Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Metų laikai ir jų kitimas
 
 

Metų laikai ir jų kitimas

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2020-06-16 -1
Pavasaris ir vasaros pradžia savo orų įvairove spėjo nustebinti ne vieną. Sniegas gegužės mėnesį, škvalai, viesulai bei karštis – tokios orų permainos tikrai nėra būdingos Lietuvai. Tačiau jau pats metas prie to priprasti – mokslininkai teigia, kad ateityje europietiškų vasarų laukia pokyčiai.
(0) 2020-01-21 7
Viešojoje erdvėje šią žiemą netrūksta gyventojų keliamų nuotraukų ir TV reportažų, kuriuose rodomi miške rasti švieži grybai, rašoma pranešime spaudai.
(2) 2020-01-01 -3
Žiemos mėnesiai, su ilgomis naktimis, į Lietuvą atneša ir šalčius. Nors Saulę matome kaip niekad arti horizonto ir savo namų, šilumos ji stokoja. Tokie skirtingi sezonai nėra būdingi visoms planetoms. Žemėje jie yra išties ryškūs, tačiau ne pražūtingi. Kodėl šie ir panašūs sezoniniai pokyčiai atsiranda Žemėje, ir kaip juos atspindi Saulės laikrodžiai, iš kurių dalis yra dar ir Saulės kalendoriai, sužinosite šioje rubrikoje!
(0) 2018-05-18 11
Jei nebeliktų Mėnulio, gyvybės tikriausiai irgi nebeliktų, mokslo populiarinimo svetainėje popsci.com rašo apžvalgininkė Morgan McFall-Johnsen.
(0) 2017-01-11 18
Klimato kaita Lietuvoje jau pradėjo juodą darbą. Poveikį jaučia ne tik žmonės, bet ir gamta. Žiemos sezoną klimato atšilimas taip pat neatpažįstamai pakeis. Grynas.lt aiškinasi, kaip atrodys ateities žiemos ir kokį poveikį pajus vietinės augalų ir gyvūnų rūšys.
(2) 2016-11-25 20
Pasaulis jau ilgą laiką kovoja su klimato kaita, nes jo padariniai iš tiesų žiaurūs. Jei temperatūros kilimas nebus sustabdytas, laukia tragiškos pasekmės. Ne išimtis ir Lietuva. grynas.lt savo žurnalistiniame tyrime aiškinasi, kokių klimato kaitos padarinių gali tikėtis Lietuva ir ką daryti, kad išvengtume blogiausio scenarijaus.
(0) 2016-07-25 7
Liepos 6-ąją 2015-aisiais buvo paviešinta įspūdinga Žemės nuotrauka, kurią padarė EPIC kamera. Dabar daugiau nei 3 tūkst. EPIC vaizdų sudėta į time-lapse filmuką, kuriame matyti, kaip Žemė atrodo ištisus metus.
(1) 2015-02-17 39
Kaip išgyventi, kai lauke yra apie 80 laipsnių šalčio, o mirtinas pavojus gali ištikti netgi bandant įkvėpti oro? Pietų ašigalyje žiemos laikotarpiu net draudžiama skristi lėktuvams. Šeši mėnesiai tamsos ir dar keli prieblandos gali nulemti rimtas katastrofas. Diena polyje trunka tik kiek ilgiau nei 8 valandas, taip yra dėl to, kad čia saulė kyla tik vieną kartą metuose.
(1) 2014-10-08 5
Orus veikiant klimato kaitai Lietuvoje ilgėja šiltasis sezonas, o tai šiek tiek keičia gyventojų įpročius. Vis daugiau žmonių renkasi atostogas rugsėjį. Ir visai ne be reikalo – šių metų pirmasis rudens mėnuo buvo 1,4 laipsnio šiltesnis už įprastinį, kai šiųmetis birželis visai nepriminė vasaros. Ar lietuviška vasara „pailgėjo“?
(0) 2014-10-06 -3
NASA palydovo darytų nuotraukų rinkinys atskleidžia, kaip iš kosmoso atrodo į Kanadą ir šiaurės rytų JAV atkeliaujantis ruduo.
(0) 2014-01-16 0
Pušų spygliai. Medžio dūmai. Sniegas. Taip kvepia žiema, o žmonės, gyvenantys regionuose, kur aiškiai skiriasi metų laikai, žiemos metu patiria savotiškus kvapo pojūčius.
(0) 2014-01-06 0
Žemės rutulys šiuo metu yra apie 5 mln. km arčiau Saulės, negu bus liepą. Galima paklausti, tai kodėl šiuo metu nėra šilčiau nei vasarą? Atsakymas paprastas: žiemą dėl Žemės ašies pasvirimo saulės spinduliai krenta į Šiaurės pusrutulį kitu kampu, rašo wyborcza.pl.
(0) 2014-01-03 0
Žiemos šventes sutikome su visai nežiemiškais orais. Miškų ir laukų peizažai labiau priminė vėlų rudenį ar ankstyvą pavasarį, ir su jais visiškai nederėjo šventinių sveikinimų eilėraštukuose minimos krentančios snaigės ar televizijos reklamose dunksančios sniego pusnys. Teigiama oro temperatūra visai nereikalavo nei šiltų kailinių, nei kumštinių pirštinių. Ar tai reiškia, jog teks keisti šventinių sveikinimų tradicijas ir perkurti eilėraštukus, vietoj snaigių minint pumpurus ir žibutes? Kodėl žiema vėluoja? Ar ji iš viso ateis?
(0) 2013-09-03 0
Rudens pradžioje didžiuosiuose šalies miestuose tradiciškai pagausėja žmonių ir automobilių, todėl vairuotojai jau dabar svarsto ir planuoja laiką, kad į darbovietę ar reikiamą pasiekti vietą rudenį reikės išvažiuoti anksčiau, nei buvo įprasta vasarą.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos