Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Maisto ir vandens gavyba kosmose
 
 

Maisto ir vandens gavyba kosmose

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(15) 2010-12-08 1
Galimybė kolonizuoti kitas planetas žavi ne vien mokslinės fantastikos mėgėjus. Siekdami išsiaiškinti, ar įmanoma gyventi kitose planetose, daugybę tyrimų atlieka ir mokslininkai. Randama vis daugiau įrodymų, kad kadaise skystas vanduo tyvuliavo Marso paviršiuje. Nieko stebėtino, jog, įskaitant Mėnulį, ši planeta laikoma viena realiausių pretendenčių pirmosioms žmonijos kolonijoms už Žemės ribų. Tačiau mokslininkai neatmeta galimybės agrarines kultūras auginti ir...
(2) 2010-09-21 0
Astronautai, kurie skris į Marsą ar tolesnes planetas, ilgos kelionės metu galės erdvėlaivyje auginti daržoves naudodami naujausią technologiją, išbandytą Arizonos dykumoje, praneša space.com.
(11) 2010-08-19 3
Jei žmonija kada nors nuspręstų kolonizuoti Marsą, ten mūsų greičiausiai lauks maloni "smulkmena" - remiantis naujo tyrimo rezultatais, čia maistinius augalus auginti būtų paprasčiau nei Žemėje. Žinoma, su sąlyga, kad čia būtų sukurta jiems augti tinkama dirvos terpė, o jie patys būtų apsaugoti nuo atšiaurios atmosferos poveikio.
(2) 2010-03-24 0
Praėjusiais metais netikėtai aptikus vandens pėdsakus Mėnulyje, mokslininkai iš naujo vertina turimą informaciją apie uolėtąjį Žemės kaimyną. Dabar mokslininkai teigia, kad Mėnulyje esantis vanduo yra trijų skirtingų rūšių, praneša space.com.
(2) 2009-12-22 0
Šiemet Mėnulyje atradus vandens astronomai per daug nenustebo. Tokių įtarimų jau senokai būta. Vanduo kosmose gana paplitęs. Mūsų vandenynai - iš kadaise Žemę tankiai bombardavusių ledinių kometų.
(3) 2009-11-14 0
Šį penktadienį NASA atstovai pareiškė, jog jiems pavyko Mėnulyje rasti vandens ir kad tai "atveria naujas perspektyvas nuolatinei kosminei bazei Mėnulyje įkurti".
(4) 2009-11-01 0
Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS) dirbantys Rusijos kosmonautai (Romanas Romanenko ir Maksimas Surajevas) baigė salotų auginimo nesvarumo sąlygomis eksperimentą, tačiau rezultatai jų nenudžiugino, savo tinklaraštyje rašo vienas iš kosmonautų.
(9) 2009-09-05 0
Mažasis princas – tai nedidelis robotas, kurio paskirtis – rūpintis vienu augalu.
(0) 2009-06-15 0
Japonija ir Indija šiemet ketina atlikti pirmąjį bendrą abiejų šalių kosminį eksperimentą – auginti augalus nesvarumo sąlygomis, pranešė Japonijos aerokosminių tyrimų agentūra (JAXA).
(19) 2009-05-21 0
Tarptautinėje kosmoso stotyje tai buvo vienas mažas gurkšnelis žmogui ir didelis perdirbto šlapimo gurkšnis žmonijai. Trečiadienį kosmoso stotyje esantys kosmonautai, gerdami iš jų šlapimo, prakaito ir dėl iškvepiamo oro susikondensavusio vandens perdirbtą vandenį, atšventė šį laimėjimą pirmi kosmose, praneša AP.
(16) 2009-04-16 0
JAV mokslininkai planuoja pastatyti Mėnulyje specialius šiltnamių konteinerius, kuriuose galėtų augti ne tik gėlės, bet ir būsimosios Mėnulio bazės gyventojų stalui skirti agurkai, pomidorai ir kitos daržovės.
(18) 2009-01-15 0
Mokslininkai sukantys galvą, kaip į tolimiausius kosmoso kampelius nusiųsti astronautus, ligšiolei susidurdavo su mitybos problema. Ilgoms, kelis metus užtruksiančioms kelionėms paruošti maisto būtų praktiškai neįmanoma – maistą tektų užsiauginti čia pat erdvėlaivyje.
(28) 2008-06-27 0
Cheminių tyrimų rezultatai liudija, kad Marse yra kur kas tinkamesnės sąlygos įvairiems organizmams nei kad buvo tikėtasi iki šiol, skelbia „New Scientist“. Jo grunto savybės panašios į paprasto daržo dirvožemį.
(3) 2008-03-15 0
Naujausių eksperimentų duomenimis, viena atspariausių aplinkos poveikiui Žemės gyvybės forma - melsvabakterė (angl. cyanobacteria) gali augti kitoms gyvybės formoms "nedraugiškoje" Mėnulio dirvoje. Tikėtina, jog ateities Mėnulio kolonistai galės jomis pasinaudoti išgaudami iš dirvožemio rezursus, reikalingus raketų kurui ir augalų trąšoms gaminti.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos