Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mėnulio geologiniai dariniai
 
 

Mėnulio geologiniai dariniai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(4) 2013-01-08 0
Mėnulio paviršiuje pastebėta keista kraštovaizdžio struktūra, sudaryta iš trijų vienas paskui kitą sekančių kraterių. Manoma, kad zondo „Lunar Reconnaissance Orbiter“ (LRO) nuotraukose pastebėti visi trys „amigos“ („three amigos“ – taip pramintas kraterių triptikas) susidarė keleto minučių skirtumu. Tačiau kaip – niekas nenumano.
(0) 2012-12-06 6
Kad Mėnulio jaunystės dienos ne rožėmis klotos, mokslininkai žino jau seniai. Bet kad natūralus Žemės palydovas kadaise yra atlaikęs šitokius asteroidų štormus, niekas nė neįsivaizdavo. Praėjusį pavasarį orbitoje aplink Mėnulį atsidūręs NASA zondas „Ebb and Flow“ sugebėjo pažvelgti į šio dangaus kūno gelmes ir pateikė mokslininkams visiškai kitokį Mėnulio vaizdą.
(0) 2012-11-12 24
Audrų vandenynas Mėnulyje kadaise iš tiesų buvo okeanas. Tiesa, ne vandens, o skystos magmos – to okeano gylis siekė kelis šimtus kilometrų.
(0) 2012-10-31 0
Mėnulyje esanti milžiniška Audrų įlanka (angl. procellarum basin), kuri matoma plika akimi ir Žemės gyventojams, buvo suformuota Austrijos dydžio asteroido.
(2) 2012-02-22 0
Iki šiol buvo manoma, jog gamtinis Žemės palydovas Mėnulis iš lėto traukiasi – nelyginant razina. Tačiau dabar NASA mokslininkai atskleidė paradoksalų faktą – Mėnulis iš tiesų ne traukiasi, o plečiasi.
(7) 2011-05-30 0
Manyti, jog Mėnulis – išdžiuvęs it mumija, būtų ne visai teisinga. Po dulkėtu jo paviršiumi yra vandens – ir gana nemažai. Maža to, naujausios Mėnulio uolienų analizės duomenys rodo, jog jose vandens yra tiek pat, kiek ir viršutiniuose iš beveik išsilydžiusių uolienų sudarytuose Žemės mantijos sluoksniuose.
(3) 2011-03-24 5
NASA paskelbė pačią raiškiausią iki šiol tamsiosios Mėnulio pusės nuotrauką, kurią padarė Mėnulio palydovas
„Lunar Reconnaissance Orbiter" (LRO).
(6) 2010-12-21 0
Metiniame JAV Geofizikos draugijos susirinkime buvo pristatytas naujas iki šiol tiksliausias Mėnulio topografinis žemėlapis, pranešė NASA.
(0) 2010-11-15 -1
Žemė galėjo suvaidinti svarbų vaidmenį formuojant Mėnulio paviršių, rodo JAV mokslininkų atliktas tyrimas. Jų teigimu, labai seniai Žemės gravitacinė trauka deformavo Mėnulį, dėl to jis ties pusiauju „išsipūtęs“. Be to, tai paaiškina, kodėl tolimoji jo pusė net ir dabar yra iškilesnė nei artimoji, rašoma žurnale „Science“.
(7) 2010-11-09 0
Kinijos kosmoso tyrimų agentūra paskelbė pirmąsias Mėnulio paviršiaus nuotraukas, kurias į Žemę perdavė naujasis šios šalies Mėnulio palydovas „Chang'e -2“. Šis spalio pradžioje Mėnulio orbitą pasiekęs kosminis aparatas didelės raiškos fotokamera iš nedidelio aukščio fotografuoja Mėnulį ieškodamas geriausių vietų būsimajam Kinijos mėnuleigiui „Chang'e -3“ nusileisti.
(4) 2010-11-03 0
Mėnulis – nuolat mus lydintis palydovas. Viliojančiai artimas ir labai reikalingas, bet vis dar kupinas paslapčių ir gal „ufonautų“. 1969 m. Mėnulyje nusileido pirmieji žmonės. Deja, po trejus metus trukusių skrydžių, Apollo programa buvo baigta anksčiau laiko. Kodėl?
(0) 2010-10-05 0
Prie Mėnulio šiuo metu artėjantis Kinijos palydovas „Chang'e -2“ itin didele raiška fotografuos Vaivorykščių įlanką (Sinus Iridium) – būtent į šį Mėnulio regioną planuojama atgabenti pirmąjį Kinijos mėnuleigį.
(17) 2010-09-10 0
Aplink Mėnulį skriejantis JAV palydovas „Lunar Reconnaissance Orbiter“ (LRO) nematomoje jo pusėje nufotografavo du nedidelius tiltus.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos