Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Kriminalistikoje taikomi tyrimų metodai
 
 

Kriminalistikoje taikomi tyrimų metodai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2018-11-30 -1
Šiandien pirštų antspaudai yra naudojami nuolat. Dažnai apie juos girdime pasakojimuose apie nusikaltimų tyrimus, tačiau dar dažniau jie naudojami žmonių identifikacijai. Pirštų antspaudų skaitytuvus turi daugybė elektronikos prietaisų, jie fiksuojami ir kai kuriose darbovietėse ir net kalėjimuose. Tačiau taip buvo ne visada - kas buvo naudojama prieš tai ir kaip identiškų kalinių atvejis paskatino pirštų antspaudų technologijos paplitimą?
(5) 2016-12-29 18
60-metis Lawrence’as McKinney iš Memfio (JAV), kalėjo net 31 metus už išprievartavimą, – nusikaltimą, kurio neįvykdė. Vietoje kompensacijos už tris dešimtmečius kančių jis iš valstijos valdžios gavo vos 75 dolerius (71,97 euro).
(2) 2016-07-11 35
Muzika gali sukelti ne tik malonius jausmus, bet ir didžiulę kančią. Garsiai ir be atvangos leidžiamos dainos naudojamos ir karinėse bei antiteroristinėse operacijose. Muzika dabar tapo ir galingu ginklu.
(0) 2016-07-06 24
Tokie populiarūs serialai kaip „CSI kriminalistai“, „CSI Majamis“ ar „CSI Niujorkas“ visame pasaulyje suformavo kriminalistikos ekspertų įvaizdį. TV ekrane pasirodantiems ekspertams, atrodo, nėra nieko neįmanomo, o prie nusikaltėlio durų gali atvesti net menkiausias plaukelis, tačiau tikrovė yra kur kas sudėtingesnė.
(2) 2016-05-18 42
Pasitikrinti poligrafu sutikęs Liberalų sąjūdžio laikinasis vadovas Antanas Guoga tokiu pareiškimu, ko gero, siekė pademonstruoti esąs sąžiningas, atviras politikas. Tai padaryti jis siūlo ir kitiems Lietuvos politikams. Tačiau specialistai pripažįsta, kad net patys moderniausi melo detektoriai nėra visiškai patikimi. Tai jau yra įrodęs ne vienas šnipas.
(1) 2016-05-16 9
Istorinio Sevilijos parko šlavėja Carmen Moreno, pravarde del Pincho, netikėtai tapo detektyvinio pasaulio įžymybe. Didžiulė JAV serialo „CSI kriminalistai“ gerbėja padėjo policijai išspręsti žmogžudystės bylą.
(0) 2016-04-11 20
Slaptojo agento darbas yra, ko gero, vienas pavojingiausių darbų pasaulyje. Toks agentas turi pritapti tarp pavojingų nusikaltėlių, atlaikyti didžiulį spaudimą, gauti reikiamą informaciją ir išlikti gyvas. Tačiau ne viskas yra taip, kaip rodoma filmuose apie Džeimsą Bondą.
(8) 2016-02-19 26
„Apple“ šią savaitę sulaukė nemažai pagyrų už atsisakymą paklusti JAV Federalinio tyrimų biuro (FTB) reikalavimui atrakinti San Bernardino žudiko „iPhone 5C“ telefoną. Tačiau iš tiesų jie tą patį kitais atvejais padarę jau yra dešimtis kartų.
(0) 2015-11-03 60
Nužudymai, savižudybės, įvairios žaizdos ir sužalojimai, šalta specifinį kvapą skleidžianti operacinė, kasdieniai skrodimai ir važiavimai į nusikaltimų vietas – visa tai teismo medicinos ekspertų kasdienybė.
(3) 2015-02-20 16
<em>Jei kas nors iki šiol kartais nenori gyventi sąžiningai ir ryžtasi nusikalst, jo pėdsakais pasileis ne tik sekliai, bet ir tūkstančiai šiuolaikinio mokslo instrumentų.</em>
(0) 2014-09-08 19
<em>Seklys mėgėjas teigia identifikavęs Džeką Skerdiką, archetipinį serijinė žudiką. Teiginiai dar toli gražu nėra patvirtinti, tačiau tai nesustabdė <a href="http://www.dailymail.co.uk/
(3) 2014-05-01 2
Jei galvojate, kad apie tai, ką „googlinate“, žinote tik jūs, pagalvokite iš naujo. Ypač tada, jeigu rengiatės kažkam padaryti galą... Šie keli žmogžudžiai, prieš susidorodami su savo aukomis arba ką tik po nusikaltimo, nusprendė informacijos paieškoti internete – jų „Google“ paieškoje įrašytos frazės teisme tapo vienu iš lemiamų įkalčių.
(1) 2014-03-25 0
JAV mokslininkų pasiekimas gali sukelti tikrą revoliuciją kriminalistikoje: pakaks vieno nusikaltimo vietoje palikto žudiko plauko, kad detektyvai galėtų sudaryti įtariamojo fotorobotą.
(3) 2013-04-22 1
Internete paviešintas įspūdingas maždaug 3 min. trukmės šilumine (infraraudonųjų spindulių) vaizdo kamera nufilmuotas siužetas, kuriame užfiksuota, kaip buvo aptiktas ir sulaikytas sprogdinimais Bostono maratone įtariamas Džocharas Carnajevas. Specialiosios pajėgos bėglį aptiko Votertauno miestelyje (Masačiusetsas, JAV), besislepiantį dengtoje valtyje.
(3) 2011-12-16 0
Naujasis mokslininkų sukurtas analizės įrankis gali nustatyti ar nusikaltimo vietoje surastų DNR pavyzdžių savininko akys yra mėlynos, rudos ar kokios nors kitos spalvos. Tai padėtų gerokai susiaurinti paieškos ratą tais atvejais, kuomet DNR pavyzdžiai neatitinka jokių įrašų duomenų bazėje.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos