Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Kvantiniai procesoriai
 
 

Kvantiniai procesoriai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(3) 2021-01-20 24
Kinijos mokslininkai pristatė pirmąjį pasaulyje integruotą kvantinės komunikacijos tinklą. Antžeminė dalis pagaminta iš 700 optinių skaidulų, besidriekiančių 2000 kilometrų tarp Pekino ir Šanchajaus. Kartu su Kinijos „Quantum Satellite“ visas tinklas apima 4600 kilometrus.
(0) 2020-09-03 36
Google tyrėjai pirmą kartą panaudojo kvantinį kompiuterį simuliuoti cheminę reakciją. Reakcija paprasta, tačiau tai žymi praktinio kvantinių kompiuterių panaudojimo pažangą.
(7) 2014-10-24 55
<i>Pir­mie­siems kvan­ti­niams kom­piu­te­riams jau pa­si­ro­džius rin­ko­je, o dau­ge­liui ža­dant ženg­ti ten ar­ti­miau­siu me­tu, ar jau tu­rė­tu­me trauk­tis pi­ni­g
(3) 2012-02-07 0
Teorinę kvantinių kompiuterių galimybę gvildenantis Masačiusetso technologijų universiteto (MIT) mokslininkas Skotas Aronsonas (Scott Aaronson) nusprendė mesti iššūkį visiems skeptikams-niurzgliams: įrodykite, jog „apčiuopiamų matmenų kvantinė kompiuterija (angl. – scalable Quantum computing“) fiziniame pasaulyje yra neįmanoma“, ir S. Andersonas asmeniškai tokiam asmeniui įteiks 100 tūkst. JAV dolerių.
(0) 2011-05-28 0
Dažnas pripažins, jog vien pati kvantinio kompiuterio samprata priverčia smegenis „suktis“ greičiau nei įprasta, o technologija yra tokiame lygyje, jog ją tiriantys mokslininkai vis dar nėra įsitikinę, jog tai yra geriausias būdas kvantiniam kompiuteriui sukonstruoti. Nepaisant to, pirmojo komercinio kvantinio kompiuterio autorė „D-Wave Systems Inc.“ ką tik pardavė vieną „D-Wave One“ sistemą. O pardavė tai ne bet kam.
(4) 2011-05-24 0
Taip, jums nepasigirdo – Kanadoje įsikūrusi kompanija „D-Wave Systems“ siūlo įsigyti pirmąjį komercinį kvantinį kompiuterį. Tiesa, kompiuterinių žaidimų su juo nepažaisite, o 10 milijonų dolerių kaina įkandama bus toli gražu ne kiekvienam.
(5) 2011-04-05 0
Insbruko universiteto (Austrija) kvantinės fizikos specialistai pasiekė dar vieną pasaulio rekordą: jiems pavyko suvaldyti 14 kvantinių bitų (kubitų) susietumą – didžiausią kada nors sukurtą kvantinį registrą. Šiuo eksperimentu mokslininkai ne tik priartėjo prie realaus kvantinio kompiuterio sukūrimo, bet ir gavo įdomių kvantinio susietumo rezultatų.
(0) 2011-03-28 0
Dabartiniuose įrenginiuose duomenys, saugomi skaitmeninėse laikmenose, tokiose kaip CD, DVD ar brūkšniniai kodai, yra nuskaitomi įprasta šviesa. Naujausias tyrimas rodo, kad kvantinės šviesos panaudojimas gali suteikti daug pranašumų lyginant su klasikine šviesa. Skaitmeninių duomenų nuskaitymui kvantinei šviesai užtenka kelių fotonų. Tai reiškia, kad skaitmeniniai duomenys bus nuskaitomi greičiau, įrenginiai bus greitesni ir jie talpins daugiau informacijos.
(0) 2010-11-13 1
Paskatinta naujausių pasiekimų kvantinių technologijų srityje, elektronikos gigantė IBM inicijavo penkerius metus truksiančią programą, kurios metu bus siekiama sukurti pagrindinius kvantinių kompiuterių technologijos principus.
(3) 2010-09-20 0
Bristolio universiteto Kvantinės fotonikos centro mokslininkai sukūrė silicio lustą, kuris jau netolimoje ateityje gali būti pritaikytas sudėtingiems skaičiavimams ir modeliavimams atlikti panaudojant kvantus. Išradėjai įsitikinę, jog jų įtaisas žymi naują etapą kuriant kvantinį kompiuterį.
(3) 2010-01-21 0
Nors kvantiniai kompiuteriai kol kas egzistuoja tik pradinėje tyrimų stadijoje, mokslininkai nepailsdami plečia jų galimybes. Neseniai tyrinėtojų komanda panaudojo dviejų kvantinių bitų (kubitų) sistemą vandenilio molekulės energijoms modeliuoti ir nustatė, jog šiuo būdų skaičiavimai atlikti labai tiksliai.
(10) 2009-06-30 -1
Yale Universiteto mokslininkų vadovaujama komanda sukūrė pirmą elementarų kietosios būsenos (angl. solid-state) kvantinį procesorių. Tai - esminis pasiekimas kuriant kvantinius kompiuterius.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos