Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Medicinos istorija
 
 

Medicinos istorija

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(5) 2011-12-15 0
XIX a. anestezija buvo iš esmės nežinomas dalykas medicinoje. Atliekant chirurgines operacijas vieninteliai bent kiek patikimi būdai sumažinti skausmą buvo nusitašyti iki sąmonės netekimo arba gauti plaktuku per makaulę. Todėl tuomet greitas operacijos atlikimas buvo labai pageidautinas dalykas. Operacijų atlikimo greičio požiūriu nepralenkiamas buvo Robertas Listonas: jis gangrenavusią koją sugebėdavo pasiųsti į kibirą vos per 2,5 minutės – tiek laiko pakakdavo perpja...
(7) 2011-12-14 0
1822 metų birželio 6 dieną prancūzų kilmės kanadietis Alexas St. Martinas, dirbęs kailių gabentoju Mackinaco saloje, buvo netyčia iš maždaug metro atstumo pašautas šratais užtaisyta muškieta į pilvo viršutinę kairiąją dalį. Muškietos palikta žaizda buvo „didesnė nei vyro delnas“, rašė gydytojas Williamas Beaumontas, gydęs sužalojimą.
(2) 2011-12-07 0
Šiame straipsnyje aprašomas medicininis eksperimentas – beprotiškai drąsios ar netgi nutrūktgalviškos medicinos pavyzdys. Visgi toks eksperimento atlikimo būdas yra vertas įrašo istorijoje, nes tai yra vienas iš retų medikų pasiaukojimo žmonijai pavyzdžių, nepaisant grėsmės savai gyvybei.
(0) 2011-12-05 0
Turbūt pats rimčiausiais XX a. medicininis skandalas kilo dėl vadinamojo Tuskegee sifilio tyrimo. Mokslininkai 40 metų – nuo 1932 iki 1972 metų – stebėjo, kaip nuo sifilio miršta 400 juodaodžių, nors moksliniu požiūriu eksperimentas buvo visiškai bevertis.
(0) 2011-12-01 0
Jamesas Marionas Simsas yra bene prieštaringiausiai vertinama asmenybė medicinos istorijoje: vieni jį vadina ginekologijos tėvu, kiti – monstru. Jis buvo pirmasis medikas, kurio garbei JAV buvo pastatytas paminklas, bet kai kurie jo taikyti gydymo metodų tobulinimo būdai šiais laikais būtų pavadinti nežmoniškais.
(6) 2011-11-29 -1
1906 metų lapkritį Filipinų biologinei laboratorijai, kurioje buvo ne tik atliekami choleros bei maro medicininiai tyrimai, bet ir gaminamos vakcinos visuomenei, vadovavęs Richardas Pearsonas Strongas 24 myriop nuteistus vyrus, kalėjusius Manilos Bilibido kalėjime, be jų sutikimo paskiepijo choleros vakcina. Medikas tiriamųjų net neinformavo apie tai, koks eksperimentas atliekamas – jie buvo tiesiog sustatyti į eilę ir visiems sušvirkšta vakcina. Deja, vakcina buvo užteršta m...
(6) 2011-11-29 1
Mokslo istorijoje būta eksperimentų, kurie, šiuolaikiniu požiūriu, buvo atlikti stulbinančiai neetiškai, tačiau, kaip paaiškėjo, išgelbėjo begalę žmonių gyvybių ir suteikė žinių, kurias pritaikius, daugelį kadaise mirtinų ligų dabar galima laikyti išnykusiomis. Viena iš labiausiai kontraversiškų medicinos mokslo istorijų – apie neatsakingą manipuliavimą raupais ir netikėtą milijonus gyvybių išgelbėjusio vakcinavimo išradimą.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos