Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Kosmoso tyrimų metodai
 
 

Kosmoso tyrimų metodai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2018-10-01 11
Su kuo jums asocijuojasi žodis "astronomas"? Spėju, kad daugeliui mintyse iškyla prie teleskopo prilipusio mokslininko vaizdinys. Pasižiūrėjęs į kažką danguje, astronomas užsirašo duomenis sąsiuvinyje ar planšetėje, ir stebi toliau. Po ilgos stebėjimų nakties išsimiega, o tada gali užsiimti duomenų analize. Kitą naktį procesas kartojasi.
(0) 2018-08-17 7
Pirmą kartą astronomai aptiko geležies ir titano ne Saulės sistemos planetos atmosferoje. Egzoplaneta KELT-9b yra karščiausias atrastas pasaulis. Planeta karščiu lenkia netgi daugelį žvaigž
(8) 2016-04-07 49
<i>Šeštadienį privati kosmoso kompanija Blue Origin paleido savo nepilotuojamą New Shepard raketą ir kapsulę į kosmosą ir saugiai grąžino į Žemę – tai buvo trečias iš eilės šios rak
(0) 2015-10-13 19
<i>Astronomas Heino Falcke planuoja nufotografuoti Paukščių Tako galaktikos centre esančią juodąją bedugnę pasauliniu radioteleskopų tinklu</i>
(0) 2015-10-01 37
Nežemiškos gyvybės paieškos tęsiasi ne vienerius metus. JAV nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija (NASA) išžvalgė didžiąją dalį Saulės sistemos, tačiau didžiausias viltis sieja su misija į Jupiterio palydovą Europą. Iki šiol kelis dešimtmečius planuota misija buvo laikoma per daug brangia ir sudėtinga.
(4) 2015-09-03 21
<em>Jau daugiau, nei 40 metų praėjo nuo tada, kai žmogaus koja lietė Mėnulį ir visos tos kojos buvo amerikiečių.<br /><p>Rusija planuoja tai pakeisti, kai tuo tarpu NASA <a href="http://www.te
(0) 2015-08-06 15
Neabejojama, jog sukurti tinkamą žmogui gyventi aplinką svetimoje planetoje bus neįtikėtinai sunku. Tačiau NASA nenori pasiduoti ir tikisi palengvinti bent vieną iš kosminio prieglobsčio sukūrimo etapų.
(0) 2014-05-20 24
Aplink Venerą nuo 2006 m. balandžio skriejantis Europos kosmoso agentūros (ESA) kosminis aparatas „Venus Express“ dėl besibaigiančių raketinio kuro atsargų artėja prie savo tyrimų programos pabaigos. Tačiau šios kosminės programos vykdytojai tikisi ją dar šiek tiek pratęsti, įvykdę rizikingą „Venus Express“ panirimo į labai tankią šios planetos atmosferą manevrą, praneša „Space.com“.
(6) 2013-05-25 1
<p style="font-style:italic"> Pa&shy;čios ne&shy;svet&shy;ing&shy;iau&shy;sios Že&shy;mės vie&shy;tos i&shy;dea&shy;liai tin&shy;ka pir&shy;mų&shy;jų vi&shy;sa&shy;tos eg&shy;zi&shy;sta&shy;vi&s
(0) 2013-03-19 0
Astronomai, naudodamiesi nauja vaizdo apdorojimo sistema, pavadinta „Project 1640“, galinčia eliminuoti tiek foninę žvaigždžių, tiek ir centrinės žvaigždės šviesą, pirmą kartą tiesiogiai stebėjo tolimą planetų sistemą.
(1) 2012-03-01 0
Turėtų egzistuoti labai daug planetų, turinčių atmosferą, vandens, reikiamą temperatūrą, sausumos teritorijų gyvybei tarpti. Tereikia žinoti, kur tokių planetų dairytis. Tačiau susirasti tinkamą planetą-kandidatę – dar ne viskas. Reikia žinoti, kaip ją stebėti – kokie instrumentai ir stebėjimo metodai gali padėti suuosti, jog tame pasaulyje yra organinei gyvybei palanki terpė ar net ir pati gyvybė. Panašu, jog tokį metodą žmonija jau turi.
(0) 2012-01-27 0
Šimto metų senumo astronominės fotografinės plokštelės padėjo atrasti daug žvaigždžių, kintančių iki šiol nematytais būdais.
(0) 2011-06-20 0
Astronominiai modeliai, padedantys mokslininkams perprasti Visatos paslaptis, yra paremti tuo, kad į šiuos modelius įeinančios konstantos yra tiksliai žinomos. Kadangi paprastai šie dydžiai itin tiksliai išmatuojami laboratorijose, astronomai yra linkę manyti, jog jie yra nekintantys. Tokia prielaida atrodo visai logiška, nes astronominiai modeliai dažniausiai perteikia pakankamai tikslų Visatos vaizdą. Tačiau tam, kad tuo būtų tikri, mokslininkai nori įsitikinti, ar iš tikr...
(6) 2011-04-20 0
Beveik kilometro gylyje po žeme įrengtas teleskopas galėtų leisti mokslininkams pirmą kartą pažvelgti į Visatos priešaušrį. Naujasis ambicingas prietaisas turėtų aptikti gravitacines bangas – sunkiai užfiksuojamą reiškinį, kurį sukelia vieni intensyviausių Visatos įvykių – juodosios bedugnės, neutroninės žvaigždės ar Didysis sprogimas, praneša telegraph.co.uk.
(12) 2011-04-01 2
Mokslininkai pasiūlė naują ir gana originalų būdą nežemiškoms civilizacijoms ieškoti. Šią idėją pasufleravo tikėtina žmonijos ateitis ieškant prieinamų gamtos resursų.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos