Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Lietuvos medicina
 
 

Lietuvos medicina

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2011-02-21 0
Kaip išvengti gresiančių tiltų ir lėktuvų katastrofų arba pamatyti mūsų kūnuose galinčias tūnoti vėžines ląsteles? Pasinaudokime mūsų ausiai negirdimu ultragarsu. Lietuvos mokslininkai sukūrė prietaisą, padedantį akių gydytojams demaskuoti akių navikus. Greitai nuo garso nebepasislėps ir odos vėžys.
(0) 2011-02-17 0
Dvigubai sumažintos valstybės lėšos prostatos vėžio prevencijai jau duoda grėsmingus ženklus - naujausi jos vykdymo duomenys leidžia prognozuoti, kad ši dažniausia vyrų onkologinė liga gali padidinti savo mirtinų aukų skaičių.
(0) 2011-01-25 0
Gimdos kaklelio vėžio ankstyvoji patikra Lietuvos moterims nuo šiol gali būti gerokai patogesnė ir paprastesnė. Dviejų pagrindinių tyrimų - citologinio skystųjų terpių ThinPrep PAP ir žmogaus papilomos viruso (ŽPV) DNR - atsakymai gaunami tik iš vieno mėginio. Tai leidžia naujausios tyrimų technologijos, įdiegtos Patologijos diagnostikos ir Medicina practica laboratorijose Vilniuje.
(0) 2011-01-17 0
Lietuvoje atsivėrė naujos galimybės anksti, sparčiai ir itin tiksliai nustatyti ne tik įvairias įprastas, bet ir dažnai iš pradžių simptomų nerodančias – „partizanines“ – ligas. Pirmasis Baltijos šalyse pilnai automatinis analizatorius „Cobas 4800“, sukurtas šveicarų kompanijos „Roche“, jau pradėjo darbą Medicina practica laboratorijoje.
(0) 2010-12-28 0
Bendradarbiavimas su olandų specialistais pagal „Mokymosi visą gyvenimą“ programą Medicina practica laboratorijai padėjo sėkmingai įdiegti naujoves, kurios priartino prie naujausio valdymo kokybės ISO 15189 standarto. Jo mūsų šalyje kol kas neturi nei viena medicininių tyrimų laboratorija.
(10) 2010-12-21 2
Lietuva – penktoji šalis Europoje, kurios medikai ryžosi atlikti sudėtingą inkstų persodinimo operaciją, kai paciento ir donoro kraujo grupės skirtingos.
(1) 2010-12-08 0
Vilniaus universiteto Onkologijos instituto Biomedicininės fizikos laboratorijos duris atvėrė jos vadovas prof. Ričardas Rotomskis. Jis trumpai supažindino, kaip lazerių šviesa naudojama onkologijoje.
(0) 2010-11-23 0
Lapkričio 26 d. Druskininkuose rengiama konferencija sveikatos profilaktikos ir medicininės reabilitacijos problemoms aptarti bei srities naujovėms pristatyti. Konferenciją „Sveikatos profilaktikos ir medicininės reabilitacijos naujovės“ organizuoja Lietuvos kurortologijos tyrimų centras, Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacija bei Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojų mokslinė draugija.
(0) 2010-11-22 0
ŽIV/AIDS paveiktų moterų ir jų artimųjų asociacija „Demetra” ir Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ nuo rugsėjo mėnesio vykdo projektą „Saugumas kelyje“. Projekto užduotis – informuoti ir apsaugoti vieną iš rizikos grupių, tolimųjų reisų vairuotojus nuo lytiškai plintančių infekcijų ir ŽIV. Šis projektas jau įvertintas ir pripažintas geros praktikos pavyzdžiu.
(0) 2010-10-14 0
Ne tik priartėjęs šaltasis sezonas, išgyvenamas sunkmetis, bet ir praėjusių didžiulių karščių ilgalaikės pasekmės verčia dar daugiau dėmesio skirti širdies kraujagyslių ligų profilaktikai. Prasidedančių negalavimų vienas pagrindinių pranašų - neigiami cholesterolio ir trigliceridų pokyčiai.
(0) 2010-09-24 0
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centrui informavus apie šiais metais anksti prasidėjusį ir augantį sergamumą gripu, Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacijos medikai imasi prevencijos priemonių ir ragina kauniečius tinkamai pasiruošti šiųmetei gripo atakai.
(1) 2010-08-23 0
ŽIV paveiktų moterų ir jų artimųjų asociacija „Demetra“ praėjusį penktadienį pradėjo nemokamai testuoti visus norinčius greitaisiais ŽIV nustatymo testais. Per dieną pasitikrino 55 žmonės. Nei vienam nebuvo nustatytas ŽIV.
(0) 2010-08-02 0
Rugpjūčio 5-6 dienomis Druskininkuose, klinikoje "Medea" vyks sveikatos šventė. Renginiu siekiama atkreipti dėmesį į vis dažniau lietuvius kamuojančius endokrininius (cukrinio diabeto, skydliaukės ir kt.) susirgimus bei jų prevenciją. Renginį organizuoja Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacija.
(0) 2010-06-18 0
Birželio 10-11 dienomis Kaune, Aušros medicinos centre vykusioje sveikatos šventėje išaiškėjo dažniausios kauniečių sveikatos problemos - padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje, kalcio trūkumas ir aukštas kraujospūdis. Pas medikus profilaktiškai kreipėsi per tūkstantį į šventę atėjusių kauniečių, profilaktiniams kraujo tyrimams ryžosi 280 žmonių, kiek mažiau matavosi kaulų tankį, tikrinosi dantis ir klausėsi sveikatos patarimų klubo seminarų.
(0) 2010-06-15 1
Nuo šiol panevėžiečiai galės sveikatą pasitikrinti modernioje medicinos diagnostikos laboratorijoje. Laboratorija duris atvėrė Panevėžio miesto Kniaudiškių klinikoje. Tikimasi, kad nauja laboratorija mieste pagerins sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą ir padės sumažinti didele problema esančias eiles prie gydytojų kabinetų.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos