Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Latvija
 
 

Latvija

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2020-01-01 -6
„Šiais metais pagaliau galime tikėtis, kad bendras kainų lygis daugelyje vidutinio ir premium lygio mados prekių kategorijų mažės. Tam įtakos turės padidėjusi konkurencija mažmeninės prekybos sektoriuje ir į rinką ateinantys naujų formatų prekybininkai“, - prognozuoja Valters Kaže, prekės ženklų strategijos konsultantas ir asocijuotas Latvijos universiteto RISEBA profesorius.
(2) 2019-05-15 3
Estai valdo beveik du kartus daugiau interneto vardų, tenkančių tūkstančiui gyventojų, nei latviai, ir kone pusantro karto lenkia lietuvius. Pagal nacionalinių .lt, .lv ir .ee domenų skaičių, tenkantį tūkstančiui gyventojų, estai taip pat pirmauja aplenkdami lietuvius ir latvius.
(5) 2019-04-29 27
„Žirgo galva“ ar „zirga galva“ – šį pašaipų latvių apibūdinimą yra girdėjęs daugelis. Tačiau iš kur jis atsirado? Kodėl būtent žirgo galva tapo objektu, didelės dalies lietuvių žodyne siejamu su latvių tauta?
(1) 2019-01-13 1
„Dar vasarą kilo idėja, kad reportažų apie Lietuvos mokslo ir technologijų pasiekimus galima rasti ne taip jau ir mažai, o savo kaimynus pažįstame menkai. Logiškas pirmas žingsnis – pradėti nuo vienų iš artimiausių, latvių“, – skelbia laidos „Mokslo sriuba“ kūrėjai.
(0) 2018-09-05 -3
Mūsų šalies ir braliukų latvių privalomosios techninės apžiūros sistemos panašios, kaip du ant tos pačios šakos sunokę obuoliai: beveik visos patikros procedūros ir algoritmai yra identiški. Tačiau tai, kas iš pirmo žvilgsnio yra laikoma „smulkmena“, dažnai smarkiai įtakoja saugumą keliuose ir gatvėse.
(1) 2018-08-21 4
Rygoje pristatyta lietuvių sukurta naujovė – virtualioje realybėje (VR) atkurtas Latvijos sostinės gyvenimas prieš šimtmetį. „Riga Time Jump“ pavadintą minutės trukmės vaizdą galima stebėti bet kuriame išmaniajame įrenginyje arba Domo katedros aikštėje specialiai įrengtu teleskopu.
(0) 2017-11-10 16
Latvijos sostinės Rygos centre nemažai tuščių, šeimininkų apleistų pastatų. Visgi, iniciatyvūs latviai surado sprendimą, kaip neleisti šiems namams tapti landynėmis.
(0) 2017-06-15 4
Lietuvos gyventojai yra taupiausi Baltijos šalyse ir geriausiai pasiruošę finansiniams netikėtumams, rodo banko „Nordea“ Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje atliktas asmeninių finansų, taupymo ir investavimo tyrimas.
(0) 2017-04-10 2
Kas Lietuvoje aptarinėjama jau ilgą laiką, Latvijoje po truputį virsta darbais. Reinvestuojamojo pelno lengvata Estija jau seniausiai vilioja užsienio investicijas, įskaitant ir Lietuvos verslininkus. Dabar link to pajudėjo ir Latvija. Nejaugi Lietuva konkurencinėje kovoje liks nuginkluota?
(68) 2017-04-03 123
Turbūt daugeliui teko girdėti, kaip „prie ruso buvo geriau“, o Sovietų Sąjunga negailėjo išteklių ūkio ir pramonės atstatymui trijose okupuotose Baltijos valstybėse. Latvijos mokslininkas Gatis Krūminis ėmėsi griauti šiuos mitus visiems laikams.
(2) 2017-03-10 9
Latvijoje fiksuojamas greičiausias gimstamumo rodiklių augimas nuo 2001 metų. Lietuvos kaimynė „perspjovė“ visas Europos Sąjungos (ES) valstybes nares.
(2) 2017-02-25 45
Latvijos kariuomenė artimiausiu metu pasirašys sutartį su Austrijos gynybos ministerija dėl naudotų savaeigių haubicų įsigijimo, antradienį pranešė latvių Gynybos ministerija.
(1) 2017-01-27 7
Baltijos šalys susiduria su skirtingomis problemomis, todėl ir jų sostinės vystosi skirtingai. Ryga kaip miestas susiduria su sunkumais, todėl prognozuojama, kad Vilnius gali šį miestą aplenkti. Kokios yra pagrindinės Rygos problemų priežastys?
(0) 2016-04-19 14
Naujoji Liepojos koncertų salė „Great Amber“ (latv. „Lielais Dzintars”) – didžiausia ne tik Latvijoje, bet ir visose Baltijos šalyse. Spalvingas stiklo fasadas sukuria gintaro inkliuzo įvaizdį ir komfortišką mikroklimatą pastato viduje. Kuo dar be itin kokybiškos akustikos ir profesionalios techninės įrangos ypatingas naujasis brolių latvių sceninis objektas?
(14) 2016-03-31 13
Bendrą sieną su Rusija turinčios Latvija ir Estija į agresyvią Rusijos politiką atsako sienų statyba.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos