Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Medžiai ir miškai
 
 

Medžiai ir miškai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2021-10-15 15
Šiaurės Karolinos miškuose, esančiuose netoli Silerio miesto, yra plikas, 12 m skersmens, žemės ratas, kuriame niekas neauga, išskyrus kelis žolės kuokštus. Legenda pasakoja, kad tam tikromis naktimis velnias pakyla iš ugningo pragaro gelmių ir ateina į šią vietą, kur klaidžioja ratais, naikindamas bet kokias gyvybės formas, kurios bando įsišaknyti. Bėgant metams tariama „Velnio aikštelė“ tapo daugybės baisių pasakojimų ir istorijų apie vaiduoklius tema.
(1) 2021-09-21 5
Australijos mokslininkai patyrinėjo negyvų medžių irimo procesą ir šį tą pastebėjo - jie į aplinką išskiria daugiau anglies nei iškastinis kuras. Tiesa, tai nėra blogas dalykas.
(0) 2021-09-08 5
Maždaug trečdaliui pasaulio medžių rūšių gresia išnykti, rodo šią savaitę paskelbtas pasaulinis indeksas.
(8) 2021-08-25 23
Žalioji gamta yra labai svarbi Žemės ir mūsų visų išlikimui. Naudodami šviesą augalai sugeria anglies dvideginį (CO2), sau pasilikdami anglį, o mums dovanodami deguonį. CO2 yra šiltnamio efektą sukeliančios dujos, todėl miškų darbas yra labai svarbus. Tiesa, Prinstono universiteto tyrimas rodo, kad miškai Žemę vėsina ir kitaip.
(13) 2021-08-24 35
Ar galėtumėte per metus pasodinti vieną medį? Tikriausiai rastumėte tam laiko. Tikėtina, kad nemažai žmonių netgi džiaugtųsi tokia tradicija. Bet ar tai padėtų mūsų planetai?
(0) 2021-08-02 11
Daugumos augalų ateitis priklauso nuo paukščių ir vabzdžių, kurie platina jų sėklas. Augalai pritraukia apdulkintojus į orą išskirdami aromatinius junginius arba gamindami saldų nektarą, kuriuo minta paukščiai ir vabzdžiai.
(0) 2021-07-22 9
Du trečdalius elektros tiekimo sutrikimų sukelia gamtos stichijų audros, škvalo, apšalo, šlapdribos, snygio – metu virstantys miško medžiai. Tokių sutrikimų, kai virstantys medžiai nutraukia elektros oro linijas, nuo šiol turėtų būti mažiau: energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo numatoma paprastesnė elektros tinklų apsaugos zonos priežiūra.
(1) 2021-06-29 2
San Fransiske įsikūręs startuolis „Living Carbon“ šiuo metu įnirtingai kuria genetiškai modifikuotus medžius. Jų kūrinys - supermedis - gali padėti kovoti su turbūt didžiausia mūsų laikų problema - klimato kaita.
(2) 2021-06-15 11
Lietuvoje vis pasitaiko atvejų, kai iš teritorijų, užterštų radioaktyviosiomis medžiagomis po avarijos Černobylio atominėje elektrinėje, norima įvežti medienos ir durpių kuro, užteršto radioaktyviuoju ceziu ¹³⁷Cs. Kadangi medienos kuro pelenai dažnai naudojami dirvoms tręšti, todėl radioaktyviųjų medžiagų, esančių pelenuose, gali patekti į daržoves ar gyvulių pašarą ir mitybos grandine – į žmogaus organizmą.
(0) 2021-06-04 2
Suakmenėjusi mediena yra fosilija, tai senovinės augmenijos, dažniausi senovinio medžio, liekana. Ji susiformuoja natūralaus proceso, vadinamojo permineralizacija, metu, kuomet mineralinės nuosėdos įgauna formą organinio audinio ląstelėse. Šie mineralai pakeičia visas mineralines medžiagas senoviniuose medžiuose. Dažniausiai tos mineralinės medžiagos yra silikatai, pavyzdžiui, kvarcas.
(0) 2021-04-15 41
Neįtikėtiname vaizdo įraše, kurį pasidalijo JAV Nacionalinė meteorologijos tarnyba, žaibas vos per sekundės dalį visiškai sunaikino pušį.
(0) 2021-03-12 7
Medžiai yra tarsi priminimas apie gamtos galią ir grožį. Ištisus tūkstantmečius medžiai įkvėpė poetus, karius ir dvasininkus. Net ir šiandien jie išlieka mus supančios gamtos simboliu ir svarbia mūsų kasdienio gyvenimo dalimi, tad pateikiame pačių įdomiausių medžių sąrašą – nuo aukščiausio iki seniausio medžio.
(1) 2021-03-09 5
Samo Van Akeno auginamas medis neišsiskiria iš kitų medžių – kol nesužydi. Pirmiausiai, jo šakos žydi skirtingais rožiniais, baltais ir tamsiai raudonais atspalviais. Antra, ant šio medžio auga daugybė skirtingų vaisių.
(0) 2021-02-17 0
Aplinkos ministerija pirmadienį pranešė numačiusi, kaip 2021–2023 metais bus saugojamas miško medžių genetinis fondas.
(13) 2021-01-31 -17
Šią savaitę Lietuvą užklupus vienai didžiausių pūgų per pastaruosius kelis dešimtmečius, užfiksuota daugybė sudėtingų elektros tiekimo sutrikimų, dėl kurių keli šimtai tūkstančių vartotojų buvo likę be elektros. Pagrindinė to priežastis – nuo gausaus sniego virsdami medžiai ar nulūžusios šakos nutraukia elektros oro linijas. Todėl „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) Aplinkos ir Energetikos ministerijoms siūlo šalia elektros linijų šalinti tuos medžius, kurie yra aukštesni nei atstumas iki elektros linijų.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos