Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mechaninių vibracijų energija
 
 

Mechaninių vibracijų energija

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2019-05-08 13
Snieguotos vietovės tikrai nėra geriausia vieta vystyti saulės energetiką. Saulės panelės gali būti padengtos sniego ir negaminti reikalingos energijos. Bet UCLA mokslininkų komanda sukūrė naują prietaisą, kuris gali gaminti energiją iš krentančio sniego.
(3) 2018-04-02 26
Saulės fotoelementai su kiekviena diena tampa vis tobulesni ir efektyvesni. Tačiau jei oras nėra saulėtas, o lietingas, jie vis dar nėra tokie naudingi kaip norėtųsi. Panašu, kad mokslininkai jau atrado šios problemos sprendimą, tai visiškai nauji hibridiniai saulės elementai. Jie geba gaminti elektros energiją tiek saulei šviečiant, tiek lietui lyjant.
(4) 2018-03-02 26
Tokia situacija atsitinka praktiškai kiekvienam, kuris turi išmanųjį telefoną: esame kažkur išėję viešoje vietoje ir pastebime, kad telefono baterija beveik baigia išsikrauti. Tenka skubiai ieškoti arčiausiai esančios rozetės ir laukti kol telefono baterija bus bent kiek įkrauta, kol „ištempsim“ iki vakaro.
(7) 2015-11-11 57
Manojus Bargava (Manoj Bhargava) milijardieriumi tapo, galima sakyti, per naktį. Tačiau dabar vyras yra pasiryžęs atiduoti net 99% savo kapitalo projektams, padėsiantiems iš esmės pakeisti pasaulį.
(2) 2015-08-24 21
Įsivaizduokite automobilį, kuriam niekada nesibaigia degalai. Būtent tai planuoja įgyvendinti „Highways England“ kompanija, besiruošianti šitaip pradžiuginti elektromobilių vairuotojus, skelbia boredpanda.com.
(0) 2014-03-13 1
Mus supa daug labai silpnų potencialių energijos šaltinių –vandens bangavimo, lietaus, automobilių sukeliamų vibracijų, mažų temperatūrų skirtumų, kurie, nors būdami negalingi, savyje turi didelį potencialą, vien todėl , kad jų yra praktiškai visur. Tačiau problema iki šiol buvo ta, kad iš jų išgauti didesnius ir komerciškai atsiperkančius energijos kiekius nepavykdavo, ir tokia energija buvo naudojama tik nedidelių autonominių elektroninių grandinių, įvairių jutiklių maitinimui.
(3) 2013-12-13 0
Džordžijos technologijos instituto (JAV) tyrėjai nutarė pamėginti praktiškai panaudoti elektros energiją, vadinamą trynimo elektra, arba triboelektra, kuri gali sukurti visai nemažą elektros kiekį, trinant ar liečiant dvi skirtingas medžiagas.
(2) 2013-10-14 0
Jo elektros srovės pakanka įžiebti šviesos diodų juostelę, aktyvuoti elektroninio rašalo ekraną ar perduoti valdymo komandą kompiuteriui. Energija generuojama, liečiant, trinant ar lankstant tokį generatorių, tarsi sumuštinį suformuotą iš kelių plonų medžiagos sluoksnių.
(5) 2012-09-27 0
Švedų dizaineris Eddis Törnbergas sukūrė originalią darbo vietą, kurią energija aprūpina pats žmogus ir aplinka. Turbūt esate matę ir kitų panašių koncepcijų, kurioms įgyvendinti reikia daryti įvairius papildomus veiksmus, pavyzdžiui, važiuoti dviračiu, tačiau ši skirtingai nuo kitų neprašo daryti nieko daugiau nei sėdėti ir dirbti.
(10) 2012-04-30 0
Mechaninė energija nuolat supa mus, ir labai dažnai – nemalonia vibracijų forma. Didžioji šios energijos yra nereguliarių svyravimų tipo, pavyzdžiui, kelių duobės sukelia transporto priemonės vertikalius svyravimus atsitiktiniais laiko tarpais. Tačiau energiją efektyviausia konvertuoti, kuomet mechaniniai judesiai yra reguliarūs ir vienos krypties.
(8) 2012-04-14 0
Kažkada vienas humoristas pajuokavo, jog gerai būtų prie balerinos prisegti dinamą (nuolatinės srovės elektros generatorių). Tačiau Vakarų šalyse yra žmonių, kurie tokias idėjas apsvarsto labai rimtai.
(18) 2010-12-22 0
Po pjezoelektrinių energijos generatorių, kurie gali gaminti atsinaujinančią energiją iš greitkeliuose pravažiuojančių mašinų, testavimo Izraelio „Innowattech“ kompanija, pasitelkdama tą pačią technologiją, nukreipė dėmesį į traukinius.
(4) 2010-04-19 0
Prancūzijos miesto Tulūzos, esančio šalies pietvakariuose, valdžia svarsto pasiūlymą įdiegti „šaligatvių energijos“ technologiją, galinčią panaudoti einančių pėsčiųjų energiją - tai yra jie patys ir apšviestų gatvę.
(3) 2008-12-09 0
Tokijo (Japonija) Shibuya traukinių stotis Kalėdoms įsirengė neįprastą energijos generatorių - šventinėms lemputėms energiją čia tieks stoties lankytojai. Paspaudimų kojomis jėgą į elektrą konvertuojantis "kilimėlis" kol kas yra tik bandomasis tokio tipo įrenginys, tačiau jo pakaks nedidelėms pastato dekoracijoms maitinti.
(54) 2008-11-28 5
Izraelio mokslininkai sukūrė technologiją, galinčią paversti „žalia“ elektra milijonus megavatų kasdien iššvaistomos mechaninės energijos. Jeigu ji būtų įdiegta Lietuvoje, Vilniaus – Kauno automagistralė taptų kelis šimtus megavatvalandžių per parą „iš nieko“ gaminančia elektros jėgaine.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos