Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Medžiagos ir jų savybės
 
 

Medžiagos ir jų savybės

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(18) 2010-12-22 0
Po pjezoelektrinių energijos generatorių, kurie gali gaminti atsinaujinančią energiją iš greitkeliuose pravažiuojančių mašinų, testavimo Izraelio „Innowattech“ kompanija, pasitelkdama tą pačią technologiją, nukreipė dėmesį į traukinius.
(2) 2010-12-16 0
JAV Arizonos valstijos mokslininkai kuria specialią medžiagą, kuri gali aptikti savo struktūros pažeidimus ir automatiškai regeneruotis.
(14) 2010-11-24 1
Pamirškite “nematomo žmogaus” apsiaustus. Londono Imperatoriškosios kolegijos mokslininkai, vadovaujami profesoriaus Martino Makolo (Martin McCall) įrodė (žinoma, teoriškai), kad iš metamedžiagų galima pagaminti „erdvėlaikio apsiaustą“, kuris iškreiptų garso ir regimojo spektro bangas. Tokiu apsiaustu būtų galima nematomais paversti ne pavienius objektus, o ištisus įvykius – stebėtojas regėtų viena, o anapus „apsiausto“ vyktų visiškai kita.
(21) 2010-11-16 8
Kuo toliau, tuo labiau, pasaulis apie mus tampa apraizgytas įvairiais laidais. Jie slepiasi kompiuteriuose, laikrodžiuose ir bet kokiuose kituose elektriniuose prietaisuose. Net ir iškirtę sienoje skylę rastume laidų: elektros, televizijos, telefono – tą žino visi. Šiek tiek sunkiau pastebėti, kad tais laidais tekant elektros srovei, jie neišvengiamai kaista.
(0) 2010-10-22 1
Dešimtmečiais mokslininkai ieškojo magnetinių vienpolių - izoliuoto magnetinio krūvio, kuris gali judėti taip pat laisvai, kaip ir elektrinis krūvis. Gamtoje magnetiniai poliai egzistuoja tik porose, tačiau tyrėjų komanda iš Paul Scherrer instituto (Šveicarija) ir Dublino universitetinio koledžo sugebėjo sukurti magnetinių vienpolių kvazidaleles.
(5) 2010-10-21 0
Meniniuose filmuose galima dažnai išvysti scenas, kuriose vaizduojami liepsnų apimti asmenys. Tačiau jei pažvelgtumėte atidžiau, pastebėtumėte du dalykus - tai, kad jie beveik visada būna pilnai apsirengę ir tai, kad jie "linkę" judėti į priekį. Kaip tik šie du aspektai gerokai palengvina viso triuko atlikimą.
(31) 2010-10-11 2
Po to kai šių metų Nobelio fizikos premija atiteko grafeno atradėjams Andre Geimui ir Kostya Novoselovui, susidomėjimas šia unikalia anglies atmaina dar labiau padidėjo. Šia proga žurnalas „Popular Science“ pabandė surašyti pagrindines technologijų plėtros sritis, kuriose grafenui planuojamas didžiausias dėmesys.
(0) 2010-10-06 0
Prestižinės kasmetinės Nobelio premijos komitetas 2010 m. Nobelio fizikos premiją skyrė "ateities medžiagą" - grafeną atradusiems mokslininkams Andre Geimui ir Konstantinui Novosiolovui.
(15) 2010-10-01 0
Metamedžiagos - tai tokios substancijos, kurios pasižymi gebėjimu manipuliuoti elektriniais ir magnetiniais laukais. Keičiant jų parametrus, elektromagnetinių bangų sklidimą galima pakeisti labai egzotiškais būdais; pavyzdžiui, jų pagrindu galima būtų sukurti nematomą apsiaustą, arba - ketvirtį šviesos greičio išvystantį erdvėlaivį.
(3) 2010-09-16 0
Korėjos mokslininkai sukūrė naują pjezoelektrinę medžiagą, kuri yra tokio jautrumo, jog gali garso bangas paversti elektra. Tyrimas gali išsiplėsti iki mobiliųjų telefonų, kurių baterijos krautųsi kalbantis, arba technologijos, kuri papildytų elektros tinklus iš transporto keliamo triukšmo.
(8) 2010-09-16 0
Jei būtinybę pavadintumėme visų išradimų motina, tai Kinija neabejotinai gautų išradimų pamotės vardą. Siekdami "apeiti" Kinijos taikomus retųjų žemės metalų eksporto apribojimus, Japonijos gamintojai kuria technologijas, galinčias apsieiti be šios žaliavos.
(3) 2010-09-06 0
Kanados Vaterlo (Waterloo) universiteto mokslininkai išrado metalą, kuris gali įsiminti ir atkurti kelias formas.
(15) 2010-09-01 5
Daugelis žino, jog didelę atmosferos dalį sudarančios azoto dujos skystėja esant −210°C temperatūrai. Gyviems biologiniams organizmams poveikis tokioje būsenoje esančia medžiaga yra pražūtingas. Nepaisant to, šioje nuotraukoje užfiksuotas vaizdas primena arba piktą pokštą, arba logikos paneigimą. Kaip tai įmanoma?
(15) 2010-08-26 0
Apie 150 milijonų kilometrų nuo Žemės nutolusi Saulė, panašu, daro įtaką mūsų planetoje esančių radioaktyviųjų elementų skilimo procesams, teigia mokslininkai. Tačiau, atsižvelgiant į tai, ką mes žinome apie radioaktyvumą ir Saulės neutrinus, tai lyg ir neturėtų vykti. Tad iš kur atsiranda šis mįslingas poveikis?
(9) 2010-08-17 1
Panašu, jog daugybėje fantastinių filmų ir knygų minima nematomumo idėja kuo toliau, tuo stipriau žavi medžiagas tiriančius mokslininkus. Iki šiol šiam efektui tirti buvo naudojamos metalų pagrindu pagamintos metamedžiagos, tačiau panašu, jog metalai nėra vieninteliai kandidatai. JAV mokslininkai paskelbė sukūrę pirmąjį stiklo pagrindu pagamintą "nematomumo" įtaisą.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos