Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Matematiniai uždaviniai
 
 

Matematiniai uždaviniai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(6) 2009-11-16 0
Pristatome 4-tą doc. R. Kašubos aranžuotą uždavinuką iš šių metų 5-6 klasių matematikos olimpiados – nors iki šiol visi jie buvo lengvai įveikiami, galbūt šis privers labiau pamiklinti galveles?
(15) 2009-11-15 0
Toliau tęsiame doc. R. Kašubos aranžuotų uždavinukų pristatymą mūsų skaitytojams. Nors kol kas jie „gliaudomi“ be problemų, tačiau vis tiek nors truputi sujudina mūsų „pilkąsias ląsteles“. Tad toliau sekantis iš 5-6 klasių moksleivių olimpiados uždavinukų.
(20) 2009-11-08 1
Kaip jau rašėme vakar, lapkričio 5 dieną Trondheimo mieste prasidėjo jubiliejinė 20-toji Baltijos regiono valstybių komandinė moksleivių matematikos Baltijos kelio olimpiada. Turbūt matematikos mėgėjams būtų labai įdomu sužinoti, kokius gi uždavinius tenka spręsti moksleivių komandoms? Šį smalsumą padės patenkinti doc. R. Kašuba, tiesiai iš Norvegijos mums šiandien parašęs laišką su vienu labai jau panašiu uždavinuku.
(8) 2009-11-05 0
Mūsų nuolatiniai skaitytojai, mėgstantys matematiką ir galvosūkius, praėjusią savaitę sprendė antrąjį 5-6 klasių matematikos olimpiados uždavinuką. Kadangi komentaruose pateikti sprendimo būdai ir atsakymai išsiskyrė (smagu, jog didelė dalis atsakymų buvo teisingi), teko truputi palūkėti, kol šaunaus uždavinuko autorius doc. R. Kašuba suradęs laisvą minutėlę brūkštelėjo ne tik teisingą atsakymą, bet ir mums visai nesitikint, išsamų ir labai jau dailiai sura...
(58) 2009-10-27 3
Pirmąjį 5-6 klasių matematikos olimpiados uždavinuką mūsų skaitytojai „sutreškino“ nė nemirktelėję. Sakykim, apšilimas padarytas, tad pristatome sekantį tai pačiai olimpiadai doc. R. Kašubos parengtą uždavinuką:
(24) 2009-10-26 3
Turbūt jau baigia prabėgti metai, kai skaitytojai pas mus „Mokslo“ skyrelyje pasigedo „Matematikos“ mokslui skirtos lentynėlės. Tačiau su šio mokslo naujienomis dar sunkiau nei su chemija – fundamentalūs matematiniai tyrimai retai kada prasimuša į žiniasklaidą, o pritaikomieji pražūna konkrečios problemos sprendimo šešėlyje. Tad ši mokslo sritis reikalauja kitokių populiarinimo būdų, vienas iš kurių – matematinių „uždavinių-galvosūkių“ sprendimas.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos