Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Maisto ir vandens gavyba kosmose
 
 

Maisto ir vandens gavyba kosmose

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(2) 2009-12-22 0
Šiemet Mėnulyje atradus vandens astronomai per daug nenustebo. Tokių įtarimų jau senokai būta. Vanduo kosmose gana paplitęs. Mūsų vandenynai - iš kadaise Žemę tankiai bombardavusių ledinių kometų.
(3) 2008-03-15 0
Naujausių eksperimentų duomenimis, viena atspariausių aplinkos poveikiui Žemės gyvybės forma - melsvabakterė (angl. cyanobacteria) gali augti kitoms gyvybės formoms "nedraugiškoje" Mėnulio dirvoje. Tikėtina, jog ateities Mėnulio kolonistai galės jomis pasinaudoti išgaudami iš dirvožemio rezursus, reikalingus raketų kurui ir augalų trąšoms gaminti.
(4) 2011-06-08 0
Japonų astronautas ketina kosmose auginti agurkus. Šis projektas – eksperimento, kurio metu bus tiriamas gravitacijos poveikis augalų auginimui, dalis.
(3) 2009-11-14 0
Šį penktadienį NASA atstovai pareiškė, jog jiems pavyko Mėnulyje rasti vandens ir kad tai "atveria naujas perspektyvas nuolatinei kosminei bazei Mėnulyje įkurti".
(28) 2008-06-27 0
Cheminių tyrimų rezultatai liudija, kad Marse yra kur kas tinkamesnės sąlygos įvairiems organizmams nei kad buvo tikėtasi iki šiol, skelbia „New Scientist“. Jo grunto savybės panašios į paprasto daržo dirvožemį.
(7) 2011-05-30 0
Manyti, jog Mėnulis – išdžiuvęs it mumija, būtų ne visai teisinga. Po dulkėtu jo paviršiumi yra vandens – ir gana nemažai. Maža to, naujausios Mėnulio uolienų analizės duomenys rodo, jog jose vandens yra tiek pat, kiek ir viršutiniuose iš beveik išsilydžiusių uolienų sudarytuose Žemės mantijos sluoksniuose.
(4) 2009-11-01 0
Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS) dirbantys Rusijos kosmonautai (Romanas Romanenko ir Maksimas Surajevas) baigė salotų auginimo nesvarumo sąlygomis eksperimentą, tačiau rezultatai jų nenudžiugino, savo tinklaraštyje rašo vienas iš kosmonautų.
(7) 2011-05-26 0
Galbūt jau labai greitai turistai ilsėtis kils ir į beorę erdvę. Na, o koks gi Žemės, Mėnulio, kosminės stoties stebėjimas ir apskritai poilsis kosmose be šalto alaus? :)
(9) 2009-09-05 0
Mažasis princas – tai nedidelis robotas, kurio paskirtis – rūpintis vienu augalu.
(3) 2011-03-08 0
Atsidurti kosminėje erdvėje dažnam gyvam organizmui gali būti labai pavojinga. Ne tik dėl to, kad kosmose yra įprastas nesvarumas ar kad vakuume nėra slėgio. Kosmines platybės yra ištisas radiacijos okeanas, nuo kurio Žemėje mus saugo kosminiais masteliais juokingai menka atmosferos luobelė. Tad žemdirbystei kosmoso plotmės – tarsi ir pernelyg atšiaurios. Tačiau prieš tokią poziciją mūru stoja branduolinės Černobylio AE katastrofos apylinkėse užderėję linai. Vis t...
(0) 2009-06-15 0
Japonija ir Indija šiemet ketina atlikti pirmąjį bendrą abiejų šalių kosminį eksperimentą – auginti augalus nesvarumo sąlygomis, pranešė Japonijos aerokosminių tyrimų agentūra (JAXA).
(2) 2010-09-21 0
Astronautai, kurie skris į Marsą ar tolesnes planetas, ilgos kelionės metu galės erdvėlaivyje auginti daržoves naudodami naujausią technologiją, išbandytą Arizonos dykumoje, praneša space.com.
(19) 2009-05-21 0
Tarptautinėje kosmoso stotyje tai buvo vienas mažas gurkšnelis žmogui ir didelis perdirbto šlapimo gurkšnis žmonijai. Trečiadienį kosmoso stotyje esantys kosmonautai, gerdami iš jų šlapimo, prakaito ir dėl iškvepiamo oro susikondensavusio vandens perdirbtą vandenį, atšventė šį laimėjimą pirmi kosmose, praneša AP.
(16) 2009-04-16 0
JAV mokslininkai planuoja pastatyti Mėnulyje specialius šiltnamių konteinerius, kuriuose galėtų augti ne tik gėlės, bet ir būsimosios Mėnulio bazės gyventojų stalui skirti agurkai, pomidorai ir kitos daržovės.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos