Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Lietuvos medicina
 
 

Lietuvos medicina

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(21) 2011-08-10 1
Medicinos studijas VU šiais metais baigė 155 absolventai. Iš jų 8 sieks gydytojo kvalifikacijos užsienyje. Dauguma jų brangiai kainuojančias rezidentūros studijas pasirinko Lietuvoje, mat jas finansuoja valstybė. Tačiau nemažai jaunųjų medikų, baigę mokslus, susivilioja geriau apmokamu darbu užsienyje. O valstybės investicija į medicinos studentus – būsimus specialistus – patiria nuostolį.
(0) 2011-08-03 0
Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų pilvo chirurgai atliko pirmąją pasaulyje ir kol kas vienintelę operaciją. Praėjusią savaitę specialiu Transanalinės Endoskopinės Mikrochirurgijos (TEM) būdu 19 metų vaikinui iš tiesiosios žarnos buvo pašalintas „skrandis“ (mediciniškai – heterotopinė skrandžio gleivinė (HSG)).
(0) 2011-07-18 0
Artėjantis Europos vyrų krepšinio čempionatas padiktavo temą medicininių tyrimų laboratorijos „Medicina practica“ sukurtai spalvinimo knygelei „Zuikis – sveikas čempionas“. Tai jau trečiasis nuotaikingas leidinukas pagal laboratorijos sumanytą edukacinę programą, kurios tikslas supažindinti vaikus su medicininiais tyrimais, jų svarba ir išmokyti įveikti procedūrų baimę.
(0) 2011-06-30 0
Mokslinio žurnalo „Lietuvos bendrosios praktikos gydytojas“ birželio mėnesio numeryje išspausdintas straipsnis, kuriame teigiama, kad nepaisant tobulėjančių diagnostikos metodų ir gydymo būdų, Lietuvoje kaip ir visame pasaulyje, krūties vėžys išlieka viena dažniausių moterų ligų.
(0) 2011-06-20 0
Šiuo metu modernizuojama ir plečiama Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (NDNT) informacinė sistema. Užbaigus projektą, NDNT ir sveikatos sistemos įstaigos galės tarpusavyje efektyviai keistis duomenimis elektroniniu būdu, o pacientai – pas tarnybos specialistus iš anksto užsiregistruoti internetu.
(0) 2011-06-06 0
Mykolo Riomerio universiteto „Socialinių mokslų studijų“ 2010 metų mokslo darbų rinkinyje išspausdintas mokslinis straipsnis apie šiuolaikines gydytojo atsakomybės didinimo tendencijas. Straipsnį parengę autoriai teigia, jog didėja gydytojų atsakomybė už medicinos paslaugų kokybę, tačiau vietoje laukiamo sveikatos apsaugos pagerėjimo plinta priešingas jam reiškinys, pavadintas gynybine medicina.
(0) 2011-06-01 0
Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas kartu su LR Sveikatos apsaugos ministerija bei Vilniaus savivaldybės Visuomenės sveikatos biuru Vilniuje vykdo akciją „Gimiau nerūkantis“.
(0) 2011-05-30 0
Norime pakviesti visus kauniečius į „Cukrinio diabeto mokyklėlę“. Joje šeimos gydytojai bei slaugytoja diabetologė šia liga sergančiuosius ir jų artimuosius mokys kaip teisingai maitintis, kaip mankštintis, kaip save prižiūrėti ir susidraugauti su šia liga.
(0) 2011-05-20 0
Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacija padėkomis pagerbė dvylika „Šeimos vaistinių“ kolektyvų. Padėkos įteiktos už nuoširdų rūpinimąsi į vaistinę užsukusiais žmonėmis, raginimą atsakingai vertinti savo sveikatą ir pasinaudoti vaistinėje vykdomomis sveikatos profilaktikos priemonėmis - atlikti kraujo tyrimus.
(0) 2011-05-12 0
Po Alytuje ir Druskininkuose balandį vykusių sveikatos profilaktikos mėnesio „Apsaugok širdį“ renginių paaiškėjo, kad labiausiai šių regionų gyventojus kamuoja padidėjęs cholesterolio kiekis ir pakilęs kraujospūdis. Net 58 proc. pasitikrinusiųjų sveikatą nustatytas cholesterolio kiekio padidėjimas, 52 proc. pakilęs kraujospūdis.
(0) 2011-04-14 0
Mokslinio žurnalo „Lietuvos bendrosios praktikos gydytojas” balandžio mėnesio numeryje išspausdintas straipsnis kaip šių metų kovo 30 d. gydytojų komanda su naujausia diagnostine įranga iš Kauno klinikų iškeliavo į Biržus, kur net dviejose gydymo įstaigose pacientams, kurie serga cukriniu diabetu atliko išsamius tyrimus. Buvo tiriamas jų regėjimo aštrumas, matuojamas akispūdis, su mobilia skaitmenine kamera fotografuojamas akių dugnas.
(0) 2011-04-08 0
Balandžio 10-16 dienomis vyks Pasaulinė informavimo apie homeopatiją savaitė (World homeopathy awareness week), kurią organizuoja Pasaulinė informavimo apie homeopatiją organizacija (WHAO).
(0) 2011-04-08 0
2011 m. balandžio mėn. Alytuje ir Druskininkuose vyksta sveikatos mėnesio „Apsaugok širdį“ renginiai. Jų metu galima nemokamai atlikti cholesterolio kraujyje tyrimą, pasimatuoti kraujospūdį ir širdies ritmą, paskaitose pasiklausyti medikų patarimų, kaip apsaugoti širdį bei atlikti kitus kraujo tyrimus.
(0) 2011-04-05 0
Balandžio mėn. 8 – 10 dienomis Kaune, prekybos centre „Mega“ vyksiančios parodos „Sveikatos dienos“ metu bus galima nemokamai pasitikrinti kraują – atlikti bendrojo cholesterolio ir gliukozės (cukraus) kiekio kraujyje tyrimus, pasimatuoti kraujospūdį ir širdies ritmą.
(0) 2011-03-18 0
Pirmą kartą Lietuvoje atsiranda galimybė atlikti prognostinius (tikimybių) genetinius tyrimus. Šie tyrimai leidžia ne tik nustatyti tikslią žmogaus giminės ligos istoriją – paveldėtas ir perduodamas genetiškai iš kartos į kartą ligas, bet ir įvairių ligų ar susirgimų tikimybę.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos