Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Meteoritai
 
 

Meteoritai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2021-09-09 3
Sekmadienio vakarą Džersyje esančia kamera užfiksuotas meteoras, kuris įskriejęs į mūsų atmosferą subyrėjo.
(0) 2021-08-15 6
Pažvelgę į dangų plika akimi galime pastebėti daugybę kosminių kūnų - nuo jau įprastų mūsų padangę nušviečiančių žvaigždynų, iki didesnių kometų ir asteroidų. Bet ar kada susimąstėte, koks skirtumas tarp šių, panašiai atrodančių objektų?
(0) 2021-07-30 19
Iš pirmo žvilgsnio Glosteršyro (Anglija) laukuose surastas nedidelis juodas uolienos gabaliukas bet kuriam praeiviui neatrodytų įspūdingas – tačiau iš jo galima daug sužinoti apie Saulės sistemos formavimąsi ir net gyvybės pradmenis.
(0) 2021-07-28 7
Norvegus pribloškė ryškus meteoras, nušvietęs naktinį dangų šalies pietryčiuose. Kaltininko šiuo metu ieško specialistai. Manoma, kad jis nukrito miškuose netoli Oslo.
(0) 2021-07-17 7
4,6 mlrd. metų senumo uolienos, kuri vasario mėnesį į Žemę nukrito liepsnojančiu ugnies kamuoliu virš Kotsvoldo miestelio Vinškomo (JK), klasifikacija oficialiai patvirtinta.
(0) 2021-06-14 33
Indonezijos fotografas Gunarto Song užfiksavo neįtikėtiną akimirką. Virš aktyviausio Indonezijos ugnikalnio nufotografavo krentantį meteoritą.
(0) 2021-05-01 10
Vandens Saulės sistemoje yra praktiškai visur; tiesa, už Žemės ribų tai daugiausiai vandens ledas, arba popaviršiniai vandenynai didžiųjų planetų palydovuose. Meteorituose vandens taip pat randama, bet paprastai tik hidratuotų mineralų pavidalu – tai yra mineralai, kuriuose inkorporuotos pavienės vandens molekulės. Teoriškai mikroskopinėse ertmėse asteroidų, taigi ir meteoritų, viduje skystis gali išlikti milijardus metų. Dabar pirmą kartą meteorite pavyko aptikti skysto vandens. Ir ne bet kokio, o gazuoto.
(0) 2021-03-14 9
Ugnies kamuolys, kris nušvietė dangų virš Jungtinės Karalystės ir Šiaurės Europos vasario 28-ąją gali būti itin reto tipo meteoritas. Ant kelio Jungtinėje Karalystėje rasti kosminio kūno fragmentai gali padėti atsakyti į klausimus apie ankstyvąją Saulės sistemos istoriją ir gyvybę Žemėje.
(0) 2021-03-08 8
Kosmosu besidomintys žmonės Prancūzijoje raginami suvienyti jėgas ir surasti maždaug abrikoso dydžio meteoritą, praėjusią savaitę nukritusį šalies pietvakariuose.
(0) 2021-01-28 6
Karbonatinės uolienos labai dažnos Žemėje, tačiau kosmose, ypač asteroiduose – gerokai retesnės. Angliniai meteoritai chondritai – sudėtyje turintys chondrulėmis vadinamų rutuliukų – gali duoti daug informacijos apie Saulės sistemos jaunystę, nes jie praktiškai nepakito per puspenkto milijardo metų.
(0) 2021-01-13 3
Angliniai chondritai yra meteoritai, kurie, manoma, beveik nesikeitė nuo pat Saulės sistemos susiformavimo. Juose pasitaiko mineralų, kurių formavimuisi reikalingas vanduo, bet įprastai manoma, kad šie mineralai susiformavo per pirmus kelis milijonus metų po Saulės sistemos atsiradimo. Tą patvirtina ir radioaktyvusis datavimas. Visgi kartais būna ir kitaip.
(0) 2020-12-29 4
Asteroidai yra planetų formavimosi proceso liekanos. Daugiausiai jų savybes tirti galima nagrinėjant meteoritus – asteroidų fragmentus, kurie nukrenta ant Žemės. Naudingiausi šiem tyrimams yra angliniai chondritai – labai primityvūs meteoritai, neturintys stiprių susidūrimų požymių. Daugumos chondritų mineralai susiformavo arba žemos temperatūros bei žemo slėgio vandeningoje aplinkoje, arba aukštos temperatūros ir slėgio sausoje aplinkoje.
(5) 2020-12-11 59
Pamatyti krentantį meteoritą iš arti pavyksta ne kiekvienam. Štai Kaišiadoryse važiuojant automobiliu skaitytojai savo akimis pavyko išvysti įspūdingą reginį.
(1) 2020-12-09 0
1965-ųjų gruodžio 9 diena, vėlyvas vakaras. Lauke jau tamsu, žmonės tyliai galvoja apie Kalėdas. Šaltojo karo stresą JAV trumpam pakeitė šventinis. Staiga danguje pasirodo ugnies kamuolys, kurį matė tūkstančiai žmonių JAV ir Kanadoje. Tik kas tai? Ekspertai iš pradžių buvo užtikrinti, tačiau 2005 metais NASA paskelbė kitokią poziciją.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos