Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Medicinos istorija
 
 

Medicinos istorija

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2012-05-16 0
Vienas iš paskutiniųjų įžymiojo Čarlzo Darvino (Charles Darwin) eksperimentų labiau primena ne rimtą mokslinį tyrimą, o evoliucijos teorijos tėvo pokštą, kuriuo jis smagindavosi su savo svečiais. Tačiau iš tiesų viskas vyko kur kas rimčiau. Evoliucinės paradigmos pradininkas turėjo kolekciją fotografijų, kuriose užfiksuota, kaip, kokiomis grimasomis vieno prancūzo veidas reaguoja į elektros srovę gydymo elektrošoku seansuose. Kembridžo universitetas nusprendė Č. ...
(6) 2012-04-24 1
Ar Dr. Rita Levi-Montalcini atskleidė amžino gyvenimo paslaptį? Seniausia šiuo metu ir ilgaamžiškiausia žmonijos istorijoje Nobelio premijos laureatė Dr. R. Levi-Montalcini atšventė savo 103 gimtadienį, rašo discovery.com.
(0) 2012-02-09 0
Istorijoje žinoma daugybė periodų, kai bandyta sukurti prezervatyvą, apsaugantį nuo nepageidaujamo nėštumo ir lytiniu keliu plintančių ligų. Dažniausiai tokių priemonių kūrimui priešinosi religinės bendruomenės. Tačiau net ir jos kai kuriais atvejais pripažįsta, kad seksas tarp žmonių yra neišvengiamas ir būtinas.
(3) 2012-02-01 0
Kuomet 1799-ais metais pirmasis Jungtinių Valstijų prezidentas George'as Washingtonas mirė, architektui Willimui Thorntonui gimė beprotiška mintis atgaivinti savo prezidentą, rašo The Daily Mail.
(5) 2011-12-15 0
XIX a. anestezija buvo iš esmės nežinomas dalykas medicinoje. Atliekant chirurgines operacijas vieninteliai bent kiek patikimi būdai sumažinti skausmą buvo nusitašyti iki sąmonės netekimo arba gauti plaktuku per makaulę. Todėl tuomet greitas operacijos atlikimas buvo labai pageidautinas dalykas. Operacijų atlikimo greičio požiūriu nepralenkiamas buvo Robertas Listonas: jis gangrenavusią koją sugebėdavo pasiųsti į kibirą vos per 2,5 minutės – tiek laiko pakakdavo perpja...
(7) 2011-12-14 0
1822 metų birželio 6 dieną prancūzų kilmės kanadietis Alexas St. Martinas, dirbęs kailių gabentoju Mackinaco saloje, buvo netyčia iš maždaug metro atstumo pašautas šratais užtaisyta muškieta į pilvo viršutinę kairiąją dalį. Muškietos palikta žaizda buvo „didesnė nei vyro delnas“, rašė gydytojas Williamas Beaumontas, gydęs sužalojimą.
(2) 2011-12-07 0
Šiame straipsnyje aprašomas medicininis eksperimentas – beprotiškai drąsios ar netgi nutrūktgalviškos medicinos pavyzdys. Visgi toks eksperimento atlikimo būdas yra vertas įrašo istorijoje, nes tai yra vienas iš retų medikų pasiaukojimo žmonijai pavyzdžių, nepaisant grėsmės savai gyvybei.
(0) 2011-12-05 0
Turbūt pats rimčiausiais XX a. medicininis skandalas kilo dėl vadinamojo Tuskegee sifilio tyrimo. Mokslininkai 40 metų – nuo 1932 iki 1972 metų – stebėjo, kaip nuo sifilio miršta 400 juodaodžių, nors moksliniu požiūriu eksperimentas buvo visiškai bevertis.
(0) 2011-12-01 0
Jamesas Marionas Simsas yra bene prieštaringiausiai vertinama asmenybė medicinos istorijoje: vieni jį vadina ginekologijos tėvu, kiti – monstru. Jis buvo pirmasis medikas, kurio garbei JAV buvo pastatytas paminklas, bet kai kurie jo taikyti gydymo metodų tobulinimo būdai šiais laikais būtų pavadinti nežmoniškais.
(6) 2011-11-29 -1
1906 metų lapkritį Filipinų biologinei laboratorijai, kurioje buvo ne tik atliekami choleros bei maro medicininiai tyrimai, bet ir gaminamos vakcinos visuomenei, vadovavęs Richardas Pearsonas Strongas 24 myriop nuteistus vyrus, kalėjusius Manilos Bilibido kalėjime, be jų sutikimo paskiepijo choleros vakcina. Medikas tiriamųjų net neinformavo apie tai, koks eksperimentas atliekamas – jie buvo tiesiog sustatyti į eilę ir visiems sušvirkšta vakcina. Deja, vakcina buvo užteršta m...
(6) 2011-11-29 1
Mokslo istorijoje būta eksperimentų, kurie, šiuolaikiniu požiūriu, buvo atlikti stulbinančiai neetiškai, tačiau, kaip paaiškėjo, išgelbėjo begalę žmonių gyvybių ir suteikė žinių, kurias pritaikius, daugelį kadaise mirtinų ligų dabar galima laikyti išnykusiomis. Viena iš labiausiai kontraversiškų medicinos mokslo istorijų – apie neatsakingą manipuliavimą raupais ir netikėtą milijonus gyvybių išgelbėjusio vakcinavimo išradimą.
(24) 2010-11-17 11
Neseniai Haityje įvykęs choleros protrūkis jau nusinešė per 500 gyvybių ir užkrėtė per 3 tūkst. žmonių. Pasak nevyriausybinių organizacijų atstovų, šios epidemijos protrūkis pamažu stabilizuojasi. Žurnalas „Time“ prisimena 10 kitų pačių baisiausių epidemijų žmonijos istorijoje.
(0) 2010-05-06 0
Poros per šimtus metų išbandė pačias įvairiausias priemones, turėjusias padėti išvengti nepageidaujamo nėštumo, tokias kaip acte išmirkytos kempinės iš jūros pinčių, granatų vaisių tyrė ir alyvuogių aliejus, nors tokie metodai ne visada būdavo veiksmingi.
(7) 2010-01-27 1
Atradus 7 tūkst. metų senumo žmogaus skeletą su amputuota ranka paaiškėjo, jog akmens amžiaus medicina buvo žymiai pažangesnė nei manyta.
(6) 2009-10-27 1
Prieš 32 metus, spalio 26 dieną somaliečiui Ali Maow Maalin, dirbusiam vietinėje ligoninėje virėju, buvo diagnozuoti raupai. Ši data įsimintina tuo, jog nuo to laiko daugiau nediagnozuota nei vienos natūraliomis sąlygomis pasireiškiančios raupų infekcijos.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos