Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Lietuvos eksportas ir importas
 
 

Lietuvos eksportas ir importas

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2018-12-12 17
Lietuviškoms įmonėms, bendradarbiaujančiomis su partneriais Kinijoje, ekspertai pataria atidžiau stebėti šios šalies ekonominę situaciją ir būti pasiruošusiems nemaloniems pokyčiams. Tarptautinės prekinio kredito bendrovės „Coface“ parengtoje apžvalgoje pažymima, kad smulkus ir vidutinis verslas (SVV) gali netrukus tapti silpnąja Kinijos ekonomikos grandimi. Svarbu žinoti, kad Kinija yra pagrindinė Lietuvos prekybos partnerė Azijoje, o dauguma įmonių, su kuriomis bendradarbiauja lietuviai, priklauso būtent SVV segmentui.
(9) 2018-08-23 -3
Nei PVM, nei muito – į Lietuvą iš Kinijos siunčiamos prekės, kurių deklaruota vertė itin sumažinta, kiaurai kerta sieną. Paštas nesiima kvestionuoti siuntų vertės, nebent pažeidimai labai akivaizdūs, o muitinė gauna „tik popierius“, kuriais suabejoja kilus rimtesniems įtarimams. Sukčiaujantys Kinijos prekybininkai taip nukonkuruoja vietos verslą, o valstybė patiria žalą. Jei mokesčiai būtų apskaičiuoti tinkamai, vargu ar kas iš Kinijos tiesiogiai bepirktų – prekės gali brangti ir 50 proc.
(5) 2017-12-11 39
Ateinančiais metais Lietuvos ekonomika ir atlyginimai augs ne taip sparčiai, turėtų prislopti ir sulėtėti kainų augimas. Be to, skeptikai po 2020-ųjų prognozuoja Lietuvai savotišką pasaulio pabaigą, kai baigsis ES parama, todėl jau dabar turime tam ruoštis.
(3) 2017-10-23 32
„Ačiū vartotojams už tai, kad mėgsta vartoti vietoje pagamintą produkciją, bet jie už tai permoka“, – „Verslo žinių“ rengiamoje konferencijoje „Verslas 2018“ tokią frazę pasakęs „Rokiškio sūris“ valdybos pirmininkas Dalius Trumpa privertė suklusti ne vieną.
(5) 2017-05-21 -15
Ekspertai teigia, kad Lietuva jau jaučia Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Europos Sąjungos padarinius. Pasak Lietuvos inovacijų centro, „Brexit“ pirmiausiai sumažino šalies eksportą, o ateityje gali paveikti ir Lietuvos darbo rinką.
(0) 2016-06-24 16
Per septynerius metus Lietuvos įmonių eksportas į Kiniją išaugo daugiau nei keturis kartus. Kinai vis daugiau pinigų išleidžia naujiems ir kokybiškiems gaminiams, todėl, pasak specialistų lietuviškos prekės gali ten atrasti nišą.
(0) 2016-03-02 18
Japonas Tamaki Kenjiro – vienas tų žmonių, kuriam be galo patinka ne tik Lietuva, bet ir lietuvių gaminta produkcija. Prieš ketverius metus su draugu įkūręs Japonijos ir Lietuvos mainų centrą dabar vyriškis laisvalaikiu dirba lietuviškų bendrovių agentu, stengdamasis garsinti Lietuvą ir jos prekių ženklus savo gimtinėje.
(9) 2015-07-27 10
Baigėsi 2007 – 2013 ES paramos laikotarpis, dauguma įstaigų iki liepos 1 d. privalėjo pabaigti vykdytus projektus. Dabar įsibėgėja 2014 – 2020 m. investicijų periodas. Fiksuojamas pokytis sąvokoje, ES finansai vadinami ne be parama, o investicijomis. Ką toks pokytis parodo apie ankstesnį laikotarpį? Ar lėšos buvo dalinamos visiems norintiems? Pasisavinome daug, didžiuojamės tuo, bet ar tai naudinga?
(0) 2015-05-24 27
VšĮ „Versli Lietuva“ atlieka nuolatinę eksporto raidos stebėseną bei gilią jos pokyčio veiksnių analizę. Ekspertai atskleidžia, kad 2015 m. I ketv. dėl mažėjusių kainų Lietuvos eksporto vertė buvo mažesnė (4,4 proc.) ypač dėl naftos produktų ir reeksporto poveikio, tačiau lietuviškos kilmės prekių eksporto vertė, neįskaitant naftos produktų, per 2015 I ketv. didėjo 0.9 proc.
(20) 2015-04-27 33
2020 m. gali būti labai sudėtingi Lietuvos ekonomikai. Tai lems dvi priežastys – gerokai sumažėsianti ES parama ir gili demografinė duobė. Apskaičiuota, kad kito dešimtmečio pradžioje darbo jėga trauksis trečdaliu, o pensinio amžiaus žmonių skaičius smarkiai augs. Tuo pat metu milijardinė ES parama ne tik sumažės kelis kartus, bet ant Lietuvos pečių guls ir visos už ES lėšas sukurtos infrastruktūros išlaikymas.
(0) 2015-01-28 14
Kinijos parduotuvėse jau galima rasti lietuviško mineralinio vandens, sulčių bei kai kurių kitų produktų. Džiaugiamasi, kad Lietuva su Kinija suartėjo kaip niekada ir santykiai tik gerės, tačiau šios šalies bausmės laikas Lietuvai dar nesibaigė. „Mūsų pastangos nelieka nepastebėtos, tačiau už oficialių Lietuvos asmenų susitikimą su Dalai Lama prieš porą metų dar turime būti baudžiami. Todėl į Kiniją vis dar negalime įvežti pieno ir mėsos produktų“, – kalba Lietuvos–Kinijos verslo tarybos pirmininkas Osvaldas Čiukšys.
(0) 2014-11-05 5
Pagal Europos Komisijos rudens prognozę numatoma, kad likusiais šių metų mėnesiais tiek ES, tiek euro zonoje ekonomika augs lėtai.Numatoma, kad per visus 2014 metus realiojo BVP augimas sudarys 1,3 % ES ir 0,8 % euro zonoje.
(18) 2014-10-10 41
Kokia Lietuvos eksporto vertė į Fidžio salą? Į kokias šalis eksportuojame daugiausiai? Kokia Lietuvos eksporto į euro zoną struktūra?
(36) 2011-11-11 0
Lietuva vis giliau grimzta į priklausomybę nuo Rusijos energetinių išteklių – visas reikalingas dujas ir didžiąją dalį elektros ji gauna iš Rytų kaimynės. Banko „Nordea bank Lietuva“ ekonomistas Žygimantas Mauricas skaičiuoja, kad per metus dujoms, elektrai ir naftai Lietuva išleidžia 8 mlrd. Lt ir šią situaciją būtina keisti.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos