Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Metų laikai ir jų kitimas
 
 

Metų laikai ir jų kitimas

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2018-05-18 11
Jei nebeliktų Mėnulio, gyvybės tikriausiai irgi nebeliktų, mokslo populiarinimo svetainėje popsci.com rašo apžvalgininkė Morgan McFall-Johnsen.
(0) 2017-01-11 18
Klimato kaita Lietuvoje jau pradėjo juodą darbą. Poveikį jaučia ne tik žmonės, bet ir gamta. Žiemos sezoną klimato atšilimas taip pat neatpažįstamai pakeis. Grynas.lt aiškinasi, kaip atrodys ateities žiemos ir kokį poveikį pajus vietinės augalų ir gyvūnų rūšys.
(2) 2016-11-25 20
Pasaulis jau ilgą laiką kovoja su klimato kaita, nes jo padariniai iš tiesų žiaurūs. Jei temperatūros kilimas nebus sustabdytas, laukia tragiškos pasekmės. Ne išimtis ir Lietuva. grynas.lt savo žurnalistiniame tyrime aiškinasi, kokių klimato kaitos padarinių gali tikėtis Lietuva ir ką daryti, kad išvengtume blogiausio scenarijaus.
(0) 2016-07-25 8
Liepos 6-ąją 2015-aisiais buvo paviešinta įspūdinga Žemės nuotrauka, kurią padarė EPIC kamera. Dabar daugiau nei 3 tūkst. EPIC vaizdų sudėta į time-lapse filmuką, kuriame matyti, kaip Žemė atrodo ištisus metus.
(1) 2015-02-17 39
Kaip išgyventi, kai lauke yra apie 80 laipsnių šalčio, o mirtinas pavojus gali ištikti netgi bandant įkvėpti oro? Pietų ašigalyje žiemos laikotarpiu net draudžiama skristi lėktuvams. Šeši mėnesiai tamsos ir dar keli prieblandos gali nulemti rimtas katastrofas. Diena polyje trunka tik kiek ilgiau nei 8 valandas, taip yra dėl to, kad čia saulė kyla tik vieną kartą metuose.
(1) 2014-10-08 5
Orus veikiant klimato kaitai Lietuvoje ilgėja šiltasis sezonas, o tai šiek tiek keičia gyventojų įpročius. Vis daugiau žmonių renkasi atostogas rugsėjį. Ir visai ne be reikalo – šių metų pirmasis rudens mėnuo buvo 1,4 laipsnio šiltesnis už įprastinį, kai šiųmetis birželis visai nepriminė vasaros. Ar lietuviška vasara „pailgėjo“?
(0) 2014-10-06 -3
NASA palydovo darytų nuotraukų rinkinys atskleidžia, kaip iš kosmoso atrodo į Kanadą ir šiaurės rytų JAV atkeliaujantis ruduo.
(0) 2014-01-16 0
Pušų spygliai. Medžio dūmai. Sniegas. Taip kvepia žiema, o žmonės, gyvenantys regionuose, kur aiškiai skiriasi metų laikai, žiemos metu patiria savotiškus kvapo pojūčius.
(0) 2014-01-06 0
Žemės rutulys šiuo metu yra apie 5 mln. km arčiau Saulės, negu bus liepą. Galima paklausti, tai kodėl šiuo metu nėra šilčiau nei vasarą? Atsakymas paprastas: žiemą dėl Žemės ašies pasvirimo saulės spinduliai krenta į Šiaurės pusrutulį kitu kampu, rašo wyborcza.pl.
(0) 2014-01-03 0
Žiemos šventes sutikome su visai nežiemiškais orais. Miškų ir laukų peizažai labiau priminė vėlų rudenį ar ankstyvą pavasarį, ir su jais visiškai nederėjo šventinių sveikinimų eilėraštukuose minimos krentančios snaigės ar televizijos reklamose dunksančios sniego pusnys. Teigiama oro temperatūra visai nereikalavo nei šiltų kailinių, nei kumštinių pirštinių. Ar tai reiškia, jog teks keisti šventinių sveikinimų tradicijas ir perkurti eilėraštukus, vietoj snaigių minint pumpurus ir žibutes? Kodėl žiema vėluoja? Ar ji iš viso ateis?
(0) 2013-09-03 0
Rudens pradžioje didžiuosiuose šalies miestuose tradiciškai pagausėja žmonių ir automobilių, todėl vairuotojai jau dabar svarsto ir planuoja laiką, kad į darbovietę ar reikiamą pasiekti vietą rudenį reikės išvažiuoti anksčiau, nei buvo įprasta vasarą.
(2) 2013-04-30 0
Kas nutinka, kai vandens telkinio paviršių kaustęs ledas stumiamas į krantą ir jį pasiekęs pradeda eižėti į šipuliukus? Jei būtų galima atsakyti tik vienu žodžiu, tas žodis būtų "TRIUKŠMAS", jei dviem – "stiklo adatėlės", jei trimis – "kas per velnias?" Pavasariui pagaliau sėdantis į metų laikų sostą, Minesotos valstijos ežerų pakrantėse galima išvysti beprotiškų gamtos fenomenų. Vaizdo siužetas apie šį neįprastą reiškinį per parą "Youtube" peržiūrėtas daugiau kaip 1 mln. kartų.
(8) 2013-04-19 1
Neįprastai vėlyvas ir šaltas šių metų pavasaris kelia nelinksmų minčių apie būsimą vasarą, tačiau mokslininkai yra tikri, kad mūsų planetos šiaurinėse platumose ji turėtų būti šilčiausia nuo pat 1400-ųjų – kaip ir kitos antrojo XXI a. dešimtmečio vasaros.
(0) 2013-04-08 0
Populiariausia tema Lietuvoje – užsitęsusi žiema. Būsena – pavasario ilgesys. Prognozės apie liksiančius du metų laikus dar labiau gąsdina, o pasisemti energijos iš tebekrentančių snaigių – sunku. Kas vykta su mumis, kai taip ilgimės žalumos?

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos