Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Koraliniai rifai
 
 

Koraliniai rifai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(3) 2019-02-15 25
Koraliniai rifai nyksta nerimą keliančiu greičiu, tačiau „Coral Vita“ rado sprendimą, kaip juos išsaugoti.
(0) 2016-10-18 14
Jei dar kas nors mėgins ginčytis dėl žmonijos poveikio Žemės planetai, visus šiuos skeptikus derėtų nuplukdyti prie Didžiojo barjerinio rifo. Deja, vienu gražiausių gamtos stebuklų laikomas rifas šiandien jau yra ant mirties slenksčio.
(0) 2016-01-19 12
Koralinius rifų naikinančioms jūrų žvaigždėms iškilo reali grėsmė būti nukautoms vandens robotų, nes siekiant apsaugoti vieną unikaliausių gamtos stebuklų – Didįjį Australijos barjerinį rifą – mokslininkai pasitelkė robotų techniką.
(0) 2014-04-04 6
Iš kieto, negyvo skeleto išsiskleidžiantys minkšti, plunksnuoti čiuptuvai, atsiveriančios ir vėl užsiveriančios burnas primenančios angos, besimainančios spalvos ir keisti pulsuojantys paviršiai. Tokie ir panašūs vaizdai atsiveria tyrinėjant Didžiojo barjerinio rifo koralus.
(0) 2014-02-04 0
Šaltą vandenį mėgstantis koralų rifas atsitiktinai buvo rastas pietiniuose Grenlandijos vandenyse.
(0) 2013-12-06 0
Pasirodo, jog kitaip nei kitos jūrose gyvenančios rūšys, koralai vis sugeba prisitaikyti prie pasikeitusių jūros sąlygų dėl padidėjusio rūgštingumo,- atskleidė biologinių tyrimų centro "Cibnor" mokslininkai. Kaip kad teigė šių tyrimų vadovas Eduard'as Balart'as Paez'as, iš pradžių buvo manyta, jog koraliniai rifai išnyks dar iki XXI amžiaus vidurio, tačiau pagal dabartinius tyrimų rezultatus buvo nustatyta, jog koralai bando prisitaikyti prie padidėjusio vandens užterštumo, kuris žymiai pakilo nuo pramonės suklestėjimo laikų.
(1) 2013-06-20 1
Koralų rifai ne veltui nuo seno buvo laikyti vienu iš nuostabiausių povandeninio pasaulio stebuklų. Nors bendras pasaulio rifų plotas būtų lygus maždaug pusei Prancūzijos, juose klesti apie 25 proc. visų organizmų, randamų vandenynų ir jūrų ekosistemose. Visgi jau nuo 1980-tųjų visuotinai pripažįstamas reiškinys – koralų blyškimas ir mirtis, sukelti visuotinio klimato atšilimo veiksnių, – šiandien tampa vis aktualesnis. Naujausi mokslininkų tyrimai atskleidžia, jog iki 2050-tųjų visus pasaulio koralų rifus kasmet ištiks masiniai išmirimai.
(1) 2012-01-02 0
2002 m. netoli Floridos (JAV) krantų įvykus laivo avarijai nukentėjo didelis plotas koralinio rifo. JAV jūrų biologai jau seniai siekė paeksperimentuoti su įvairiomis koralinių rifų atstatymo technologijomis ir tuomet tokia galimybė pasitaikė visai šalia. Po beveik dešimtmečio intensyvių pastangų, koralinis rifas sėkmingai atsigavo.
(0) 2011-05-18 0
Dvi nedidelės salos jūrinės biosferos draustinyje, kuris yra seniausias Pietų Azijoje, paskendo dėl koralų plėšikų kaltės.
(15) 2010-08-11 0
Tailandas verčia į jūrą nebenaudojamus tankus ir sunkvežimius. Taip šalies valdžia bando suformuoti dirbtinį koralų rifą, kuris padėtų atgaivinti ekosistemą Tailando įlankoje.
(7) 2009-12-06 0
Ar žinojote, jog seniausi pasaulio gyvūnai yra vienos giluminių koralų rūšies atstovai, ir kad jų amžius gali siekti daugiau kaip keturis tūkstančius metų? Tai reiškia, kad kai kurie jų savo gyvenimą pradėjo dar Egipto imperijos klestėjimo metais ir vis dar tebėra gyvi.
(3) 2009-12-05 1
Ilgą laiką buvo baiminamasi, jog didėjanti anglies dvideginio koncentracija atmosferoje stipriai paspartins vandenynų rūgštėjimą, dėl ko sutriks visa ekologinė pusiausvyra – mat dalis jūros gyvūnijos kiautams, kriauklės ir griaučiams naudojam kalcį, kurį naikins didėjantis vandens rūgštingumas. Dabar gi atlikti tyrimai rodo, jog kai kurie nuogąstavimai yra perdėti.
(1) 2009-11-07 0
Pasaulio koralų rifai planetos ekonomikai kasmet atneša 172 mlrd. dolerių, tačiau jų piniginei vertei, kaip ir būklei, gresia nunykti.
(4) 2009-05-29 0
Nebenaudojamas JAV pajėgų karo laivas, pavadintas generolo Hoyto S. Vandenbergo vardu, trečiadienį nuskendo į Meksikos įlankos gelmes, rašo CNN.
(1) 2008-02-13 2
Pasaulyje vis labiau susirūpinama jūrose pastebimu sparčiu koralų nykimu. Šį procesą nulemia įvairūs teršalai, kuriuos žmonės gausiais kiekiais išmeta į jūras ir sparti klimato kaita. Sparčiai kintant vandens temperatūrai, mokslininkai tikisi, jog koralus bus galima išsaugoti su vandenynų termostato (angl. „ocean thermostat“) pagalba.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos