Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » LitPol Link: elektros tiltas į Lenkiją
 
 

LitPol Link: elektros tiltas į Lenkiją

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2019-06-16 9
Birželio 13 d. Seimas priėmė Energetikos ministerijos parengtą Lietuvos elektros energetikos sistemos sujungimo su kontinentinės Europos tinklais darbui sinchroniniu režimu (toliau – sinchronizacijos) įstatymą bei susijusius teisės aktus. Juose numatomos pagrindinės sinchronizacijos proceso organizavimo bei įgyvendinimo sąlygos.
(0) 2019-05-20 25
Savaitgalį, gegužės 18-19 d., „Lietuvos energijos gamybos“ valdomose elektrinėse – Kruonio hidroakumuliacinėje elektrinėje (Kruonio HAE), Kauno hidroelektrinėje (Kauno HE) ir Elektrėnuose esančiame kombinuoto ciklo bloke (KCB) vyko Lietuvos elektros energetikos sistemos atkūrimo po totalinės avarijos ir izoliuotos sistemos dalies veikimo bandymas. Jo metu Lietuvos elektros energetikos sistema buvo išskirta į keturias izoliuotas salas. Imitavus energijos tiekimo sistemos užgesimą, centrinėje Lietuvos dalyje elektros energijos tiekimas atkurtas Kauno HE ir Kruonio HAE pagalba.
(0) 2018-12-28 37
Lietuvos ir Lenkijos perdavimo sistemos operatorių „Litgrid“ ir „PSE“ generaliniai direktoriai pasirašė susitarimą, kuriuo įsipareigoja pradėti naujo Lietuvos ir Lenkijos jūrinio aukštos įtampos nuolatinės srovės (HVDC) kabelio tiesimo projekto parengiamojo etapo darbus. Naująją jūrinę jungtį Lietuvos ir Lenkijos atstovai nusprendė pavadinti „Harmony Link“ vardu.
(7) 2015-12-29 10
2015-ieji Lietuvos energetikoje buvo intensyvūs bei gausūs įvykių ir permainų. Energetikos ministerija pristato svarbiausių įvykių dešimtuką, kurių įtaką energetikos sektoriui bei vartotojams yra didžiausia.
(9) 2015-12-15 13
Pirmadienį Vilniuje, Valdovų rūmuose, iškilmingai simboliškai atidarytos elektros jungtys su Lenkija ir Švedija. Energetikos ekspertų ir politikų teigimu, tai yra antras žingsnis energetinio saugumo ir nepriklausomybės link.
(21) 2015-11-13 28
Lietuvos elektros jungtys ir akumuliaciniai pajėgumai tenkina 260 proc. pikinio elektros poreikio ir manoma, kad iki 2020 metų šis rodiklis išaugs iki 360 proc. Tai galima palyginti su Prancūzija, kurios elektros tinkluose jungtys patenkina tik 20 proc. elektros poreikio, ir Danija, kur patenkinama 100 proc. pikinio poreikio.
(45) 2015-10-05 19
Baltijos šalys tikisi dar šiemet užbaigti du svarbiausius energetinius projektus: nutiesti elektros jungtį su Švedija, tokiu būdu jau kitąmet turėsime galimybę su Skandinavijos šalimis, sukurti bendrą elektros rinką, pirkti joje pigią šiaurinės Europos hidroelektrinių elektrą, o jungtis su Lenkija atvers galimybę Baltijos šalių energetikos sistemoms susijungti su Vakarų Europa.
(16) 2015-09-25 33
„Darbų tempas nepalieka abejonių, kad „LitPol Link“ jungtis bus baigta laiku. Šiuo metu svarbiausia - tokį tempą išlaikyti. Linijos statybos darbai turi būti baigti po 40 dienų, o po mažiau nei 100 dienų, pabaigus bandymus, „LitPol Link“ pradės veikti“, - kalbėjo energetikos ministras R. Masiulis.
(4) 2015-07-06 12
Elektros jungties su Lenkija „LitPol Link“ oro linijos Alytus – Lenkijos siena atramos buvo suprojektuotos ir pastatytos netinkamai, todėl jas reikės išardyti ir pastatyti naujas.
(7) 2014-04-18 1
Rusija nieku gyvu nenori pripažinti, kad ketverius metus ręsti atominės pamatai Kaliningrade – betono skiedinio pripildyta duobė.
(0) 2014-03-19 0
Lietuvos energetinis saugumas yra prieškritinėje būsenoje, rodo Energetinio saugumo tyrimų centro tyrimas. Centro vadovas, Vytauto Didžiojo universiteto mokslo prorektorius Juozas Augutis sako, kad Lietuvos gyventojų mokama kaina už energiją santykyje su jų pajamomis yra viena didžiausių Europoje.
(4) 2013-04-06 0
Rusijos atominės energetikos milžinas “Rosatom” pasiruošęs finansuoti elektros jungtį tarp Lenkijos ir Rusijos Karaliaučiaus srities - ja būtų tiekiama elektra iš būsimos Baltijos atominės elektrinės (AE), taip pat tranzitu per Lietuvą, nurodė vienas bendrovės vadovų.
(0) 2013-03-18 0
Lietuva ir Lenkija baigia pagrindinius parengiamuosius elektros energijos perdavimo jungties darbus – elektros linijos statybos pirkimų procedūras. Lenkija, lig šiol vėlavusi su parengiamaisiais darbais, pastaruoju metu daro didelę pažangą.
(2) 2013-02-28 0
Laikinai aprimo aistros dėl Visagino atominės elektrinės (VAE) statybos. Gaila, kad nebuvo galimybės dėl jos statybos ramiai padiskutuoti iki referendumo. Bet dar ne vėlu išsiaiškinti už ką iš tikrųjų mes, Lietuvos piliečiai, balsavome ir ko mes, kaip valstybė, siekiame.
(0) 2013-02-26 0
Vis dar nerimsta aistros dėl įvykusio referendumo, kai buvo atsiklausta tautos ar statyti Visagino AE. Kai kurie referendumo rezultatų oponentai, ko gero net pamiršę savo pareigas, įrašytas jų pačių vizitinėse kortelėse, ir toliau beatodairiškai neigia tautos valią, nes, neva energetikoje ir ekonomikoje nesusigaudantiems rinkėjams pateikti klausimai buvo „per sunkūs“.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos