Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Matematikos mokslo įdomybės
 
 

Matematikos mokslo įdomybės

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2014-12-17 24
Ar dažnai Lietuvos soduose pamatysite medinę arką arba šiltnamį, kuris nėra stačiakampis arba pusės ritinio formos? Dažnai renkamės standartines formas net nepagalvoję apie alternatyvas, nes atrodo, kad pastatyti išlenktas formas yra visų pirma sudėtinga, o dar ir brangu.
(0) 2014-12-12 0
Ar įmanoma sukurti grožį, naudojant matematines formules? Žvilgtelėkite į žemiau esančiame paveikslėlyje pavaizduotas nežemiško grožio gėles. Ar patikėsite, kad italų menininkė Silvia Cordedda „nutapė“ jas matematinių skaičiavimų dėka?
(13) 2014-12-08 51
Aukso pjūviu, dieviškąja proporcija arba tiesiog skaičiumi Fi vadinamos kosminės konstantos apraiškas galima įžiūrėti uraganų sūkuriuose, dramblio ilčių lenktume ir net galaktikų struktūroje. O dabar mokslininkai pareiškė išsiaiškinę, kad šis fenomenas būdingas ir erdvėlaikio topologijai bei susijęs su visatos struktūra.
(0) 2014-11-18 0
Nors jau vėlyvas ruduo ir nuotaikas pamažu temdo tamsėjantys vakarai, Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto (KTU) akademinę bendruomenę vizitu pradžiugino Berklio universiteto (University of California, Berkeley) podoktorantūros stažuotojas dr. Kęstutis Česnavičius. Lapkričio 12–14 dienomis fakultete apsilankęs jaunasis mokslininkas pristatė paskaitų ciklą „Elipsinių kreivių aritmetika“. Paskaitų metu susirinkusieji klausėsi, įsiminė ir diskutavo apie nesuprastas aritmetikos lygtis, kaip nagrinėti sprendinius, apibrėžė matematines funkcijas.
(5) 2014-05-02 2
Jei visus šią akimirką Žemėje gyvenančius žmones sumestume į Didįjį kanjoną, iki jo užpildymo būtų toli gražu. Susidarytų tik štai tokia 7,159 mlrd. žmonių krūvelė. Žmonijos portretas? Šiaip ar taip, tai leidžia pažvelgti į ją kiek kitokiu kampu. Kaip ir šis faktas: kasdien burnoje išsiskiria 1-2 litrai seilių. Tai reiškia, kad per visą jūsų gyvenimą išsiskyrusių seilių bus per mažai, kad jomis būtų galima pripildyti olimpinį plaukimo baseiną.
(22) 2014-04-29 -34
Kartais tai vadinama skaičių magija, o kartais tiesiog įdomiąją matematika. Kaip pavadinsim, taip nepagadinsim - rezultatas vis tiek įdomus ir skatinantis susimąstyti!
(1) 2014-03-24 254
Matematikas Renato Gianella teigia, kad apskaičiuoti loterijos rezultatus nėra taip sunku. Tereikia pasinaudoti brazilo svetainėje pateiktu metodu, paremtu matematine bei tikimybių teorijomis.
(2) 2014-03-17 2
Praėjęs penktadienis (kovo 14 d,) buvo ne šiaip penktadienis, o "Pi diena". Tačiau užvis šauniausia, kad šiemet "Pi dieną" galima švęsti visą mėnesį. Nes šis kovas, skirtingai nei kada nors anksčiau ar kada nors ateityje, yra... "Pi mėnuo". Tiesa, ar skaičius Pi iš tikrųjų toks neeilinis, išskirtinis, begalinis?...
(16) 2014-02-22 4
Regis, mes priartėjome prie esminės žmonijos civilizacijos raidos ribos. Žmonių sukurti kompiuteriai jau seniai prie šachmatų lentos įveikinėja tituluotus didmeistrius, o robotai - chirurgai sėkmingai pavaduoja profesionalus rutininių operacijų metu.
(0) 2014-01-30 2
Jei Penrouzų laiptais nuspręstumėte lipti aukštyn, liptumėte be pabaigos ir liktumėte tame pačiame aukštyje. Jei žemyn – liptumėte irgi be pabaigos ir taipogi liktumėte tame pačiame aukštyje.
(111) 2014-01-17 14
Šiam neįtikėtinam dalykui ypatingų matematikos žinių neprireiks. Pabandykite įsivaizduoti, kokį skaičių gautume, jei iš eilės sudėtume visus normalius skaičius: 1+2+3+4+5+… ir t.t. iki begalybės. Kam bus lygi suma? Ne, ne begalybei. Ir ne kokiam nors neįsivaizduojamai dideliam skaičiui. Tas skaičius bus netikėtai mažas ir su minuso ženklu. -1/12. Tiek nedaug? Ir dar su minuso ženklu???
(6) 2014-01-01 0
Gyvenime žmonės naudoja įvairius skaičius, bet kai, kurie skaičiai negali būti užrašyti tiksliai. Vienas skaičius, kuris mokslininkams kelia daugiausiai dvejonių tai skaičius Pi (π). Pi skaičius yra labai įdomus, nes matematikai ir kiti mokslininkai negali nustatyti jo paskutinių skaičių sekoje. Šis skaičius buvo, yra ir bus tiriamas iki pat galutinės jo reikšmės.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos