Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Matematiniai uždaviniai
 
 

Matematiniai uždaviniai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(2) 2011-07-21 70
Kas sakė, kad popieriaus neįmanoma perlenkti daugiau nei 8 kartus? Kodėl gi. Nors (neoficialus) pasaulio rekordas – 13 kartų perlenkta popieriaus juosta (jos ilgis – 1,2 km), teoriškai popierių būtų galima perlenkinėti tiek kartų, kiek užsigeidi. Jei tik turi pakankamai energijos. Tiesa, yra vienas nemenkas BET. Lankstinį perlenkus 103-iąjį kartą, jos ilgis būtų... Ne. Apie ilgį šįkart geriau nekalbėkime. Pakaks lankstinio STORIO. Pasirodo, toks lankstinys tiesiog... netilptų visatoje. Nes jo storis siektų 93 mlrd. šviesmečių. Bet apie viską – nuo pirmo perlenkimo.
(29) 2011-12-20 2
Įsivaizduokite viešbutį, kuriame – begalybė numerių ir visuose juose gyvena begalybė svečių. Kas nutiktų, jei į tokį viešbutį užsuktų ir numerį užsisakyti panorėtų dar vienas žmogus? Juk viešbutis – lyg ir begalinis? Ir kas nutiktų, jei to paties pageidautų… begalinio dydžio autobusu atvykusi begalinė aibė naujų svečių?
(9) 2011-07-01 2
Rubiko kubas – sudėtinga užduotis ne tik tiems, kurie tikisi jį sudėlioti, bet ir matematikams. Mokslininkai apskaičiavo, kad maksimalus skaičius pasukimų sudėti Rubiko kubui yra 43 kvintilijonai (kvintilijonas lygus dešimčiai aštuonioliktuoju laipsniu) judesių. Rubiko kubo ekspertai sudėlioti šį kubą gali mažiau nei 20 judesių.
(7) 2011-08-11 1
20-metis Čiuvašijos sostinės Čeboksarų (Rusija) studentas Stanislavas Matvejevas, kurį draugai nepiktai vadina „žmogumi-kompiuteriu“, neseniai išgarsėjo, pakliuvęs į šalies rekordų knygą. Vaikinas mintinai išvardijo 8332 skaičiaus π skaitmenis po kablelio. Skaitmenų vardijimo procedūra užtruko ilgiau kaip keturias valandas, o šokiruoti vertinimo komisijos nariai vėliau juokavo, jog tiek laiko trukęs s...
(9) 2011-01-29 0
Šioje stulbinančioje informacijoje, kaip tai patvirtina ir mūsų šaltiniai, yra tiesos. Pagrindinė tiesa yra ta, kad ta Martyno 8-tojo dangaus Kolektoriuje
tikrai nebėra!

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos