Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Matematiniai uždaviniai
 
 

Matematiniai uždaviniai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(58) 2009-10-27 3
Pirmąjį 5-6 klasių matematikos olimpiados uždavinuką mūsų skaitytojai „sutreškino“ nė nemirktelėję. Sakykim, apšilimas padarytas, tad pristatome sekantį tai pačiai olimpiadai doc. R. Kašubos parengtą uždavinuką:
(24) 2009-10-26 3
Turbūt jau baigia prabėgti metai, kai skaitytojai pas mus „Mokslo“ skyrelyje pasigedo „Matematikos“ mokslui skirtos lentynėlės. Tačiau su šio mokslo naujienomis dar sunkiau nei su chemija – fundamentalūs matematiniai tyrimai retai kada prasimuša į žiniasklaidą, o pritaikomieji pražūna konkrečios problemos sprendimo šešėlyje. Tad ši mokslo sritis reikalauja kitokių populiarinimo būdų, vienas iš kurių – matematinių „uždavinių-galvosūkių“ sprendimas.
(20) 2009-11-08 2
Kaip jau rašėme vakar, lapkričio 5 dieną Trondheimo mieste prasidėjo jubiliejinė 20-toji Baltijos regiono valstybių komandinė moksleivių matematikos Baltijos kelio olimpiada. Turbūt matematikos mėgėjams būtų labai įdomu sužinoti, kokius gi uždavinius tenka spręsti moksleivių komandoms? Šį smalsumą padės patenkinti doc. R. Kašuba, tiesiai iš Norvegijos mums šiandien parašęs laišką su vienu labai jau panašiu uždavinuku.
(15) 2009-12-21 0
Matematikos mėgėjai prieš savaitę „iki kaulelių“ išnarstė miegančio Abrakadabrėno sapnus ir išsprendė visas jų metu užgimusias matematines mįsles. Tačiau mūsų herojus nepasimoko ir toliau sapnuoja paslaptingus skaičius. Gal padėsite įminti mįslę ir šį kartą?
(8) 2009-11-05 0
Mūsų nuolatiniai skaitytojai, mėgstantys matematiką ir galvosūkius, praėjusią savaitę sprendė antrąjį 5-6 klasių matematikos olimpiados uždavinuką. Kadangi komentaruose pateikti sprendimo būdai ir atsakymai išsiskyrė (smagu, jog didelė dalis atsakymų buvo teisingi), teko truputi palūkėti, kol šaunaus uždavinuko autorius doc. R. Kašuba suradęs laisvą minutėlę brūkštelėjo ne tik teisingą atsakymą, bet ir mums visai nesitikint, išsamų ir labai jau dailiai sura...
(2) 2009-12-13 0
Pirmoji Abrakadabrėno sapno dalis skaitytojams keblumų nesukėlė - doc. R. Kašuba reziumavo taip: "Mūsų šaunūs skaitytojai pirmąją Abrakadabrėno problemą “sukirto” kaip vaikai sudoroja desertą su braškėmis – kas kaip norėjo, tas taip sprendė – visi padarė."
(5) 2009-12-08 0
Po ilgesnės pertraukos pratęsiame doc. R. Kašubos atrinktų ir aranžuotų matematinių galvosūkių seriją. Artėjant metų galui, tiek docentui, tiek ir mums didėja darbų krūvis, tad galvosūkius įdedame kiek rečiau, tačiau visai matematikos skyrelio nepamiršime.
(36) 2009-11-23 0
Matematikos ir galvosūkių mėgėjus kviečiame išbandyti jėgas su nauju uždavinuku. Tiesa, kaip ir anksčiau keli buvę uždavinukai, tai jau ne olimpiadinės užduotys, o specialiai mūsų skaitytojams doc. R. Kašubos atrinkti ir aranžuoti uždaviniai.
(17) 2009-11-20 0
Mūsų skaitytojų tarpe yra ne tik nemaža dalis matematikos uždavinių mėgėjų, bet ir gerai išmanančių programavimą – tai turbūt viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl kol kas visi doc. R. Kašubos pasiūlyti uždavinukai „išgliaudomi“ be didesnio vargo.
(22) 2009-11-19 0
Tęsiame matematinių uždavinukų - galvosūkių ciklą. Kadangi su 5-6 klasių olimpiados uždaviniais skaitytojai labai jau lengvai susitvarko, doc. R. Kašuba pasiūlė kiek "kietesnį riešutėlį".
(6) 2009-11-16 0
Pristatome 4-tą doc. R. Kašubos aranžuotą uždavinuką iš šių metų 5-6 klasių matematikos olimpiados – nors iki šiol visi jie buvo lengvai įveikiami, galbūt šis privers labiau pamiklinti galveles?
(15) 2009-11-15 0
Toliau tęsiame doc. R. Kašubos aranžuotų uždavinukų pristatymą mūsų skaitytojams. Nors kol kas jie „gliaudomi“ be problemų, tačiau vis tiek nors truputi sujudina mūsų „pilkąsias ląsteles“. Tad toliau sekantis iš 5-6 klasių moksleivių olimpiados uždavinukų.
(14) 2009-12-30 -1
Gyveno kartą pasaulyje beveik nuostabus studentas Antanas. Buvo jis ką tik baigęs vidurinius mokslus pačiame Vilniaus viduryje esančioje įžymioje gimnazijoje. Baigęs ją jis ėmėsi studijuoti. Tik mokslai jam nebuvo sunkūs, todėl jis dažnai nuobodžiaudavo. Jo širdis ir beveik visi jausmai troško kažko rimtesnio ir gal nuo to, o gal ir ne nuo to, jam kai kada būdavo liūdna. Tačiau to niekas nežinojo, nes jis daugiausiai šypsojosi, tyliai ir nepastebimai. O kartais mėgdavo...

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos