Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Matematikos mokslo įdomybės
 
 

Matematikos mokslo įdomybės

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(7) 2011-08-11 1
20-metis Čiuvašijos sostinės Čeboksarų (Rusija) studentas Stanislavas Matvejevas, kurį draugai nepiktai vadina „žmogumi-kompiuteriu“, neseniai išgarsėjo, pakliuvęs į šalies rekordų knygą. Vaikinas mintinai išvardijo 8332 skaičiaus π skaitmenis po kablelio. Skaitmenų vardijimo procedūra užtruko ilgiau kaip keturias valandas, o šokiruoti vertinimo komisijos nariai vėliau juokavo, jog tiek laiko trukęs s...
(2) 2011-07-21 68
Kas sakė, kad popieriaus neįmanoma perlenkti daugiau nei 8 kartus? Kodėl gi. Nors (neoficialus) pasaulio rekordas – 13 kartų perlenkta popieriaus juosta (jos ilgis – 1,2 km), teoriškai popierių būtų galima perlenkinėti tiek kartų, kiek užsigeidi. Jei tik turi pakankamai energijos. Tiesa, yra vienas nemenkas BET. Lankstinį perlenkus 103-iąjį kartą, jos ilgis būtų... Ne. Apie ilgį šįkart geriau nekalbėkime. Pakaks lankstinio STORIO. Pasirodo, toks lankstinys tiesiog... netilptų visatoje. Nes jo storis siektų 93 mlrd. šviesmečių. Bet apie viską – nuo pirmo perlenkimo.
(9) 2011-07-01 2
Rubiko kubas – sudėtinga užduotis ne tik tiems, kurie tikisi jį sudėlioti, bet ir matematikams. Mokslininkai apskaičiavo, kad maksimalus skaičius pasukimų sudėti Rubiko kubui yra 43 kvintilijonai (kvintilijonas lygus dešimčiai aštuonioliktuoju laipsniu) judesių. Rubiko kubo ekspertai sudėlioti šį kubą gali mažiau nei 20 judesių.
(32) 2011-06-30 1
Neretam galėjo susidaryti įspūdis, jog skaičius π (pi) yra vienas svarbiausių skaičių pasaulyje. Tačiau matematikai pastaruoju metu vis dažniau prabyla apie tai, jog skaičiaus π dienos – suskaičiuotos. Kai kurie ekspertai tvirtina, jog šis skaičius – konstanta, naudojama apskritimo ilgio ir skersmens apskaičiavimui – yra netinkamas, tad turėtų būti pakeistas alternatyvia konstanta τ (tau).
(7) 2011-06-13 4
Asketiškasis Sankt Peterburge (Rusija) gyvenantis matematikas Grigorijus Perelmanas sugebėjo įveikti vieną sudėtingiausių šimtmečio matematikos iššūkių – įrodyti Puankarė hipotezę. Tačiau už įrodymą paskirtos premijos žydų kilmės matematikos genijus 1 mln. JAV dolerių premijos atsisakė – iš dalies dėl to, jog, jo įsitikinimu, atlygio nusipelnė ne jis vienas. Į G. Perelmano požiūrį buvo atsižvelgta – pusės milijono JAV dolerių premija apdovanotas kitas ...
(0) 2011-06-07 0
Inovacijos, moksliniai tyrimai užima vis didesnę žmonijos veiklos dalį. Vienas iš šiuo metu plačiai naudojamų tyrimo metodų gamtos, tiksliųjų, socialinių mokslų srityse yra matematinis / kompiuterinis modeliavimas, kuris skatina pažvelgti į skirtingas mokslo šakas iš šalies.
(22) 2011-05-18 3
Kaip susijusi matematika su kompiuteriais? Atsakymą turbūt žino daugelis technologijų gerbėjų – kompiuterių procesoriai daugiau nieko ir nedaro, tik skaičiuoja įvairias išraiškas, o gauti rezultatai ir yra tai, ko tikimasi iš kompiuterio – žaidimai, filmai, taikomųjų programų duomenys. Kuo kompiuteris galingesnis, tuo greičiau jis skaičiuoja įvairias operacijas, tuo greičiau pateikiami rezultatai, tuo maloniau su juo dirbti.
(68) 2011-04-29 50
Sankt Peterburge (Rusija) gyvenantis genialus rusų matematikas Grigorijus Perelmanas, pasaulyje išgarsėjęs įrodydamas Puankarė hipotezę, galiausiai paaiškino, kodėl atsisakė už sprendimą pasiūlytos 1 mln. JAV dolerių premijos. Atsiskyrėlišku gyvenimo būdu garsėjantis matematikos virtuozas apie atsisakymo priežastį išsitarė kalbėdamasis su žurnalistu ir kino kompanijos „Prezident Film“ prodiuseriu. Beje, ši kino kompanija jau gavo G.Perelmano sutikimą apie genial...
(2) 2011-02-28 0
Tokios mokslinės sampratos kaip klimato kaita, nanotechnologijos arba chaoso teorija kartais gali sulaukti tiek mokslininkų bendruomenės, tiek visuomenės dėmesio – tačiau tik tam, kad vėliau būtų pakeistos naujomis idėjomis. Nors tokių mokslinių koncepcijų atsiradimą ir išnykimą lemia daugybė veiksnių, naujas modelis atskleidžia, kaip šios idėjos paplinta, taip suteikdamas naujų minčių apie inovacijų kultūros prigimtį.
(63) 2011-02-03 3
Kiek didelė Visata, kurioje mes gyvename? Žinome, kad jai, ko gero, yra 13,7 mlrd. metų. Tad, iš pirmo žvilgsnio, neturėtume tikėtis išvysti objektų, esančių toliau nei 13,7 mlrd. šviesmečių. Tačiau tai netiesa. Naujų matematinių skaičiavimų duomenimis, kosminė erdvė yra 250 sykių didesnė už regimąją Visatą.
(12) 2010-11-05 0
Paveikę tiriamųjų asmenų smegenis nedidelio stiprio elektros srove, Oksfordo universiteto mokslininkai sugebėjo pagerinti jų matematinio mąstymo įgūdžius. Poveikis srove truko vos 15 minučių, tuo tarpu išgautas efektas išliko iki šešių mėnesių.
(15) 2010-08-13 14
Rubiko kubo galvosūkis visada gali būti išspręstas 20-čia žingsnių arba mažiau, atskleidė tarptautinė mokslininkų ir „Google“ inžinierių komanda.
(14) 2010-08-09 0
Japonijos ir JAV matematikai pasiekė naują skaičiaus „pi“ (3,141 592 653 589 793...) išraiškos tikslumo rekordą, pranešė „France Press“.
(18) 2010-07-10 0
Visame pasaulyje šiuo metu verda aistros dėl futbolo. Vienareikšmių spėjimų dėl laimėtojo nėra, tačiau du Londono matematikai yra įsitikinę, jog FIFA Pasaulio taurės finalą šį sekmadienį laimės Ispanija. Be to, jie pabrėžia, jog tai - ne spėjimas, o mokslas.
(4) 2010-07-05 4
JAV matematikas ir mokslo istorikas pareiškė įveikęs slaptą kodą, paslėptą senovės graikų filosofo Platono veikaluose.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos