Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Matematikos mokslo įdomybės
 
 

Matematikos mokslo įdomybės

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(22) 2014-04-29 -35
Kartais tai vadinama skaičių magija, o kartais tiesiog įdomiąją matematika. Kaip pavadinsim, taip nepagadinsim - rezultatas vis tiek įdomus ir skatinantis susimąstyti!
(1) 2014-03-24 251
Matematikas Renato Gianella teigia, kad apskaičiuoti loterijos rezultatus nėra taip sunku. Tereikia pasinaudoti brazilo svetainėje pateiktu metodu, paremtu matematine bei tikimybių teorijomis.
(2) 2014-03-17 2
Praėjęs penktadienis (kovo 14 d,) buvo ne šiaip penktadienis, o "Pi diena". Tačiau užvis šauniausia, kad šiemet "Pi dieną" galima švęsti visą mėnesį. Nes šis kovas, skirtingai nei kada nors anksčiau ar kada nors ateityje, yra... "Pi mėnuo". Tiesa, ar skaičius Pi iš tikrųjų toks neeilinis, išskirtinis, begalinis?...
(16) 2014-02-22 4
Regis, mes priartėjome prie esminės žmonijos civilizacijos raidos ribos. Žmonių sukurti kompiuteriai jau seniai prie šachmatų lentos įveikinėja tituluotus didmeistrius, o robotai - chirurgai sėkmingai pavaduoja profesionalus rutininių operacijų metu.
(0) 2014-01-30 2
Jei Penrouzų laiptais nuspręstumėte lipti aukštyn, liptumėte be pabaigos ir liktumėte tame pačiame aukštyje. Jei žemyn – liptumėte irgi be pabaigos ir taipogi liktumėte tame pačiame aukštyje.
(111) 2014-01-17 14
Šiam neįtikėtinam dalykui ypatingų matematikos žinių neprireiks. Pabandykite įsivaizduoti, kokį skaičių gautume, jei iš eilės sudėtume visus normalius skaičius: 1+2+3+4+5+… ir t.t. iki begalybės. Kam bus lygi suma? Ne, ne begalybei. Ir ne kokiam nors neįsivaizduojamai dideliam skaičiui. Tas skaičius bus netikėtai mažas ir su minuso ženklu. -1/12. Tiek nedaug? Ir dar su minuso ženklu???
(6) 2014-01-01 0
Gyvenime žmonės naudoja įvairius skaičius, bet kai, kurie skaičiai negali būti užrašyti tiksliai. Vienas skaičius, kuris mokslininkams kelia daugiausiai dvejonių tai skaičius Pi (π). Pi skaičius yra labai įdomus, nes matematikai ir kiti mokslininkai negali nustatyti jo paskutinių skaičių sekoje. Šis skaičius buvo, yra ir bus tiriamas iki pat galutinės jo reikšmės.
(0) 2013-09-24 0
Vytauto Didžiojo universiteto Informatikos fakulteto profesorius ir Baltijos pažangių technologijų instituto IT skyriaus vadovas Tomas Krilavičius kartu su kolegomis renka duomenis iš pačių įvairiausių kasdienio gyvenimo sričių ir, juos apdorojęs, gali pasiūlyti, kaip tą sritį patobulinti, pvz., kaip optimizuoti gydant vėžį taikomą radioterapiją.
(4) 2013-09-24 5
Animacinio serialo autoriai – profesionalūs matematikai – serijose užšifravo galybę „pokštų“, kurie dėmesingesnį žiūrovą nukelia į matematinių grožybių ir reiškinių pasaulį. Seriale „Simpsonai“ primėtytų matematinių mįslių įminimui britų mokslo žurnalistas Saimonas Singhas (Simon Singh) paskyrė visą knygą – „The Simpsons and Their Mathematical Secrets“ („Simpsonai ir jų matematinės paslaptys“). Prieš knygos pasirodymą knygynų lentynose, autorius leidiniui „The Guardian“ atskleidė keletą knygoje atskleistų mįslių.
(21) 2013-08-22 3
<p style="font-style:italic">Gal ge­riau sek­tų­si pa­aiš­kin­ti vi­sa­tos vei­ki­mą, jei at­si­sa­ky­tu­me idė­jos, kad kas nors ga­li tęs­tis am­ži­nai</p>
(17) 2013-08-13 3
Jei būtų galimybė begalybę beždžionių pasodinti prie nesulaužomų kompiuterių su įjungta teksto spausdinimo programa, anksčiau ar vėliau jos išspausdintų bet kokį tekstą – pavyzdžiui, Viljamo Šekspyro „Hamletą“
(0) 2013-08-02 5
Matematikas iš Otavos universiteto (Kanada) Robertas Smitas? (Robert Smith?) sudarė žmonijos žūties nuo zombių viruso modelį, informuoja "LiveScience.com". Nežiūrint pasirinkto tyrimo objekto komiškumo, tyrimui pasirinkti metodai jau pasitarnavo skaičiuojant realių ligų plitimą. Be to, kanadiečiai išvedė zombių plitimo formulę: (bN)(S/N)Z = bSZ.
(12) 2013-07-22 2
Ar norėtumėte žinoti koks intensyvus bus eismas po trijų savaičių važiuojant prie jūros? O gal norėtumėte žinoti kur kito penktadienio vakarą bus jūsų buvusioji, kad galėtumėte jos išvengti?
(4) 2013-06-11 3
Ieškote būdų užsidirbti milijoną JAV dolerių? Tuomet verta pamėginti išspręsti vieną matematikos uždavinį, pavadintą Endriu Belo (Andrew Beal) hipoteze.
(16) 2013-05-21 4
Matematikos pasaulyje visiškai nežinomas vyrukas padarė proveržiu jau vadinamą atradimą, kuris padės geriau suprasti skaičius. Istorija tokia: kadaise darbo ilgai neturėjęs ir populiarioje amerikietiškoje sumuštinių užkandinėje "Subway" dirbęs vyras dabar matematikos genijams padeda perprasti vieną iš seniausių neįmintų matematikos problemų – pirminių skaičių-dvynių numatymo problemą.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos