Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Lyčių psichologija
 
 

Lyčių psichologija

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2017-07-26 46
Šiais laikais daugelis žmonių mano, kad berniukai užauga vyrais, o mergaitės moterimis dėl tam tikrų kultūrinių vaikų auklėjimo bruožų. Tai yra, mes nuo vaikystės esame maitinami su lytimi susijusiais stereotipais ir, kaip daugelis mano, išmokstame juos priimti. Tačiau dabar mokslininkai tuo abejoja – tai ar vyrų ir moterų mąstymo skirtumai yra prigimtiniai?
(4) 2017-03-26 -17
<em>Žmogaus seksualumo ir meilės vienai ar kitai lyčiai tema nuolat vyksta daugybė ginčų, kuriuos dažniausiai galima apibrėžti taip: viena pusė įrodinėja, kad homoseksualumas toks pat norm
(0) 2017-01-31 -2
Ar moterims tikrai geriau sekasi atlikti kelis darbus vienu metu? Trečiadienį paskelbtame tyrime sakoma, kad sudėtingi galvosūkiai trukdo vyrų eisenai, o daugelio moterų eisenos jie niekaip nepaveikia. Ši išvada gali šliūkštelėti alyvos į ugnį senoms diskusijoms apie psichinius lyčių skirtumus.
(0) 2017-01-30 -6
Daiva Žukauskienė jau keletą metų stebi tendenciją, bylojančią apie posūkį visuomenės mąstyme. „Moterys keičia požiūrį į savo moteriškumą. Drįsčiau sakyti, jos protingėja, nebenori būti gražiais vyrų priedais.
(0) 2017-01-18 118
Gyvename laikais, kuomet pasiekti bet kokią informaciją yra labai lengva. Galime bet kada išsitraukti savo išmaniuosius įrenginius ir sužinoti, kiek kilometrų yra iki Mėnulio, ar pingvinai turi kelius, kokią politinę sistemą turi Japonija ir taip toliau. Visgi, įdomu ir tai, kad žmogaus anatomiją pažįstame ne taip jau gerai. Todėl šiandien siūlome paskaityti 10 įdomių faktų apie moters kūną.
(0) 2016-07-29 7
Ar tikrai vyrus domina tik sekso kulminacija? Ar jie gali patirti kelis orgazmus iš eilės? Kaip dažnai jie imituoja orgazmą? JoDivine.com pateikia psichologų ir seksologų komentarus, atskiriančius tiesą nuo prietarų.
(5) 2016-07-11 -11
Vyriškumo ugdymas – tai veikla, kurios imtųsi tikrai ne kiekvienas. Vis dėlto turėtų būti gan sunku nusakyti, kokiomis savybėmis privalo pasižymėti tikras vyras ir nubrėžti vyriškumo ribas. Tačiau atsakyti į visus šiuos klausimus lietuviams siūlo 29 metų Šarūnas Kaniava. Išsiskyręs vyriškis teigė, kad anksčiau ir pats jautėsi paklydęs, tačiau dabar tikina žinąs, koks turi būti tikras vyras.
(2) 2016-04-01 9
<i>Kad jau melagių diena, galima panagrinėti rimtesnes temas – jei kas, bus galima gintis balandžio pirmosios pataisa ;)</i>
(29) 2015-11-17 2
Jau daugiau nei 15 metų Kinijoje homoseksualumas nėra laikomas liga. Būtent tiek laiko jis išbrauktas iš ligų sąrašų. Tačiau nepaisant to, ne viename Kinijos regione homoseksualumas iki šiol – tabu.
(0) 2015-10-29 -5
Ar kada svarstėte, ką daryti – paspausti kažkieno ranką ar jį apkabinti? Oksfordo universitetas sako turintis atsakymą, rašo „Time“.
(8) 2015-03-15 44
Sutiksite – moterys ir vyrai į problemas reaguoja skirtingai. Psichiniai bei psichologiniai lyčių skirtumai egzistuoja, tačiau jie galutinai įrodyti nėra – ginčijamasi, kad skirtumus lemia aplinka, o ne smegenų veikla. Prof. Simon Baron-Cohen iš Kembridžo universiteto siūlo nevartoti sąvokos „moteriškos“ ar „vyriškos“ smegenys, tačiau jis sutinka, kad smegenys yra dviejų tipų – labiau linkusios į jausmus bei sisteminės – tos, kurių savininkai daugiau analizuoja nei jaučia.
(5) 2015-02-20 83
Mokslininkai yra ieškoję ir suradę aibę mokslinių argumentų, kodėl vidutinė vyrų gyvenimo trukmė yra trumpesnė už vidutinę moterų gyvenimo trukmę. Vieni jų sako, kad svarbiausia – tinkama mityba, kiti – fizinis aktyvumas, treti – genetika... Šiuose kadruose pamatysite tikrąją tiesą: išradingumo ir meistrystės nuovokos apimti vyrai paprasčiausiai praranda savisaugos instinktą. Hm, skamba kažkaip painiai... Turbūt eilinį sykį geriausia bus 1 kartą pamatyti, negu 100 kartų perskaityti.
(1) 2015-01-12 5
Antropologai Margo Wilson ir Martinas Daly iš Makmasterio universiteto Kanadoje išstudijavo žmogaus pavydo reiškinį ir priėjo prie išvados, kad faktai atitinka evoliucinį aiškinimą: apgaudinėjimo paranoja vyruose giliai įsišaknijusi.
(3) 2015-01-05 -12
Posakį, kad vyrai yra idiotai, patvirtino mokslininkai, išanalizavę kvailų poelgių suvestines.
(0) 2014-11-25 26
Kol draugai džiaugiasi sėkmingais santykiais, jūs vis liekate vienišas? Gali būti, kad dėl to kalti jūsų genai.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos