Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Marso panorama
 
 

Marso panorama

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2021-08-16 15
Dulkėtame ir sausame Marso kraštovaizdyje nėra vandenynų ar ežerų, nėra miškų ir tikrai nėra miestų. Rezultatas - beveik visiškai svetimas pasaulis, kurio randuotas paviršius atsiskleidžia po oranžiniu dangumi.
(0) 2021-08-14 13
Žmonės Marso paviršiuje jau kelis šimtmečius pastebi keistų dalykų. Galbūt dėl to, kad, be Žemės, Marsas yra arčiausiai Saulės esanti planeta, kurioje galbūt egzistuoja sąlygos gyvybei, o gal tiesiog dėl to, kad jis yra pakankamai arti, kad būtų galima jį gerai apžiūrėti. Bet kuriuo atveju mus ne kartą apgaudinėjo uolėtas Marso paviršius ir noras bet kokia kaina surasti nežemišką gyvybę.
(0) 2021-06-17 32
NASA marsaeigis „Perseverance“ ką tik užfiksavo naują 360 laipsnių Marso panoramą Jezero kraterio srityje, vadinamoje „Van Zyl Overlook“, kur mokslininkai įtaria, kad kažkada egzistavo senovinis vandens ežeras, rašoma neseniai paskelbtame agentūros pranešime spaudai.
(0) 2021-06-13 13
Vėjo suneštų kopų esama daug kur Žemėje, taip pat Marse ir Saturno palydove Titane.
(0) 2021-04-15 11
Prieš keturis milijardus metų Marse dar buvo daug paviršinio vandens – jūros, upės, lietūs. Prieš tris milijardus metų planetos paviršius buvo panašiai sausas, kaip ir šiandien. Kaip vyko šis procesas?
(0) 2021-04-12 5
Marse, ypač arti pietų ašigalio, matomi paviršiniai dariniai, vadinami „vorais“ arba, tiksliau, araneiformomis. Tai yra siaurų besišakojančių kanalų grupės su patamsėjimais įvairiose vietose – būtent tie patamsėjimai iš toli primena daugybę voriukų. Jie aptikti prieš daugiau nei dešimtmetį, bet iki šiol nėra visiškai aišku, kaip susiformuoja.
(0) 2021-03-29 30
Įspūdingame vaizdo įraše matyti, kaip nuožulnūs, tamsūs debesys slenka akmenuotu kraštovaizdžiu. Bet tai ne Arizona - tai apleistas Marso paviršius.
(0) 2021-03-07 22
Marsaeigis „Perseverance“ sėkmingai atliko pirmąjį bandomąjį važiavimą Raudonojoje planetoje ir atsiuntė savo ratų atspaudų grunte nuotraukų, penktadienį pranešė JAV kosmoso agentūra NASA.
(6) 2021-02-24 45
NASA paskelbė pirmąjį žmonijos istorijoje vaizdo įrašą, kuriame užfiksuotas marsaeigio nusileidimas Raudonojoje planetoje.
(0) 2021-02-24 8
Šiandieninė Marso atmosfera yra oksiduojanti – geležis planetos paviršiuje rūdija. Tokia yra ir Žemės atmosfera. Mūsų planetoje taip buvo pastaruosius pustrečio milijardo metų; ankstesniais laikais atmosferoje buvo tiek mažai deguonies, kad rūdijimo procesas nevyko. Kitaip tariant, ankstyvosios Žemės atmosfera buvo redukuojanti. Dabar pateikti įrodymai, kad jauno Marso atmosfera taip pat buvo redukuojanti.
(0) 2021-02-22 66
Po septynis mėnesius trukusios kelionės į Marsą, NASA tyrimų zondas „Perseverance“ sėkmingai nutūpė Raudonojoje planetoje. Kaip manoma išdžiūvusio ežero viduryje nusileidęs kosminis aparatas į svečią planetą atgabeno marsaeigį, kuris pirmiausia įamžino nespalvotą Marso horizonto nuotrauką.
(0) 2021-02-17 11
Marso paviršiaus struktūros – krateriai, dykumos, uolienos ir ledynai – yra nevienodo amžiaus. Pagal kraterių skaičių galima įvertinti, kurie paviršiai jaunesni, o kurie – senesni. Tačiau nustatyti tikslų jų amžių yra daug sunkesnė užduotis. Du nauji tyrimai padeda patikslinti šiuos skaičius.
(0) 2021-02-03 2
Šis krateris pirmą kartą buvo pastebėtas 2011 metais ir dėl pareidolijos efekto mums iš karto priminė besišypsantį veidą. Aplink Marsą skriejantis palydovas MRO neseniai padarė naują šio kraterio nuotrauką.
(0) 2021-01-07 8
Žiloje senovėje Marse buvo daug paviršinio vandens. Prieš keturis milijardus metų ten tekėjo daugybė upių, kurios išgraužė slėnius uolienose. Tie slėniai matomi ir dabar, nes tektoninio aktyvumo stokojančioje planetoje jie nepranyksta.
(0) 2020-10-19 6
Marse yra daug kopų. Kai kurios jų – tokios senos, kad spėjo pavirsti uolienomis, bet išlaikė kopoms būdingas formas, tokias kaip nuožulnūs šlaitai į vietą pusę ir išlenkti gūbriai.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos