Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Metano hidrato ledo ištekliai
 
 

Metano hidrato ledo ištekliai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2017-05-24 21
<em>Kinija <a href="http://www.technologijos.lt/n/technologijos/energija_ir_energetika/S-61720/">išgavo „degųjį ledą“</a> ir tai gali tapti lemtingu žingsniu, pakeisiančiu iškastinio kuro e
(4) 2017-05-20 37
<em>Kinijos naftininkai pirmieji pasaulyje iš Pietų Kinijos jūros dugno išgavo „degųjį ledą“ — gamtinių dujų hidratą. Apie tai ketvirtadienį, gegužės 18 dieną pranešė Kinijos cen
(0) 2015-06-04 19
<em>Kol skalūnų dujų bumas perpiešia dabarties energetiką, ateities energetikoje ryškėja kitas didelis iššūkis; ar metano hidratai bus civilizacijos ateitis ar sukels jos žūtį?</em>
(3) 2013-05-10 1
Kovo viduryje pranešta, kad pirmą kartą pavyko išgauti gamtines dujas iš giliuose vandenyse esančių metano hidratų atsargų. Šiek tiek anksčiau per bandymus tai jau buvo pavykę padaryti iš telkinių sausumoje. Kodėl tai svarbu? Susidaro palankios prielaidos kardinaliems pasaulio energetikos žemėlapio pokyčiams, nes metano hidratai – didžiausias neišnaudotas energetinis išteklius Žemėje.
(21) 2013-01-29 0
Pigesnė energija ir kelias į energetinę nepriklausomybę – taip apie skalūnų dujas kalba šalininkai, tačiau susiduria su skeptikų abejonėmis. Lietuvoje dar tik rengiamasi žvalgyti skalūnų dujų klodus, o gyventojai jau surado rėmėjų Seime ir Aplinkos komitetas šią savaitę prakalbo apie galimybę stabdyti žvalgybos konkursą.
(23) 2011-12-14 0
Arkties ledynus tiriantys rusų mokslininkai paskelbė, kad besitraukiantis ledas „išlaisvina“ beprecedentį kiekį metano dujų. Metanas apie 20 kartų labiau stiprina „šiltnamio“ efektą, nei anglies dvideginis. Mokslininkų teigimu, tokio didžiulio metano kiekio išskyrimas nebuvo užfiksuotas per 20 metų nuo tyrimų pradžios.
(4) 2010-09-12 0
Japonijos vyriausybė pranešė pradedanti komercinės metano hidratų gavybos iš jūros dugno bandymus. Pasak „New Scientist“, pirmieji vandenyno dugno gręžimo darbai prasidės pirmąjį kitų metų pusmetį.
(12) 2009-03-31 0
Pasaulio vandenynų dugne slypintys metano hidratų klodai žmonijai gali tapti praktiškai neišsemiamu švarios energijos šaltiniu, kol ilgainiui bus pereita prie išplėtotų vandenilio ir saulės energijos technologijų.
(2) 2008-09-17 0
Dauguma žmonių metaną žino kaip vieną iš gamtinių dujų komponentų. Tačiau Didžiosios Britanijos chemikai sukūrė būda, kaip šias dujas paversti kieta medžiaga, panašia į granuliuotą cukrų, ir kuri gali būti nesudėtingai saugoma ir transportuojama. Kuo tai naudinga?
(0) 2008-04-26 0
Taip mokslininkai vadina metano hidratus – galbūt paskutinįjį stambų anglies pagrindu sukurtų degalų šaltinį. Iš principo tai ledo kristalas, kurio gardelėse yra įkalintos degios metano dujos. Tačiau pirmiausia reikia išmokti kasti šiuos kristalus, kurių klodai slūgso po vandenynų dugnu ir amžinojo įšalo zonoje.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos