Didžiojo barjerinio rifo koralus.
(0) 2011-01-26 0
Koralai aplink Japoniją „bėga“ į Šiaurę, rodo naujas tyrimas. Vienos šių gyvūnų rūšies „sprintas“ per metus siekė 14 kilometrų. Tai reiškia, kad klimato kaitos akivaizdoje ekosistemos galėtų sparčiai pasikeisti, tyrimo autorių išvadas skelbia „Nature“.
(5) 2010-01-28 0
Filme "Avatar" ("Įsikūnijimas") yra toks augalas, kurį vos palietus, jis akimirksniu prasmenga po žeme. Pasirodo, panašų organizmą mes turime ir savo planetoje. Minkštakūnis koralas pavadinimu jūrų plunksna (lot. Pennatula) taip elgiasi siekdamas išvengti grobuonių, ir po dumblu slepiasi iš savo kūno staigiai išstumdamas vandenį.
(7) 2009-12-06 0
Ar žinojote, jog seniausi pasaulio gyvūnai yra vienos giluminių koralų rūšies atstovai, ir kad jų amžius gali siekti daugiau kaip keturis tūkstančius metų? Tai reiškia, kad kai kurie jų savo gyvenimą pradėjo dar Egipto imperijos klestėjimo metais ir vis dar tebėra gyvi.
(2) 2009-11-14 0
Iki šiol mokslininkai manė, jog koralai maitinasi tik planktonu ir kitais mikroorganizmais, tačiau naujas atradimas rodo, jog grybiniai koralai (lot. fungiidae) gali suėsti beveik savo pačių dydžio medūzas.
(11) 2009-07-17 0
Šiltėjantis vandenynų vanduo taip suardys Didįjį barjerinį rifą, kad jau po 20 metų jis visiškai praras savo buvusį grožį. Žymus Australijos vandenynų mokslininkas Charlie Veron'as teigia, jog jokios išeities nėra ir kad tai tikrai įvyks per jo prognozuojamą laikotarpį.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos