Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mėsėdžiai augalai
 
 

Mėsėdžiai augalai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(5) 2019-11-28 -3
1960 m. Centrinės žvalgybos valdybos agentas Cleve’as Backsteris prie augalų prijungė melo detektorių. Tyrėjas po augalo lapu pakišdavo degtuką arba nupjaudavo lapą. Augalai reagavo visai kaip persigandę žmonės. Dar įdomiau: augalų reakcija pasireikšdavo ir tada, kai jų akivaizdoje agentas kankino kitus augalus. Tai leido C. Backsteriui prieiti prie išvados, kad augalai komunikuoja tarpusavyje.
(0) 2018-03-13 16
Kad augalai gaudo grobį, suvokta tik XVIII a. – tada ėmė sklisti visokios legendos, senose knygose yra aprašymų ir piešinių, kaip Madagaskaro salos augalas virškina pagautą ožką, LRT RADIJUI sako gamtininkas Almantas Kulbis. Iš tikrųjų, aiškina jis, vabzdžiaėdžiai augalai paprastai minta vabzdžiais, nors atogrąžų šalyse augančių ąsotenių grobis gali būti ir pelytė, netgi žiurkė, paukštelis ar varlė.
(0) 2016-02-28 25
Lietuvoje auga net dešimt vabzdžiaėdžių augalų rūšių. Tarp jų net trys saulašarių ir trys skendenių rūšys, LRT RADIJO laidoje „Sodai“ sako vabzdžiaėdžius augalus namuose auginanti biologė Gustina Leiputė. Ji pastebi, kad šie augalai dažnai vaizduojami siaubo filmuose, tačiau ramina, kad nei Lietuvoje, nei bet kur pasaulyje vabzdžiaėdžiai augalai žmonių nevalgo, nes dažniausiai jie – vos kelių centimetrų dydžio.
(0) 2014-11-19 53
Regis nėra nieko šventesnio už augalus, kadangi jie gyvi vien vandeniu ir saulės šviesa... tačiau tik ne šie plėšrūnai! Vaizdo įrašas atskleidžia, kaip gudrieji vabzdžiaėdžiai atlieka savo „kruviną“ darbą.
(2) 2012-04-27 1
Dauguma skruzdžių nemoka plaukti. Tačiau yra skruzdžių rūšis, kuri stačia galva neria – ir ne šiaip į vandenį, o tiesiai į plėšriųjų augalų virškinimo sultis, kurios turėtų skruzdę nužudyti. Ką ten pametė taip keistai besielgiančios skruzdės?
(0) 2012-04-04 1
Indonezijoje, Sumatros ir Javos salose keliautojams pavyko nufilmuoti peles medžiojantį plėšrų augalą. Tai – ne atsitiktinumas. Tiesiog tokia jau „Nepenthes spathulata“ rūšies augalo gastronominė specializacija – graužikai. Nesvarbu, pelės ar žiurkės – augalas pajėgia suvirškinti net jų dantis ir kaulus.
(0) 2012-01-16 2
Sausuose Centrinės Brazilijos aukštumų smėlynuose botanikai atrado naują plėšrių augalų rūšį, kurios atstovai minta dirvoje gyvenančiomis kirmėlėmis. Įdomu yra tai, jog požeminį grobį netipiškas dygus, skurdus augalas violetiniais žiedais susimedžioja ne šaknimis, o lapais, kurie auga po smėliu.
(1) 2011-10-27 0
Jautriuoju musėkautu vadinamą vabzdžiaėdį augalą imituojantys robotai galėtų būti „varomi“ gyvais vabzdžiais (musėmis, uodais ir pan.) bei vorais. Du skirtingus vabzdžiaėdžių robotų prototipus sukonstravo Pietų Korėjos ir JAV robotikos inžinieriai.
(1) 2011-08-11 -1
Floristas Nigelis Hewittas-Cooperis iš Penardo miesto Anglijoje pranešė pastebėjęs, kad vienas iš jo plėšriųjų augalų prarijo paukštį. Tai – tik antras toks užfiksuotas atvejis visame pasaulyje. „Mano pažįstamas studijuoja šiuos augalus natūralioje gamtoje, tačiau jis niekada nėra matęs, kad ąsotenis prarytų paukštį“, – rugpjūčio 5 d BBC žinioms sakė floristas.
(0) 2009-12-10 0
Botanikai teigia, kad petunijos ir bulvės, labai tikėtina, yra mėsėdžiai augalai. Priduriama, kad toks elgesys gali būti daug labiau paplitęs, nei manyta iki šiol.
(4) 2009-12-06 0
Botanikai pirmą kartą pastebėjo, jog kai kurie mums įprasti daržo augalai, tokie kaip pomidorai ir bulvės, iš tiesų turi grobuoniškų "polinkių" - jie sugeba žudyti smulkius vabzdžius ir taip tręšti patys save.
(24) 2009-08-20 1
Filipinuose atrastas ąsotinis mėsėdis augalas, mintantis vabzdžiais ir žiurkėmis. Botanikai šią naują rūšį pavadino mokslininko sero David Attenborough vardu. Šis augalas yra vienas didžiausių ąsotinių ir, kaip manoma, didžiausias mėsėdis augalas. Žiurkes jis ištirpdo naudodamas rūgščius fermentus.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos