Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Lietuvos medicina
 
 

Lietuvos medicina

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(4) 2009-12-24 1
Kauno medicinos universiteto klinikose chirurgai, bendradarbiaudami su ginekologais tulžies pūslės pašalinimo operacijai pritaikė naują, pasaulyje tik kelerius metus taikomą metodiką. Chirurgas doc. Almantas Maleckas ir akušeris ginekologas Valdas Koženiauskas tulžies pūslę jaunai moteriai sergančiai akmenlige, pašalino per makštį.
(17) 2009-11-04 0
Lietuva - viena prasčiausiai sveikatos apsaugos kokybę užtikrinančių šalių Europoje, rodo 2009 metų Europos šalių sveikatos apsaugos kokybės indeksas "EuroHealth Consumer Index 2009".
(0) 2009-11-03 0
Valstybinis patologijos centras (VPC), vykdydamas projektą “Valstybinio patologijos centro kompetencijos stiprinimas vėžinių susirgimų ankstyvosios diagnostikos srityje”, pirmasis Lietuvoje įsigijo ir pradėjo naudoti modernią įrangą, skirtą gaminti audinių mėginių mikrogardeles.
(16) 2009-10-13 1
Medikai jau keletą metų kovoja, kad alternatyvių gydymo metodų taikymas būtų teisiškai reglamentuotas. Taip tikimasi apsaugoti pacientus nuo neveiksmingų, šarlatanų teikiamų paslaugų. Tačiau Sveikatos apsaugos ministerija į medikų pastangas nereaguoja.
(16) 2009-10-02 0
Nacionalinė sveikatos taryba jau antrus metus finansiniais svertais siūlo atidžiau kontroliuoti žmonių rūpestį savo sveikata. Anot Tarybos pirmininko Juozo Pundziaus, Lietuvos valstybė prisiėmusi nepakeliamus įsipareigojimus garantuoti vienodą sveikatos priežiūrą visiems.
(0) 2009-09-11 0
Rugpjūtį Lietuvoje išleistas pirmasis vadovėlis lietuvių kalba plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos specialistams.
(9) 2009-09-01 0
Baltijos valstybėse siaučiant krizei medicinos darbuotojai įnirtingai viliojami į D.Britaniją kaip pigi darbo jėga, praneša dailymail.co.uk. Pasak britų žiniasklaidos, šalyje nerimaujama dėl vis didesnio skaičiaus medikų, atvykusių iš tokių šalių kaip Lietuva, Latvija ar Lenkija.
(0) 2009-08-12 0
Didžioji medikamentų dalis šiuo metu į žmogaus organizmą yra pateikiama oraliniu būdu. Toks vaistų pristatymo būdas nereikalauja medicininio personalo dalyvavimo, yra patogus pacientui, nekelia skausmo ir iš esmės yra efektyvus daugeliu atvejų.
(0) 2009-06-09 0
„Patologijos diagnostikos“ laboratorijoje, įkurtoje praėjusių metų pabaigoje Santariškėse, jau atlikta per 600 skystų terpių technologijos ThinPrep PAP tyrimų. Iš jų nustatyta apie 30 atvejų didelio ir apie 45 atvejų mažo laipsnio gimdos kaklelio ikivėžinių pakitimų.
(0) 2009-06-01 0
Ką tik atnaujinta medicininė įranga Medicina practica laboratorijai leidžia dar labiau paspartinti tyrimų atlikimo greitį ir garantuoti aukščiausią jų patikimumo kokybę. Šį technologinį šuolį pajus poliklinikų, šeimos klinikų gydytojai ir pacientai, nes atsiranda geresnės galimybės dar efektyviau diagnozuoti ligas.
(5) 2009-05-02 0
Klaipėdos sveikatos biuro duomenimis, mokyklinio amžiaus vaikų grupėje yra tik apie 37 proc. visiškai sveikų vaikų. Atlikti tyrimai rodo, kad daugiausia pasitaiko širdies ir kraujagyslių sutrikimų, toliau eina kvėpavimo, virškinimo sistemos ligos. Itin didelį nerimą kelią vaikų psichinė sveikata, rašo dienraštis "Lietuvos žinios"
(8) 2009-04-05 0
Negali būti jokių diskusijų, ar Lietuvai reikalingas spermos bankas, – jis būtinas, teigia lrt.lt kalbinti medikai.„Kaip jūs manote, ar geriau savo išnešiotą vaiką auginti, ar svetimą? Dauguma moterų mieliau augintų savo išnešiotą“, – teigia Santariškių klinikų Urologijos centro profesorius B. Dainys. Ar Lietuva turės spermos banką, gali paaiškėti jau vasarą.
(0) 2009-02-25 2
Intelektualių inžinerinių sprendimų bendrovė „Fima“ įdiegė unikalų projektą – šią savaitę po renovacijos buvo atidarytas Šiaulių apskrities ligoninės pirmasis chirurgijos skyrius, kuriame veikia „Fimos“ specialiai šiai ligoninei sukurta moderni slaugytojų iškvietimo sistema. Tai pirmoji mobili slaugytojų iškvietimo sistema Lietuvoje.
(2) 2009-01-31 0
Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose atlikta unikali operacija – pirmą kartą Baltijos šalyse aortos vožtuvas implantuotas per kateterį.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos