Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Magnetinio Rezonanso Tomografija
 
 

Magnetinio Rezonanso Tomografija

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2019-06-05 4
„Stengiuosi nevynioti žodžių į vatą: reikia imtis veiksmų. Yra, kurie liejo ašaras, tai – natūralus dalykas. Tačiau nematau jokios tragedijos, juk nėra kitos alternatyvos“, – teigia Donatas Jocius, pirmasis gydytojas radiologas Santaros klinikose, ėmęsis kasdienėje praktikoje intervencinės radiologijos nekraujagyslinėje srityje.
(0) 2018-05-01 7
Dalį pacientų glumina gydytojų siuntimai atlikti radiologinį tyrimą ar kitos rūšies diagnostines procedūras. Esą dažni apsilankymai kosmines laboratorijas primenančiuose kabinetuose ypač kenkia sveikatai. Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkai ramina – rizikos dėl spinduliuotės sukeltų sveikatos sutrikimų atmesti negalima, tačiau dažnai radiologiniai tyrimai leidžia diagnozuoti ankstyvuosius sunkių ligų požymius.
(2) 2017-11-14 7
Kas pavaizduota šioje nuotraukoje? Išsigandusį veidą primenantis atvaizdas yra padarytas magnetinio rezonanso tomografu. Šią mįslę savo „Twitter“ sekėjams uždavė „practiCal fMRI“ puslapis. Sunkiai atpažįstamas atvaizdas socialiniame tinkle sukėlė įvairių spėjimų bangą, tačiau sunku tikėtis, kad kas nors, gerai neišmanantis šios srities, sugebėtų atspėti, kas matoma nuotraukoje.
(5) 2017-04-17 41
Nors oficialūs duomenys rodo, kad valstybinės sveikatos priežiūros įstaigos yra puikiai apsirūpinusios brangia medicinos įranga, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ir toliau laimina jos pirkimą iš valstybės investicijų programos (VIP).
(2) 2016-07-08 11
<em>Nauja analizė parodė, kad dažnai naudojamos funkcinio magnetinio rezonanso tomografijos (fMRT) duomenis interpretuojančios programos neteisingus rezultatus gali rodyti dažniau, nei teisingus.
(8) 2016-03-11 29
Per pirmąjį mėnesį, kurio metu „Affidea Lietuva“ diagnostikos centras atlieka viso kūno magnetinio rezonanso tomografijos (MRT) tyrimą, tik trims procentams išsityrusių asmenų nebuvo nustatyta jokių organizmo patologijų.
(3) 2016-01-05 1
Ar kada teko susimąstyti, kaip sueitis atrodo žvelgiant iš vidaus? Tikriausiai ne, bet yra galimybė tai pamatyti. MRT (magnetinio rezonanso tomografijos) pagalba medikai viską nufilmavo ir siūlo pasižiūrėti. Gali atrodyti keistai, bet tokie jau kartais būna tie pažinimo vaisiai. Priminsime, jog sutrumpinti vaizdai jau buvo paviešinti gerokai anksčiau, bet kad pasaulis nuo to nesugriuvo, nuspręsta patalpinti ir kur kas išsamesnę medžiagą.
(0) 2015-02-07 4
<p style="font-style:italic">Anksčiau tai buvo įmanoma atlikti tik MRI skeneriais, bet greitai vibruojančios plokštelės ir elektrodų kepurės gali padėti savyje įkalintiems žmonėms bendrauti
(2) 2014-10-07 61
<em>Prieš pacientui atsiduriant medicininio skenavimo patalpoje, jie turi būti kruopščiai patikrinti, ar neturi magnetinių objektų – tai gali būti auskarai, diržai, senesnio modelio širdies
(3) 2014-09-22 36
Ar kada susimąstėte, kaip atrodytų lytinis aktas skenuojant jį magnetiniu rezonansu? Mokslo vardan porelė įsimylėjėlių sutiko dalyvauti eksperimente ir padėti mums tai išvysti.
(0) 2014-07-04 44
Kuo galingesnis MRI aparato magnetinis laukas, tuo geresnis stebimų kūno audinių vaizdas. Daugelis pasaulio ligoninėse naudojamų MRI aparatų yra nuo 1,5 iki 3 teslų galingumo (teslomis matuojamas magnetinio lauko stiprumas). Bendrovė "General Electrics" (GE) neseniai sukūrė aparatą, generuojantį net 7 teslų stiprumo magnetinį lauką. Vis dėlto tai yra niekis, palyginus su INUMAC.
(13) 2014-01-22 0
Reguliari meditacija ar kita dvasinė ar religinė praktika storina smegenų žievę. Tuo galima paaiškinti, kodėl tikėjimas saugo nuo depresijos, ypač tuos, kurie turi paveldėtą polinkį į šią ligą, mano Kolumbijos universiteto „Spirituality Mind Body" Instituto mokslininkė Lisa Miller.
(0) 2013-03-07 13
Dauguma žmonių po galūnių amputacijos pastarosiose tebejaučia vadinamuosius fantominius skausmus. Nauji tyrimai atskleidė tikrąsias šių skausmų priežastis. Pasirodo, žmogaus smegenys nepajėgia pripažinti galūnės netekties fakto – jose ir toliau aktyviai veikia už šias galūnes atsakingos neuronų grupės.
(2) 2012-08-06 0
Smegenų skenavimas, parodantis, kaip sujungtos skirtingos smegenų sritys, gali padėti nustatyti žmogaus intelektą, teigiama naujame tyrime. Mokslininkai tvirtina, iki 10 proc. individų intelekto skirtumų galima paaiškinti nervų takų, jungiančių kairiąją šoninės kaktos srities smegenų žievę su likusiomis smegenimis, stiprumu.
(9) 2011-10-18 1
Vokiečių mokslininkų atlikto tyrimo rezultatai liudija, kad gana patikimai identifikuoti pedofilus galima skenuojant jų smegenis tuo metu, kai jie žiūrinėja suaugusiųjų ir vaikų nuotraukas.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos