Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mąstymo procesas smegenyse
 
 

Mąstymo procesas smegenyse

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2014-03-26 3
Kofeinas naktimis prieš egzaminus tampa pagrindiniu daugelio studentų energijos šaltiniu. O kas, jei būtų rastas sveikatai mažiau žalingas, efektyvesnis būdas įsisavinti informaciją? Mokslininkai siūlo smegenų veiklą stimuliuoti elektra.
(6) 2014-01-29 5
Galite manyti, kad viską kontroliuojate, bet iš tikrųjų jus valdo zombinės sistemos, apie kurias net neįtariate. Amerikiečių neurologas Davidas Eaglemanas savo knygoje „Incognito: slaptieji smegenų gyvenimai“ (leidykla „Tyto alba“, iš anglų kalbos vertė Gediminas Pulokas) paneigia mūsų įsitikinimą, kad viską darome sąmoningai, aiškindamas, jog mūsų pasirinkimus iš tikrųjų lemia giluminiai mechanizmai, rašo bloomberg.com.
(0) 2014-01-15 0
Vienas galingiausių kompiuterių pasaulyje tiksliai išmatavo darbą, kurį atlieka žmogaus smegenys per vieną sekundę. Mokslininkai sako, kad tai yra pati aiškiausia iki šiol atlikta smegenų veiklos simuliacija, rašo www.itportal.com.
(2) 2013-12-04 0
Moterims nelabai sekasi orientuotis pagal žemėlapius, o vyrai negali daryti kelių dalykų vienu metu – iš pirmo žvilgsnio tai gali atrodyti kaip pora senų stereotipų iš lyčių karo lauko. Tačiau ar tikrai?
(0) 2013-11-24 0
Arizonos valstijos (JAV) universiteto mokslininkai nustatė, kad mūsų smegenys apdoroja ir supranta vizualinę informaciją net ir tuo atveju, jeigu mes niekuomet negalėsime jos sąmoningai suvokti.
(4) 2013-10-10 0
Šveicarijoje paskelbta dešimtmetį truksiančio projekto „The Human Brain Project“ (HBP) pradžia, kurio tikslas – išsiaiškinti, kaip veikia žmogaus smegenys, bei sukurti tokiu modeliu veikiantį superkompiuterį. Projekte, kuris kainuos per 1,6 mlrd. dolerių, dalyvauja 135 mokslo institucijos iš viso pasaulio, skelbia BBC.
(1) 2013-10-03 2
1984 metais Los Andžele vykusių Olimpinių žaidynių logotipas susideda iš raudonos, baltos ir mėlynos spalvos žvaigždžių, tačiau baltos žvaigždės iš tiesų nėra, ji – tik iliuzija. Tokia pati iliuzija ir „S“ raidė, matoma kompanijos USA Network prekiniame ženkle. Abiejų šių prekinių ženklų kūrėjai pasinaudojo tuo, kad žmogaus smegenys lengvai pasiduoda apgaulei – tai vadinama suvokimo iliuzija. Žmogus, žvelgdamas į fragmentišką foną, labai dažnai mato formas ar figūras, kurios iš tiesų neegzistuoja.
(0) 2013-09-16 0
2012 metais biomedicinos mokslų srityje už tyrimus nervų sistemos veiklos tyrimus apdovanoti Vilniaus universiteto mokslininkai Aidas Alaburda ir Osvaldas Rukšėnas vaizdo reportaže pasakoja, kodėl neuronai gali klysti ir kaip tai apsaugo nuo pavojų.
(0) 2013-09-10 0
Lietuvos mokslų akademija paruoštame trumpame mokslo populiarinimo vaizdo reportaže „Akmens amžiaus smegenys informacijos amžiuje“ pasakojama, kodėl informacijos pertekliaus amžiuje žmogaus smegenų darbas remiasi senais principais, kai kada primena demokratiją ir kaip neuronai pasidalina gaunamas užduotis.
(10) 2013-08-08 0
Kad žmogaus smegenys – itin galinga biologinė skaičiavimų sistema, žino visi, tačiau mokslininkams bene pirmiesiems pavyko tai pademonstruoti labai vaizdžiai: jie pasitelkė ketvirtą pagal galingumą superkompiuterį pasaulyje, skelbia „Extremetech.com“.
(0) 2013-07-26 0
Pastaruoju metu didelė mokslo išteklių dalis skiriama sudėtingiausio žmogaus organizme esančio organo – smegenų – tyrimams. Tiek amerikiečių „BRAIN Initiative“, tiek Europos Sąjungos milijardo eurų vertės „Human Brain Project“ gali pasigirti stulbinančiais užmojais. Amerikiečiai bando išstudijuoti kiekvieną iš 100 milijardų smegenyse esančių neuronų bei jų pokyčius erdvėje ir laike, o europiečiai – sukurti pilną, veikiantį smegenų modelį superkompiuteryje.
(23) 2013-04-27 3
Žmogui būdingu sąmoningumu pasižyminčių naujųjų technologijų ateities vizija Lietuvos mokslininkus skatina giliau pažvelgti į žmogaus sąmonės gelmes. Ambicingu OSIMAS projektu ne tik iškeliamos sąmonės banginės prigimties prielaidos, bet ir eksperimentais bei modeliais pagrindžiamos individualios bei kolektyvinės sąmonės banginės savybės.
(2) 2013-04-15 0
Londone įvykusioje Didžiosios Britanijos neuromokslų asociacijos konferencijoje Gabrielis Kreimanas pristatė mokslinį darbą, kuriame jis teigia, galintis pakeisti žmogaus priimtą sprendimą dar prieš tai, kai pastarasis yra įsisąmoninamas, praneša newscientist.com.
(29) 2013-04-07 4
<p style="font-style:italic">Žmo&shy;nių pro&shy;tai stul&shy;bi&shy;nan&shy;čiai var&shy;ij&shy;uo&shy;ja. Ko&shy;dėl evo&shy;liu&shy;ci&shy;ja mū&shy;sų vi&shy;sų ne&shy;pa&shy;da&shy;rė gen
(0) 2013-03-26 0
Turbūt ne kartą teko girdėti išsireiškimą „Kas per daug, tas nesveika“. Panašu, kad šis išsireiškimas turi rimtą biologinį fundamentą. Ir mažai kas galėjo pasakyti, jog ir galvoti iš tikrųjų kenksminga: mokslininkai iš Gladstono instituto (JAV) teigia, kad aktyviai mąstant, aktyviuose neuronuose pažeidžiamas DNR – ir kuo aktyvesnės nervinės ląstelės, kuo intensyviau individas galvoja, tuo smarkiau jos pažeidžiamos.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos