Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Marso kanalai
 
 

Marso kanalai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2019-03-19 7
Tolimoje praeityje Marse buvo vandenynų ir jūrų. Taip pat ten vykdavo katastrofiški potvyniai, kurie išgrauždavo milžiniškus kanalus. Būtent tokie kanalai, aptikti 1972 metais iš orbitos, paskatino didžiulį susidomėjimą Marsu, kaip vieta, kurioje kadaise galėjo egzistuoti gyvybė.
(1) 2017-09-26 15
Prieš dvejus metus NASA paskelbė labai įdomias Marso paviršiaus nuotraukas, kuriose buvo matomos juostos, besidriekiančios žemyn kopų šlaitais ir panašios į vandens išgraužtus griovelius. Pavadintos „pasikartojančiomis šlaitų linijomis“ (angl. – Recurrent slope lineae, RSL), jos sulaukė daug dėmesio, nes galbūt žymėjo skysto vandens egzistavimą Marso paviršiuje.
(0) 2017-04-05 14
Marso kopų šlaituose kartais atsiranda tamsių juostų, kurios atrodo kaip vandens srovelių išgraužos. Tačiau jų egzistavimą paaiškinti galima ir be vandens.
(0) 2016-08-02 26
Dar praėjusių metų rugsėjį NASA mokslininkai pranešė, jog jiems Raudonojoje planetoje pavyko padaryti neįtikėtiną atradimą – gretimoje Žemei planetoje aptikta skysto vandens, kuriame netgi gali egzistuoti gyvybė.
(0) 2015-09-30 22
NASA mokslininkų naujausias atradimas – tekančio vandens Marse žymės – gerokai padidino tikimybę aptikti gyvybės apraiškų už Žemės ribų, o taip pat sustiprino žmonijos viltis vieną dieną nukeliauti į kaimyninę planetą.
(0) 2014-06-05 52
Raudonosios planetos veidą vagojantys kanjonų pavidalo randai Marse daugeliui yra akivaizdus požymis, kad kaimyninėje planetoje kadaise tyvuliavo vanduo. Tačiau juos suformavo visai ne vanduo, netikėtą žinią skelbia šveicarų mokslininkai.
(0) 2014-05-11 24
Prieš milijonus metų, suskilus apledėjusio ežero paviršiui ir išsiveržus vandeniui, Marsą ištiko milžiniškas potvynis. Toks scenarijus duoda užuominas, kad šie palaidoti ežerai galėjo priglausti mikrobus, kurie net dabar snaudžia požeminiame lede.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos