Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Laisvalaikis kosmose
 
 

Laisvalaikis kosmose

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2019-06-26 13
Garrettas Reismanas – ne tik buvęs NASA astronautas, dukart skridęs į kosmosą ir Tarptautinėje kosminėje stotyje praleidęs daugiau nei 100 dienų. Jis yra ir bendrovės „SpaceX“ konsultuojantis inžinierius, kuris prisideda grąžinant Jungtinėms Amerikos Valstijoms gebėjimą skraidinti žmones į kosmosą be Rusijos pagalbos.
(0) 2018-10-22 35
Miegas vertikalioje padėtyje, plaukų kirpimas dulkių siurblio pagalba. Gyvenimas orbitoje labai skiriasi nuo žemiškojo.
(1) 2017-10-16 8
Nors Tarptautinėje Kosminėje Stotyje atliekami svarbūs eksperimentai, astronautai taip pat turi bendrauti su žmonėmis Žemėje. Jie privalo sudominti žmones kosmoso tyrimais, paaiškinti jų naudą ir papasakoti apie savo darbą. Todėl jie dažnai yra labai aktyvūs socialiniuose tinkluose. Dabar Randy Bresnik, JAV astronautas, dalinasi vaizdais kaip jis ir kiti astronautai žaidžia su garsiuoju suktuku. Ar jis ilgai suksis nesvarumo būsenoje?
(0) 2017-05-12 5
Iškelti daiktus į kosmosą kainuoja didžiulius pinigus, todėl stengiamasi į kosmines misijas įtraukti tik būtiniausią įrangą ir daiktus. Kita vertus, kartais į kosmosą keliauja ir kiek keisti daiktai - žaislai ar net žmonių pelenai. Kodėl? Pateikiame septynis keisčiausius kada nors į kosmosą iškeltus daiktus.
(0) 2016-03-14 14
Žemės gyventojai gali nuspręsti – sportuoti ar ne, tačiau Tarptautinės kosminės stoties (TKS) astronautams tai yra gyvybiškai svarbu. Be fizinio aktyvumo jų kaulų tankis ir raumenų masė greitai sumažėtų. Tačiau kaip mankštinti raumenis aplinkoje, kurioje beveik nėra gravitacijos?
(0) 2016-01-21 28
Ar nesvarumo sąlygomis įmanomas seksas? Jei taip, koks jis būtų? Tai vienas dažniausių klausimų, kurį išgirsta astronautai. Tačiau kol kas nė vienas misijoje dalyvavęs astronautas nėra apie tai užsiminęs nė žodeliu. Todėl lieka tik spėlioti, koks seksas galėtų būti aukštai virš Žemės. Ar jis būtų malonus, o galbūt atvirkščiai – pavojingas?
(0) 2016-01-04 28
Kosmoso gyvenimas dažnai idealizuojamas. Išties kosmoso gyventojai patiria labai daug nepatogumų: nuolatinė nesvarumo būsena koreguoja ne tik jų darbotvarkę, bet ir kasdienius įpročius.
(0) 2015-10-11 2
Rusijos kosmoso agentūros „Roskosmos“ televizija išplatino vaizdo įrašą, kuriame Tarptautinės kosmoso stoties (TKS) 39/40 ekspedicijos įgula stoties viduje atlieka cirko triukus.
(3) 2015-09-02 11
Kaip manote, koks jausmas gyventi kosmose? Tai klausimas, kuris, panašu, niekada nepraras savo aktualumo. Ta proga NASA šią savaitę suteikė galimybę pabendrauti su Scottu Kelly – astronautu, gyvenančiu Tarptautinėje kosminėje stotyje.
(3) 2015-06-18 75
Atrodytų, ar galėtų kas nors būti lengviau už fizinę veiklą nesvarumo būsenoje? Pasirodo, tai bene didžiausias nepatogumas darbuojantis ir gyvenant orbitoje.
(5) 2015-06-11 16
Praėjo daugiau nei 50 metų, o „100 mylių klube“ iki šiol nėra nė vieno nario. Bent jau oficialiai visos kosmoso agentūros, siuntusios žmones į kosmosą, neigia, kad astronautai, kosmonautai ar taikonautai kada nors buvo užsiėmę lytiniais santykiais nesvarumo būsenoje. Bet padėtis netrukus gali pasikeisti. Ir visai ne iš moksliško smalsumo – norima susukti pornografinį filmą kosmose.
(2) 2014-05-14 29
Trečiadienį iš „Youtube“ svetainės pašalintas milžiniško populiarumo susilaukusi Kanados astronauto Chriso Hadfieldo atlikta Davido Bowie dainos „Space Oddity“ versija.
(0) 2013-11-13 0
Kanadiečių astronautas Chrisas Hadfildas (Chris Hadfield) pokalbių laidoje „Conan“ iš vedėjo sulaukė klausimo: „O jūs vyrukai ten, kosmose, kada nors skalbiatės?“ ir nuoširdžiai atsakė, kas įvyksta su nešvariu apatiniu trikotažu (apatinėmis kelnaitėmis, kojinėmis, berankoviais marškinėliais ir t. t.). Kas iš to išėjo – žiūrėkite laidos vaizdo įraše.
(1) 2013-09-20 0
Vilniuje vykstančioje konferencijoje SEMWO 2013 lankėsi Sovietų Sąjungos kosmonautas Georgijus Grečko, kuris, nepaisant labai rimtos profesijos, atvirai ir su humoru papasakojo apie gana baugius nuotykius kosminėje stotyje „Saliut-6“ ir kosmonautų gyvenimo užkulisius.
(0) 2013-08-12 0
Europos kosminės agentūros ESA video skyriaus kolektyvas apklausė įvairių Europos miestų gyventojus, kad išsiaiškintų, ką europiečiai galvoja arba įsivaizduoja apie tai, kas vyksta po astronautų skrydžių kostiumais. Sulaukta įvairių nuomonių: kai kas galvoja, kad astronautai vilki popieriniais apatiniais, kiti galvoja, kad nesvarumo būklėje nešvarumai labai lengvai atitrūksta nuo kūno paviršiaus ir erdvėlaivio viduje plaukioja visokių kūno "gėrybių" (pleiskanų, prakaito lašelių ir t.t.) debesėliai. Galų gale, kiek kartų per misiją ir kaip astronautai orbitoje skalbiasi savo apatinius ir viršutinius drabužius?

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos