Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Lotynų Amerika
 
 

Lotynų Amerika

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(4) 2009-03-21 0
Brazilijos aukščiausiasis teismas patvirtino vietinio rezervato integralumą – baltieji ūkininkai priversti trauktis.
(5) 2008-11-15 0
Meksikos nacionalinio autonominio universiteto mokslininkai patvirtino, kad eksperimentų metu du genai iš genetiškai modifikuotų kukurūzų veislių pateko į vietines veisles ir paplito po visą šalį, skelbia „NatureNews.com“.
(11) 2008-07-25 0
Tai - kirminas, gyvatė, driežas, ar kažkas iš siaubo filmo? Ne, čia nėra jokių specialiųjų efektu. Tai - ajolote, Meksikoje randama reptilija, turinti tik dvi kojas ir ilgą gyvatę primenantį kūną. Gyvūnas gyvena po žeme, priekines galūnes naudoja dirvai kasti, tarsi kurmis, o užpakalinės galūnės jam tik trukdytų.
(6) 2008-07-20 0
Masačusetso technologijų instituto mokslininkai, tirdami retas pietų Amerikos tautelių kalbas, aptiko unikalią kalbą, kurioje neegzistuoja skaitmenų sąvoka.
(1) 2008-06-04 1
Vadinamasis prarastasis inkų miestas Maču Pikču iš tikrųjų buvo atrastas dar prieš 40 metų iki oficialios jo aptikimo datos ir apiplėštas vokiečių verslininko, skelbia „New Scientist“.
(14) 2008-05-30 0
Antropologams skriejant virš tankių Amazonės miškų ties Brazilijos ir Peru siena, jiems pavyko aptikti vieną paskutiniųjų genčių pasaulyje, su kuria dar niekada nebuvo užmegztas kontaktas. Žmonių oda nudažyta šviesiai raudonais dažais, galvos dalinai nuskustos, lankų templės įtemptos ir kartu su ietimis nukreiptos į virš galvų pakibusį "monstrą". Toks gestas vienareikšmiškas: traukitės iš čia.
(5) 2008-05-16 0
Po beveik 9000 metų tylėjimo išsiveržė Čilės ugnikalnis Chaitén (nuotrauka daryta gegužės 3 dieną). Išsiveržimą lydėjo lava, nuolaužos ir iš tamsių debesų sklindantys žaibai. Stichijos metu visos apylinkės buvo nuklotos pelenų sluoksniu ir virš 4000 gyventojų teko palikti savo gimtuosius namus. Toks žaibų ir pelenų derinys dar vadinamas "purvinąja audra". Jų prigimtis mokslininkams dar mažai žinoma. Manoma, jog tokias audras įžiebia susikaupęs elektrostatinis...
(0) 2008-01-13 0
Šią savaite nubudęs Ekvadoro ugnikalnis Tungurahua žioplinėjantiems turistams pateikė nuostabių kadrų, o vietiniams gyventojams suardė įprastą gyvenimo ritmą. Daugiau nei tūkstantis gyventojų buvo evakuota Ekvadore iš aplink Tungurahua ugnikalnį esančių rajonų.
(13) 2007-09-29 9
Šiais metais gegužės 14 d. sukako 400 metų nuo dabartinių Jungtinių Valstijų teritorijoje pirmosios anglų kolonijos Džeimstaune įkūrimo. Ta proga „National Geography“ publikavo straipsnį apie Naujojo pasaulio susikūrimą. Pasirodo, teiginiai, jog kolonistai tiesiog atrado Ameriką tokią, kokia ji yra dabar – tiesiog mitas. Didžioji dalis dabartinės Amerikos ekosistemos – europiečių invazijos rezultatas. Kitaip sakant, Naujasis pasaulis buvo sukurtas, o ne atrastas. Apie tai kalbama ir Alfredas W. Crosby knygoje „Ekologinis imperializmas: Europos biologinė ekspansija, 900-1900“ (Ecological Imperialism: The Biological Expansion of Europe, 900-1900), nuo kurios ir pradėsime galbūt tikrosios Amerikos istorijos pristatymą.
(0) 2007-07-10 1
Jau po pirmųjų kelionės kilometrų imi abejoti ar aplinkui vis dar realybė ar paslaptingas ir fantastinis Salvadoro Dali pasaulis - nėra jokių garsų, o ryški ir daug kartų atspindėta Saulės šviesa atrodo tokia materiali, kad norisi ją paliesti rankomis. Laikas ir erdvė tampa tokie abstraktūs, kaip ir horizonto tolumoje nurimusių ugnikalnių viršūnės. Šioje dykynėje apart nesibaigiančių druskos plotų nieko nėra, tačiau ta nebūtis kartu tokia reali, jog jos negali pam...
(4) 2007-07-10 2
Brazilijoje, Amazonės širdyje, kelio BR 163 šimtas kilometrų apstatyti dilelėmis valdomis, pavadintolis tokiais garsiais vardais kaip: Paradaiso (rojus) arba Bom Futo (geroji ateitis). Vykstant iš Brazilijos pietų ir iš centro, žemvaldžiai remontuoja šį Amazone einantį kelią, kad galima būtų įsikurti miško širdyje. Jie nepaiso Amazonės sunkumų, kadangi yra įsitikinę jog šis regionas yra geriausia vieta sėkmei. Žemvaldžiai siekia naujojo tikslo: „žaliojo aukso“,...

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos