Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Lietuva ir kosmonautika
 
 

Lietuva ir kosmonautika

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(10) 2011-10-02 0
Lietuvoje viešėjęs NASA Ameso tyrimų centro vadovas dr. Simonas Pete’as Worden’as išskirtiniame interviu savaitraščiui „Ekonomika.lt“ tvirtina, kad šiuo metu išgyvename naują kosmoso revoliuciją, mat per keliasdešimt artimiausių metų žmonės galės gyventi kitose planetose.
(16) 2011-09-22 1
Trečiadienį Vilniaus universitete paskaitą skaitė NASA Ames tyrimų centro vadovas dr. Simonas P. Wordenas. Tiesa, paskaita prasidėjo nuo nedidelių nesklandumų – 200 žmonių talpinančioje auditorijoje susigrūdo tiek smalsių protų, kad buvo užimtos ne tik visos sėdimos vietos ir kiekviena vieta ant laiptelių, apsėstos visos papildomos kėdės, bet ir stovėti nebebuvo kur, taigi, paskaitą teko perkelti į erdvesnę auditoriją.
(7) 2011-04-02 0
Kas nėra kada nors gyvenime užvertęs galvą į naktinio dangaus platybes ir tyrinėjęs paslaptingą tamsią kosmoso gelmę? Linksmo būdo žmonės mėgsta pajuokauti: dėl gamtinių reikalų atlikimo ypatybių tai dažniau daro vyrai… Šiaip ar taip, dažniausiai mes žvelgiame į Mėnulį, žvaigždynų figūras, rečiau plika akimi įžiūrime kokią planetą.
(10) 2010-12-13 0
Kosmosas pasaulyje jau seniai suprantamas kaip praktinė veikla, kuri teikia ekonominę naudą, tačiau Lietuvoje vis dar vyrauja samprata, kad kosmoso veikla yra tik didžiųjų valstybių politinės ir karinės galios demonstravimo priemonė, kuri mažai valstybei yra visiškai nereikalinga ir nenaudinga.
(1) 2010-11-10 0
Lietuvos kosmoso asociacija pristato idėjų konkursą nanopalydovų grupės misijai bei pirmojo lietuviško Žemės palydovo kūrimo projektą. Dalyvauk idėjų konkurse, laimėk 500000JPY prizą, bilietą į Japoniją ir finansavimą mažųjų dirbtinių Žemės palydovų projektui! Dalyvauk pirmojo lietuviško dirbtinio Žemės palydovo kūrimo komandoje!
(0) 2010-10-20 0
Europos kosmoso agentūra (EKA) įkurta 1975 m., ir šiuo metu ji vienija 18 valstybių narių. Neseniai vykusioje tarptautinėje kosmoso konferencijoje Lietuva pasirašė susitarimą su EKA (ESA) dėl bendradarbiavimo taikiais tikslais kosmoso srityje. Kol kas tai laikoma tik Lietuvos noru prisijungti prie klubo, kuriančio kosmoso technologijas.
(7) 2010-10-15 1
Atsižvelgdami į pastaruoju metu pasirodžiusią klaidinančią informaciją žiniasklaidoje informuojame, kad Lietuva pasirašiusi Bendradarbiavimo susitarimą su Europos kosmoso agentūra (EKA) dar netampa visateise EKA nare, rašoma Ūkio ministerijos išplatintame pranešime spaudai.
(0) 2010-10-08 0
Ketvirtadienį žengtas žingsnis Lietuvos bendradarbiavimo su Europos kosmoso agentūra (EKA) link - Vyriausybė ir EKA pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo taikiais tikslais kosmoso srityje. Gali būti, kad jau po keleto metų Lietuva dalyvaus EKA veikloje kurdama, pavyzdžiui, artimojo ar vidutinio nuotolio raketas.
(15) 2010-10-06 0
Lietuva pagaliau atsigręžė į kosmosą. Netrukus vyksiančioje, pirmojoje šalyje tarptautinėje kosmoso konferencijoje, bus padėtas Lietuvos parašas ant Bendradarbiavimo su Europos kosmoso agentūra (EKA) susitarimo. Tiesa, šiame sąraše būsime vieni paskutiniųjų Europoje.
(5) 2010-05-11 0
Gegužės 6 -7 d. Taline vyko Tarptautinė konferencija „Kosmoso duomenų panaudojimas paslaugų sferoje – 2010. Verslo ir mokslo konkurencingumo spartinimas: palydovinės paslaugos modernioje visuomenėje“.
(0) 2010-04-26 0
Ūkio ministerija parengė ir balandžio 19 d. pateikė Vyriausybei Nacionalinės kosminės erdvės mokslinių tyrimų, technologijų ir paslaugų plėtros 2010–2015 m. programos projektą. Balandžio 23 d. ūkio ministras kreipėsi į Europos kosmoso agentūrą (EKA, angl. ESA), kad būtų atnaujintas dialogas dėl bendradarbiavimo susitarimo sudarymo.
(10) 2010-02-28 0
Įstoti į Europos kosmoso agentūrą (ESA) planuojama iki 2021 metų. Ši data numatyta Ūkio ministerijos parengtose Lietuvos verslo ir mokslo plėtros, įsitraukiant į Europos kosmoso veiklą, gairėse. Šias gaires dar turės patvirtinti Vyriausybė.
(8) 2010-02-03 0
Pirmadienį JAV prezidentas Barackas Obama išsiuntė Kongresui laišką su 2011 m. valstybės biudžeto pasiūlymais. Nors naujieji finansiniai metai prasidės tiktai spalio 1 d., jau dabar Baltieji rūmai pradeda ilgą svarstymo maratoną. B. Obamos administracija neslepia, kad, visuotinės krizės laikais rengiant dokumentą, buvo priimami „sunkūs sprendimai“.
(17) 2009-12-17 0
2008 m. vasarą nusprendusi siekti tapti Europos kosmoso agentūros (EKA; angl. ESA) nare, Lietuva užstrigo. Rugpjūtį pasirengimą bendradarbiauti su EKA už Lietuvos kosmoso politikos formavimą ir kosmoso veiklos koordinavimą atsakinga Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) sustabdė. Šis klausimas trečiadienį aptartas Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitete (ŠMKK), kuris Vyriausybę ragina projektą tęsti.
(9) 2009-04-18 0
Lietuva jau šiais metais planuoja pasirašyti bendradarbiavimo sutartį su Europos kosmoso agentūra (EKA, angl. - ESA).

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos