Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Marso žemėlapiai
 
 

Marso žemėlapiai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2020-05-19 24
Marso apžvalgos zondo (Mars Reconnaisance Orbiter, MRO) instrumentu darytose nuotraukose aptiktas skardis, aiškiai suformuotas prieš 3,7 milijardo metų tekėjusių upių.
(0) 2019-12-27 26
Kadaise Marse buvo daug skysto vandens planetos paviršiuje – tekėjo upės, plytėjo jūros ir ežerai. Dabar tokių telkinių nebėra, bet vandens vis dar yra daug; tiesa, jis sustingęs į ledą. Dalį ledo matome kaip poliarines kepures, o dalis pasislėpusi po paviršinėmis uolienomis ir regolitu.
(0) 2019-11-21 21
Naujausias NASA marsaeigis Mars 2020 į Raudonąją planetą išskris kitąmet, o nusileis 2021 metų vasarį. Jo nusileidimo vieta – Jezero krateris, kuriame matoma senovinės upės delta bei kadaise egzistavusio ežero pėdsakai.
(1) 2019-06-13 18
Marsas mums – labai paslaptinga ir įdomi planeta. Be to, ji dar ir labai kontrastiška – dideli ugnikalniai, gilūs kanjonai ir krateriai, kuriuose gali būti skysto vandens. Tad šiame straipsnyje aptariamos kelios vietos, kurias ateityje neišvengiamai lankys Marso kolonistai – arba galbūt ir tarpplanetiniai turistai.
(0) 2019-06-12 6
Marsas mums – labai paslaptinga ir įdomi planeta. Be to, ji dar ir labai kontrastiška – dideli ugnikalniai, gilūs kanjonai ir krateriai, kuriuose gali būti skysto vandens. Tad šiame straipsnyje aptariamos kelios vietos, kurias ateityje neišvengiamai lankys Marso kolonistai – arba galbūt ir tarpplanetiniai turistai.
(0) 2017-08-31 6
Ar esate girdėję apie Davin Bowie albumą „The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars“? Šlovę muzikantui pelnęs kūrinys yra visiems laikams įrašytas į roko istoriją. Nors 1972 metais apie tai dar tikriausia nebuvo žinoma, mokslininkai dabar teigia, kad Marse „vorų“ yra daugiau nei manyta prieš tai, tik, aišku, ne tokių, apie kuriuos dainavo Bowie.
(0) 2017-06-06 24
„Mars Reconnaissance Orbiter“ buvo paleistas prieš beveik 12 metų ir per tą laiką padarė neįtikėtinų Marso nuotraukų. Moksliniu požiūriu visos jos yra savaip vertingos, tačiau kai kurios kelia daug klausimų. NASA neseniai pasidalino Marso lede ir grunto paviršiuje matomos duobės nuotrauka ir pareiškė - mokslininkai nežino, kas tai.
(0) 2017-05-26 51
Marsas nuo Žemės skiriasi ne tik mase ir atmosferos tankiu, bet ir cheminių elementų izotopų santykiais. Tai byloja, kad planetos formavosi gana skirtingomis sąlygomis.
(2) 2016-06-15 26
Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos (NASA) Džonsono kosminio centro mokslininkai viename Marso kraterių aptiko šį tą netikėto.
(0) 2016-04-14 19
Prieš daugelį metų Raudonojoje planetoje vykęs galingas ugnikalnio išsiveržimas į paviršių išpjovė tiek lavos, kad Marsas net nusviro.
(0) 2016-03-25 32
Iškalbingesnis ir už tūkstančius žodžių – šis fantastiškas kartografinis kūrinys atskleidžia tikrą Marso paviršiaus grožį.
(8) 2013-01-03 0
Bėgant metams, mokslininkai aptinka vis daugiau požymių, jog kadaise, prieš milijardus metų dalį Marso paviršiaus galėjo dengti tyvuliuojantys vandenynai. Kiti nevengia drąsiai pasvajoti apie Marso teraformavimą – Raudonosios planetos pavertimą gyvybei tinkamu pasauliu su vandenynais ir augalija. Suderinęs keleto šaltinių duomenis ir pasitelkęs šiek tiek kūrybiškumo, programinės įrangos inžinierius Kevinas Džilas (Kevin Gill) sukūrė įspūdingų kadrų, kuriuose vaizduojama, kaip galėtų atrodyti gyvenamas Marsas.
(7) 2011-05-10 0
46-erių italas Mateo Janeo (Matteo Ianneo) pastarosiomis savaitėmis viešojon erdvėn pažėrė ištisą plejadą Marso paviršiaus anomalijų tema „Žmogiški veidai Marse“. Puljos regione gyvenantis prisiekęs mįslingų Marso paviršiaus darinių ieškotojas teigia, jog pirmąjį iki tol neatrastą Marso reljefo darinį, keistai primenantį žmogaus veido bruožus, atrado studijuodamas aplink Raudonąją planetą ratus sukančio Europos Kosmoso Agentūros (ESA) zondo siųstose fotogr...
(0) 2010-07-26 0
Į vieną visumą apjungus palydovo „Mars Odyssey“ THEMIS kamera darytas nuotraukas NASA paskelbė sukūrusi internete tiksliausią iki šiol Marso paviršiaus žemėlapį. Į naująjį žemėlapį buvo sujungta apie 21 000 THEMIS per pastaruosius aštuonerius metus gautų planetos paviršiaus nuotraukų.
(0) 2010-07-16 2
Žvelgdami į Marsą virtualiu „Microsoft WorldWide Telescope“ teleskopu, kurio duomenų bazę dabar papildė daugybė naujų didelės raiškos Raudonosios planetos paviršiaus nuotraukų, naujų atradimų Marse gali padaryti ir moksleiviai, ir patyrę mokslininkai, tvirtina NASA.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos