Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mėnulis
 
 

Mėnulis

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2021-11-26 21
NASA paskelbė kvietimą teikti pasiūlymus, kaip Mėnulyje būtų galima įrengti branduolinę jėgainę. Tai yra dalis ilgalaikio projekto, kurį NASA vykdo kartu su Idaho nacionaline laboratorija – vienu svarbiausių branduolinių tyrimų centrų JAV.
(1) 2021-11-23 11
Tyrėjų komanda teigia, kad Mėnulyje yra miniatiūrinių juodųjų skylių – ir tai gali pateikti tam tikrų tamsiosios medžiagos įrodymų.
(4) 2021-11-19 30
JAV milijardierius Elonas Muskas trečiadienį pareiškė, kad jo bendrovės „SpaceX“ sukurtas ir naujam amerikiečių skrydžiui į Mėnulį NASA pasirinktas erdvėlaivis „Starship“ pirmąjį orbitinį skrydį atliks jau labai greitai.
(0) 2021-11-13 47
Ir taip arti ir taip toli, Mėnulis kabo danguje. Tenai gyventi negali – esi susietas su Žeme… Tačiau Mėnulis gali būti ne tik eilių, bet ir įkvėpimo tiesiogine šio žodžio prasme, šalt
(0) 2021-11-06 22
NASA mokslinės vizualizacijos studija Godardo kosminių skrydžių centre Merilende paskelbė trumpą vaizdo įrašą, kuriame į dvi minutes suspaustas trijų mėnesių imituotas Žemės vaizdas vaizdas iš Mėnulio pietinio ašigalio.
(3) 2021-11-05 3
Klimato kaita jau lemia uraganų ir kitų ekstremalių meteorologinių reiškinių dažnėjimą ir intensyvėjimą visame pasaulyje. Nepaisant to, horizonte – mažesnis ir ne toks ryškus pavojus, galintis Amerikos pakrantėse sukelti didžiulį chaosą, skelbia livescience.com.
(1) 2021-11-02 15
Mėnuleigiai paprastai yra keturių ratų elektrinės transporto priemonės, tačiau naujas prototipas parodo, kaip dviejų ratų elektrinis motociklas gali turėti rimtų pranašumų Mėnulyje.
(0) 2021-10-31 31
Kas nutiktų, jeigu niekada nebūtų susiformavęs arba staiga iš dangaus skliauto dingtų Žemės palydovas Mėnulis? Sulauktume visiškai tamsių naktų. Taip pat netgi šiek tiek suplokštėtų Žemė ir dar daugybė keistų dalykų. Apie tai plačiau pasakoja Teorinės fizikos ir astronomijos instituto vyresnysis mokslo darbuotojas dr. Šarūnas Mikolaitis.
(1) 2021-10-22 7
Mėnulio uolienos, kurias pernai į Žemę atgabeno Kinijos autonominis kosminis laivas, suteikė naujų žinių apie senovinę Mėnulio vulkaninę veiklą, antradienį pranešė vienas mokslininkas.
(0) 2021-09-23 15
NASA pirmadienį paskelbė 2023 metais nutupdysianti vandens ledo paieškoms skirtą mėnuleigį Nobilės krateryje, esančiame ties Mėnulio pietų ašigaliu.
(0) 2021-08-31 16
Tikriausiai girdėjote apie Tarptautinės astronominės sąjungos pateiktą planetos apibrėžimą. Jis patikslino, kad už Neptūno orbitos yra didelė ledinių objektų juosta, o jos dalimi yra Plutonas – taigi, jis nėra laikomas planeta. Pagal Tarptautinės astronomų sąjungos apibrėžimą, palydovai (mėnuliai) taip pat nelaikomi planetomis. Tačiau ar žinojote, kad mūsų Mėnulis funkcionuoja kaip planeta? Jis gali daug ko išmokyti apie tai, kaip planetos formuojasi ir evoliucionuoja.
(5) 2021-08-25 25
Elonas Muskas sako, kad „Starship“ erdvėlaivis misijai į Mėnulį gali būti paruoštas „greičiau“ nei 2024 m.
(0) 2021-08-25 3
Rugpjūčio 22 d. dangų nušvietusi įspūdingo dydžio pilnatis nustebino daugumą. Tiek Lietuvoje, tiek užsienyje socialiniai tinklai mirgėjo nuo didingų Mėnulio vaizdų. Tačiau mažai kas žino, jog šio mėnesio pilnatis ypatinga, nes tai – Mėlynasis Mėnulis.
(0) 2021-08-05 14
Nuo Žemės sukimosi apie savo ašį greičio priklauso paros ilgis. Ir para Žemėje jau labai ilgą laiką ilgėja - mūsų planeta lėtėja. Bet gali būti, kad būtent dėl to mes turime kuo kvėpuoti.
(0) 2021-08-04 9
Gravitacinių bangų atradimas yra vienas reikšmingiausių mokslo pasiekimų šiame šimtmetyje. Kartu tai ir milžiniškas technologinis pasiekimas – detektoriaus jautrumas, reikalingas užfiksuoti menkutį gravitacinių bangų signalą, yra sunkiai įsivaizduojamas. Inžinieriai, statę LIGO ir Virgo detektorius, turėjo izoliuoti juos nuo visų žemiškų trikdžių – tektoninių plokščių judėjimo, vandenyno bangų, automobilių ir netgi stipresnių vėjo gūsių keliamo drebėjimo. Ir visgi šiek tiek triukšmo prasiskverbia pro visas apsaugas, tad detektoriai sugeba užfiksuoti tik nedidelę dalį gravitacinių bangų signalų, sklindančių pro Žemę.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos