Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Kosminė spinduliuotė
 
 

Kosminė spinduliuotė

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(27) 2011-11-26 4
Kaip manote, kiek toli galime matyti? Turiu galvoje ne ryškų vaizdą, bet apskritai. Naktį plika akimi matomos žvaigždės yra už šimtų šviesmečių nuo mūsų; esant geroms sąlygoms, įžiūrima net ir Andromedos galaktika, esanti už pustrečio milijono šviesmečių – tai tolimiausias matomas objektas.
(2) 2011-10-28 0
Astronomai visatos platybėse aptiko sudėtingiausių organinių junginių, kokių tik yra pavykę iki šiol aptikti. Įdomu yra tai, jog jų kilmė – neorganinė (jos nėra gyvų organizmų liekanos). Sudėtingų organinių junginių buvo aptikta ir Oriono ūke.
(8) 2011-09-27 0
Pastaruoju metu Saulės aktyvumas išaugo, nes šviesulys pereina į naują vienuolikos metų ciklo fazę. Neatsitiktinai keletą pastarųjų mėnesių Saulės paviršiuje registruojama nemažai galingų plazmos pliūpsnių ir sprogimų. Tiesa, mokslininkų vertinimu, naujasis Saulės maksimumas nėra pats galingiausias, o heliofizikai mano, kad mus šildanti žvaigždė galbūt žengia į savotišką „žiemos miego“ stadiją, kuri paskutinįsyk buvo stebėta XVII a. Tačiau mokslininkai ...
(0) 2011-07-15 0
Atnaujintas katalogas, kuriame suregistruotos pačios aktyviausios vietos Visatoje, kurias per pastaruosius dvejus metus pastebėjo „Fermi“ kosminis teleskopas. Pirmoji katalogo versija buvo paskelbta daugiau prieš metus, rašo bbc.co.uk.
(4) 2011-06-21 0
Ryškus gama spindulių žybsnis, pastebėtas kovą, atkeliavo iš tolimos galaktikos, esančios už beveik 4 mlrd. šviesmečių. Ten buvusią Saulės dydžio žvaigždę prarijo juodoji bedugnė, teigia JAV astronomai.
(0) 2011-05-30 1
Didžiulės žvaigždės sprogimas netoli stebimos Visatos pakraščio gali būti pats tolimiausias pavienis objektas, kada nors pastebėtas teleskopu, informuoja BBC.
(20) 2011-03-17 3
Ko gero, dažnas iš mūsų vaikystėje yra suklupęs, mėgindamas įminti mįslę „Kas pasaulyje greičiausias?“ Saulės zuikutis, garsas, šviesa, mintis... Kokių tik nebūdavo atsakymų :) Tačiau greitis – sąlyginis dalykas. Ir tituluoti kurį nors Visatos objektą greičiausiu gali būti keblu.
(41) 2011-03-10 18
Ar bereikia kartotis, jog Visatoje visko yra tiek, kad net neįsivaizduojame. Mokslas kol kas sugeba paaiškinti tik nedidelę dalį Visatos paslapčių. Tačiau ir toje dalelėje apstu gluminančių reiškinių, objektų, dydžių, temperatūrų, formų, greičių ir t.t. Kviečiame susipažinti su keletu kraštutinių Visatos objektų būvių. Jų pateiksime aštuonis. Kodėl aštuonis? Gal dėl to, kad šis skaitmuo labiausiai primena begalybės simbolį – kraštutinių būvių Visatoje,...
(3) 2011-01-05 0
Naujasis teleskopų tinklas leis astronomams pamatyti, kaip visatoje gimė pirmosios žvaigždės ir galaktikos.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos