Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Matematikos mokslo įdomybės
 
 

Matematikos mokslo įdomybės

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(8) 2013-03-07 6
Pastaruosius 15 metų populiaraus mokslinės fantazijos tematikos strateginio žaidimo „StarCraft“ rasės – teranai, zergai ir protosai – kovojo menamame Paukščių Tako galaktikos Koprulu sektoriuje. Žaidimo kūrėjų „Blizzard“ sumanymu, šios trys rasės yra labai panašaus pajėgumo, todėl nuolat išlaikomas pastovus jėgų trikampis, nes nė viena rasė negali įgyti aiškaus nuolatinio pranašumo.
(9) 2013-02-06 2
Matematikui pavyko nustatyti didžiausią pirminį skaičių, kurį sudaro 17425170 skaitmenys. Naujasis pirminis skaičius pagerino ankstesnį rekordą, pasiektą 2008 metais. Tuometinis rekordininkas susidėjo iš 12978189 skaitmenų.
(2) 2013-01-17 3
Vokiečių „Enigma“ (vok. mįslė) arba elektromechaninė šifravimo mašina laikoma vienu įdomiausių išradimų, naudotų Antrajame pasauliniame kare. Jos žinutėse užkoduota informacija iki šių dienų paliko begales neatsakytų klausimų.
(17) 2012-12-12 14
Ką bendro gali turėti aukštosios mokyklos kursas, kuriame dėstomos sunkiai suvokiamos diferencialinės lygtys, tiesinė algebra ir skaičiavimai, su kursu internete, neturinčiu jokių būtinųjų sąlygų? Atsisakius tipinio vadovėlio, vietoj jo naudojamas Blizzard žaidimas StarCraft – strateginis žaidimas realiu laiku, kur žaidėjai turi rinkti mineralus ir kurti gamybos įmones, kad nugalėtų savo varžovą.
(20) 2012-09-24 6
Matematikas iš Japonijos paskelbė galų gale išsprendęs vieną iš sudėtingiausių matematinių teorijų pasaulyje. Tiesa, gerti šampaną dar anksti – sprendimo teisingumo patikrinimas truks kelis metus, rašo telegraph.co.uk.
(1) 2012-08-20 0
Šveicarijos mokslininkai teigia sukūrę matematinį algoritmą, kuri gali greitai apdoroti didelius informacijos kiekius ir susekti įtariamus teroristus, kompiuterių virusus, gandus ir net infekcines ligas iki pat jų šaltinio.
(15) 2012-05-29 -3
Šešiolikos metų indų kilmės Shouryya Ray, moksleivis iš Dresdeno, Vokietijos, išsprendė dvi dalelių dinamikos teorijas, kurios anksčiau buvo įveikiamos tik galingiems kompiuteriais.
(0) 2012-04-02 1
Kiekvienam žmogui norisi numatyti ateitį ar bent jau žinoti ko joje tikėtis, gerėjimo ar blogėjimo. Tokias problemas, galima spręsti įvairiomis metodikomis: krištoliniais rutuliais, taro kortomis, kavos tirščiais, paukščių skrydžiu(jei kregždutė skrenda uodega į priekį – išmokės algą). Šiuose straipsniuose ir bus aptariama viena iš matematinių metodikų, kaip reikia atlikti tokį prognozavimą.
(0) 2012-03-10 0
Prognozavimas, tikras, matematinės sistemotyros uždavinys, kuomet duomenys yra realūs reikalauja priimti daug sąlygų ir tvirtinti tam tikrus dalykus, kurie ne visuomet yra tokie, kokie tvirtinami.
(8) 2012-02-08 0
Italas matematikas, kurio atradimais pasinaudota kuriant paieškos sistemos „Google“ garsųjį algoritmą „PageRank“, savaitės pradžioje oficialiai pristatė naują paieškos sistemos algoritmą, kuris po testavimų ir patobulinimų, tikimasi, bus pajėgus konkuruoti su „Google“ ir tuo labiau kitomis interneto paieškos tarnybomis.
(8) 2012-01-19 3
Matematiką savyje būsimasis profesorius pajuto dar mokydamasis trečioje klasėje. “Mokytoja davė uždavinį apie traktorininkus: du suarė 10 ha žemės, o trečias – dviem hektarais daugiau. Reikėjo pasakyti, kiek kiekvienas suarė, ir niekas klasėje negalėjo išspręsti, o man taip viskas aišku”, – pirmuosius uždavinius prisimena D.Surgailis.
(19) 2012-01-07 1
Ar dar pamenate iš matematikos pamokų, kas yra Fibonačio skaičiai? Priminsime: kiekvienas šios sekos skaičius lygus dviejų prieš jį einančių skaičių sumai. Taigi, ką tai turi bendro su kankorėžiu?
(2) 2011-10-21 0
Du skaičiaus PI entuziastai pasiekė naują rekordą, apskaičiavę daugiau kaip 10 trilijonų matematinės konstantos skaitmenų.
(9) 2011-10-05 1
Matematikas Grigorijus Perelmanas iš Sankt Peterburgo (Rusija) neatsakė į Steklovo matematikos instituto, pateikusio jo kandidatūrą tapti Rusijos mokslų akademijos nariu, užklausas, skelbia naujienų agentūra „Interfaks“.
(14) 2011-08-21 182
Kai kurie loterijų žaidėjai nesitiki sėkmės – jie tiki savimi. Neseniai paaiškėjo keli loterijų trūkumai, kuomet norint laimėti nereikėjo naudoti jokių apgavysčių ar techniškai pažangių įrenginių, kuriuos naudojo kazino vagys filme „Oušeno vienuoliktukas“, tačiau pakako sugebėjimo pastebėti tendencijas ir pasinaudoti algoritmų silpnybėmis, skelbia newscientist.com.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos