Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Matematikos mokslo įdomybės
 
 

Matematikos mokslo įdomybės

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(41) 2010-07-02 3
Kelis mėnesius po internetą išplitę gandai, neva Rusijos matematikos genijus Grigorijus Perelmanas atsisakė 1 mln. dolerių premijos, kurią Klėjaus matematikos institutas jam skyrė už tai, kad vyrui pavyko išspręsti Poincare hipotezę pasitvirtino - apie tai oficialiai praneše pats institutas.
(4) 2010-06-22 0
Nors teigiama, kad yra vos keletas dalykų, lengvesnių nei važiavimas dviračiu, mokslininkai nustatė, kad tai daryti yra pakankamai sudėtinga. Ypač jei savaime išeinantį veiksmą bandai išskaidyti į konkrečius poveikius ir aprašyti viena matematine formule.
(16) 2010-06-03 -1
Nors daugelis didelių gyvūnų yra nepaprastai geri plaukikai, tačiau žirafoms dažnai priskiriama nemokančiųjų plaukti etiketė, rašo britų „The Daily Telegraph“. Nepaisant to, kad niekas nėra matęs plaukiojančių žirafų, matematikai sukūrė formulę, įrodančią, kad žirafos gali plaukti.
(11) 2010-03-19 0
Atsiskyrėlišku gyvenimo būdu garsėjantis Rusijos matematikas Grigorijus Perelmanas tapo Clay matematikos instituto (Masačiusetso valstija, JAV) premijos laureatu už Poincare hipotezės įrodymą. Poincare hipotezė yra viena iš septynių užduočių, už kurių sprendimą institutas apdovanoja tūkstantmečio premija.
(126) 2010-03-06 13
Jūsų dėmesiui - įdomus matematinis uždavinys, arba tiksliau - savotiškas galvosūkis. Kairioje pusėje brūkšnys virš devyneto žymi tai, kad skaitmuo po kablelio kartojasi begalybę daug kartų. Klausimas - ar 0,99999... yra lygu vienetui?
(5) 2010-02-26 0
Kaip manote, kuo mokslininkai užsiima atostogų metu? Žaidžia golfą, žvejoja, keliauja? Tikrai ne šie du tyrinėtojai iš Kembridžo. Tomas Finkas, organinių junginių molekulių struktūrų specialistas ir jo kolega - polimerų srities žinovas Jung Mao - laisvu nuo darbo metu pramogauja kurdami... matematinį kaklaraiščio užrišimo modelį.
(13) 2010-02-18 1
Kas gi tokio slypi mūsų smegenyse, kad jie įvairiose situacijose - veikiami narkotikų, sergant arba gresiant mirčiai - regi lygiai tokius pačius "antgamtiškus" geometrinius raštus? Pasirodo, tai betarpiškai siejasi su žmogaus smegenų struktūra.
(10) 2010-01-06 0
Kompiuterių specialistas teigia matematinę konstantą pi apskaičiavęs beveik 2,7 trilijonų skaitmenų tikslumu. Tai 123 milijardais skaitmenų daugiau, nei ankstesnis rekordas. Fabrice`as Bellardas skaičiavimams naudojo stalinį kompiuterį. Skaičiuodamas ir tikrindamas gautą rezultatą jis užtruko 131 dieną.
(4) 2009-12-09 2
Matematinė Fibonacci (liet. Fibonači) seka pavadinta žymaus 13-ojo amžiaus Italų matematiko vardu. Joje kiekvienas trečiasis skaičius yra prieš tai einančių dviejų skaičių suma. Šis žiedas - menininkės Holmes Craft bandymas įkūnyti seką puošniame žiede, kurio rutuliukai išdėstyti pagal pirmuosius keturis Fibonacci skaičius.
(10) 2009-12-04 0
Matematiniu arba fizikiniu požiūriu, dviguba švytuoklė susideda iš dviejų švytuoklių, kurios yra nuosekliai sujungtos viena su kita, t.y. vienas pradžia yra sujungta su kitos pabaiga. Tai yra paprasta mechaninė sistema, pasižyminti labai sudėtinga dinamika.
(25) 2009-03-14 14
Šeštadienį matematikai bei kiti tiksliųjų mokslų atstovai švenčia pi (π) dieną. Kovo 14-oji šio skaičiaus paminėjimui pasirinkta dėl jo reikšmės – 3,14. pi, reiškiantis apskritimo ilgio ir jo skersmens santykį, yra bene labiausiai žinomas skaičius pasaulyje, praneša Lietuvos radijas.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos