Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Marso teraformavimas
 
 

Marso teraformavimas

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(33) 2020-01-20 80
„SpaceX“ vadovas Elonas Muskas ne vieną kartą yra sakęs, kad nori kolonizuoti Raudonąją planetą. Ir šioje srityje kompanija dirba gana intensyviai. Šiuo metu yra kuriama bei tobulinama „Starship“ raketa, kuri ir nugabens žmones į Marsą.
(15) 2019-08-16 80
Turbūt mažai kam gali kilti abejonių, kad pastatyti miestą ten, kažkur kosmose, už šimtų milijonų kilometrų nuo Žemės nutolusioje kitoje planetoje, bus brangu. Bet kiek brangu? Elonas Muskas įvardijo tą sumą.
(4) 2019-07-28 29
Ar įmanoma Marsą paversti žemiškai gyvybei tinkama planeta? Viena iš svarbiausių tokio projekto užduočių būtų sušildyti planetą keliomis dešimtimis laipsnių. Ilgą laiką buvo tikimasi, kad tą būtų galima padaryti ištirpdant Marso ledo kepures, kuriose yra daug anglies dvideginio, bet pernai apskaičiuota, kad tokio kiekio šiltnamio dujų nepakanka norimam temperatūros pakėlimui. Dabar pasiūlytas naujas metodas, kuris leistų jei ne visą, tai bent dalis Marso sušildyti pakankamai.
(8) 2019-06-11 40
Kaip žinia, NASA kitą dešimtmetį planuoja pasiųsti į Marsą pirmuosius kolonistus. Gali būti, kad juos aplenks kosmoso entuziastas (kosmoziastas?) Elonas Muskas, svajojantis Raudonąją planet
(1) 2018-08-04 31
Tą norėtų padaryti Elonas Muskas. Apie tai svajoja ir NASA. Tą netgi jau sugebėjo padaryti Arnoldas Schwarzeneggeris (tiesa, tik kino ekrane). Bet ar įmanoma tą padaryti iš tiesų?
(0) 2017-05-15 2
<em>Protingi žmonės sako, kad <a href="http://www.technologijos.lt/n/pasaulio_paslaptys/S-61542/">žmonijai beliko 100 metų</a>, dešimteriopai patrumpindami <a href="http://www.technologijos.lt/n/
(1) 2017-01-11 15
Vanduo, debesys, gyvybė – kalbėdami apie planetas ir sudėję šiuos dėmenis, visų pirmiausia galvojame apie Žemę, ar ne? Bet juk taip buvo ne visada?
(13) 2016-09-28 35
<i>SpaceX įkūrėjas Elonas Muskas ketina apgyvendinti Marse milijoną žmonių ir taip „išgelbėti žmoniją nuo neišvengiamos žūties“. Tai Muskas pareiškė Tarptautiniame astronomijos kong
(1) 2016-06-07 37
Garsus verslininkas Elonas Muskas pateikė penkias ateities prognozes – jei jos išsipildys, per dvejus metus mes persėsime į autonominius automobilius, o dar po 7 metų kolonizuosime Marsą.
(3) 2015-10-15 12
Nepaisant atšiauraus, radioaktyvaus ir apskritai negyvenamo Raudonosios planetos paviršiaus, kuris vos per kelias minutes galėtų nužudyti bet kurį ten išsilaipinusį žmogų, Marsas vis tiek jau kelis dešimtmečius itin žavi mokslininkus.
(2) 2015-06-26 63
Neslepiama, kad JAV Gynybos ministerijos mokslo padalinys DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency) negaili investicijų genetinei inžinerijai ir sintetinei biologijai. Priklausomai nuo požiūrio į karinėse laboratorijose gimstančias visiškai naujas gyvybės formas, tai gali ir bauginti, ir žavėti. Ir jei priklausote besižavintiems, štai dalykas, kuris skambės tikrai nuostabiai: DARPA specialistai mano, kad jų darbas nuves iki organizmų, gebančių Marsą pakeisti taip, kad jis atrodytų kaip Žemė.
(26) 2013-09-10 2
Kas tik pastaraisiais mėnesiais nenorėtų nuskraidinti žmonių į Marsą? Olandų nepelno siekianti organizacija su projektu „Mars One“, JAV prezidentas Barakas Obama (Barack Obama), net „Apollo 11“ astronautas Bazas Oldrinas (Buzz Aldrin) ir kosmonautė Valentina Tereškova rimtais veidais svarsto žmonių apsigyvenimo Raudonojoje planetoje galimybes. Viliamasi, kad pirmasis žmogaus skafandro pėdsakas Marse bus paliktas jau kitą dešimtmetį. Bet kas iš tiesų laukia pirmųjų negyvojo pasaulio kolonistų?
(0) 2013-06-26 1
Štai jau keturiasdešimt ketveri metai, kaip Neilas Armstrongas ir Buzzas Aldrinas žengė pirmuosius žingsnius mėnulyje - atrodė, tuo metu žmonija stovėjo ties nauja kosmoso tyrimų riba. Ir tuomet atrodė - jei Mėnulis gali būti užkariautas, kodėl nesiekti toliau - kodėl nenukeliavus į kitas planetas ar kitas žvaigždžių sistemas?
(5) 2013-05-31 0
Didelė žmonių dalis mano, kad mūsų ilgalaikė ateitis yra neatsiejama nuo žmonijos dalinės migracijos į Marsą. Bet prieš pradedant kurti planus, kaip Marso pakeisti sąlygas, kad Raudonoji planeta būtų tinkama žmonėms gyventi, planetų mokslininkams teks išsiaiškinti kodėl šiuo metu ji yra tokia nesvetinga.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos